Utorok, 17. október, 2017 | Meniny má Hedviga
Pridajte si svoje mesto

Turčianska harmonika 2017

Kde a kedy ?

Múzeum slovenskej dediny už po pätnásty raz ožije zvukom heligóniek. Muzikanti z Turca, Kysúc a hornej Oravy rozveselia a roztancujú návštevníkov na podujatí Turčianska harmonika v nedeľu 9. júla 2017 od 10. do 16. h. Nasledovať bude voľná zábava v sprievode harmoniky do 18. h.V programe sa predstaví viac ako päťdesiat účinkujúcich rôznych vekových kategórií. Návštevníci budú mať možnosť spoznať a vypočuť si známych i menej známych heligonkárov, ktorí hrávajú pre potešenie seba či svojich priateľov a dobre sa s nimi zabaviť v krásnom prostredí najväčšieho múzea v prírode na Slovensku.

Medzi účinkujúcimi budú napríklad malí súrodenci Majcherovci, Matúšovci či bratia Koptákovci. Svojou hrou potešia aj skalní hosťujúci hráči, ktorí nechýbali ani na predchádzajúcich ročníkoch Turčianskej harmoniky – Jozef Glombík, Milan Roob, Majerčíkovci, otec a syn Chládekovci. Predstavia sa tiež početnejšie zoskupenia ako Folklórna skupina Gosťovská z Vitanovej, Hornooravskí mladí heligonkári a Lokčiansky pramienok z Lokce.

Súčasťou podujatia bude aj otvorenie výstavy Turčianska harmonika vo fotografii, ktorá bude venovaná predchádzajúcim ročníkom tohto podujatia. Spomienky zachytené fotoaparátom budú zložené zo snímok Anny Thomkovej-Baranovej a fotoarchívu Slovenského národného múzea v Martine. Výstavu si návštevníci múzea budú môcť pozrieť do augusta tohto roku. O 13.30 h. sa v kostole z Rudna uskutočnia Evanjelické a. v. služby Božie.

Popis

Monotematické podujatie národopisného roka v Múzeu slovenskej dediny Martin

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na redakcia@nasturiec.sk

Odporúčame

Gybsy songs

Koncert, Barmuseum.

Koncert

Sima Martausová

Koncert pesničkárky, DO Strojár Martin.

Koncert