Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Turčianska Šlágerbomba / október 2017

Kde a kedy ?

 

Popis

Organizátorom Turčianskej Šlágerbomby sa podaril doslova husársky kúsok: na  jej 78. kole / 21. a 22. októbra v kine Strojár/ uvidíme momentálne vari najlepšiu kapelu stredného prúdu  na Slovensku - hudobnú skupinu PROFIL z Topoľčian, ktorá si teraz v decembri na Štefana  pripomenie 43. výročie svojho vzniku. Za ten čas vydala  41 albumov, medzi ktorými sú aj albumy s najkrajšími slovenskými ľudovými  piesňami v ich vlastnej úprave. Repertoár Profilu je tak široký, že dokážu potešiť všetky generácie. Kapela má za sebou nespočetné množstvo televíznych vystúpení, rozhlasových relácii a živých koncertov. V tomto období akoby prežívala druhú mladosť, je veľmi žiadaná, zapĺňa námestia a sály, koncertuje nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Svojich fanúšikov má všade vo svete, kde žijú Slováci a Česi, čo je v ich žánri  výnimočné. Pozoruhodné je aj to, že v kapele od začiatku hrajú štyria zakladajúci členovia: Ján Žitňanský /bassgitara/, Eduard Sedlár /trombón/, Ján Sedlár /trúbka/ a Jozef Jankovič /bicie/. Piatym členom kapely je od roku 1993 klávesový mág Ján Walla. To, že takúto veľkú päťčlennú kapelu privítame po prvý krát v bezmála dvadsaťročnej histórii  Šlágerbomby, je tiež niečo unikátne.

Okrem Profilu sa môžeme tešiť aj na jedinečného humoristu Jožko Jožka, ktorý dokáže  neopakovateľným spôsobom improvizovať. I  speváci z nášho regiónu ponúknu prekrásne piesne patriace už do klenotnice našej kultúry. Z minulého kola to budú traja najlepší: Erika Danišová z Martina, Priekopčan Ján Januch a Miloslav Kulhan z Dražkoviec ako absolútny víťaz. S novými piesňami sa budú o divácku priazeň uchádzať:  Milka Vrábová so synom Matejom zo Sučian, Patrícia Mičková z Turian a Žilinčanka Jana Alexíková, ktorá ešte ako slobodná /Kovačková/ dlhé roky pôsobila v súbore Turiec.

Organizátori pripravujú štyri predstavenia 78. kola, mali by byť fantastické a stanú sa hádam tým najlepším, čo diváci doteraz na Šlágerbombe videli.