Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Monstrozoo-freako

Kde a kedy ?

 

Popis

Výstava Eduarda Jakubca, ktorá predstavuje kresbu autora v období dvoch rokov. Vernisáž je 17. 02. 2017 o 17.00 v TKS Martin.

Autor o sebe a o výstave: Som sa narodil v Martine. Som bol najskorej malý a tak som rástol ...   a som si kreslil. Keď som bol malý mal som malú nohu...tá rástla so mnou a tak mám štandardnú 42-43.Som chodil do školy a ma ovplyvňovali...všetci ( tu je špeci vďaka...že som si mal na čo spomenúť- ZUŠ). Som si kreslil najskôr len tak a potom aj do šuflika...tak som si rástol až som musel ísť na strednú školu. Som spravil prijímačky a som išiel na ŠUV-ku do Kremnice (Škola úžitkového výtvarníctva - spoznal som tam fajn ľudí, som vtedy nevedel ako život frčí. Tak som si nevážil.) a tam som si kreslil a maľoval a pomaly to zabúdal. Som sa nesnažil no absolvoval som a zmaturoval (som oľutoval teraz). Som chcel byť človekom          a dospelákom. Som bol dospelák-dieťa. No, pokračoval som. Som študoval na Univerzite Mateja Bela. Som začal na Fakulte humanitných vied, ale skončil som na Fakulte pedagogickej - ako Učiteľ výtvarného umenia - tam som sa už snažil a tak som vyštudoval(udiali sa veci...pohovorím iba v zátvorke o nich...som sa spamätal...som pochopil...som asi vyzrel som a prehodnotil ego...SOM) Som teda Magister...som človek - dieťa. Tak si kreslím a tak som sa dostal do TKS-ka (Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine - poďakovanie patrí všetkým, čo do mňa zasiali...nie menovite...aj sa museli hanbiť...som ublížil). Som sa chcel odprezentovať v rodnom Turci. My vravia, že som zvláštny človek. Tak si aj zvláštne kreslím. Výstava Monstrozoo-freako je moja výpoveď, je miestami morbídna. Miestami vtipná, miestami neotesaná. Miestami o mne, miestami o veciach iných ako o mne... spoločné pojítko je môj pohľad, moje stanovisko-tvorba. Niektoré práce sú staršie, iné novšie. Podstatou je vplyv literatúry, tá sa stala -pre mňa- podstatnou. Okrem iného. Ide o kontrast všedného a nevšedného. Je to zmierenie aj nezmierenie - je možno vulgárna (tá tvorba a tak aj tá výstava), ale možno aj infantilne hravá ( kontrast- nájdený, použitý). Aké dojmy zanechá je v podstate na prijímateľovi... SOM chcel byť mediátor (nositeľ)...“

Výstavu pripravilo Turčianske kultúrne stredisko v Martine. Verejnosti bude výstava sprístupnená od 17. februára do 6. marca 2017 v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.