Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

In Média Art

Kde a kedy ?

 

Popis

Výstava In Média Art je príležitosťou na prezentáciu tvorby členov ateliéru Vladimíra Báthoryho, ktorí navštevujú kurzy kresby a maľby a výtvarnej tvorbe sa venujú popri svojom zamestnaní. Vladimír Báthory je slovenský výtvarník, v súčasnosti žijúci a tvoriaci v Martine. Študoval v Olomouci a v Uherskom Hradišti. Pôsobil na Palackého univerzite v Olomouci, Ostravskej univerzite v Ostrave a tiež v Turčianskej galérii v Martine.

Počas svojej bohatej pedagogickej praxe vychoval množstvo mladých výtvarníkov a objavil veľa výtvarných talentov. Svoju prácu vníma ako školu a zároveň ako colorterapiu, ktorá pozitívne vplýva na fyzickú a psychickú stránku človeka.

Výsledkom celoročnej práce členov ateliéru Vladimíra Báthoryho je výstava výtvarných diel, ktorej vernisáž  sa uskutočnila 7. septembra podvečer h v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine. viac o tvorcoch a vystavených obrazoch prezradil kurátor výstavy Vladimír Báthory. Návštevníci môžu na výstave vidieť výtvarné práce  za použitia rôznych výtvarných techník. Osobitosťou výstavy je tvorba jednotlivcov, ktorí inklinujú k abstraktnej tvorbe a venujú sa technikám, ako je enkaustika a liate akrylové farby. 

Výstava je verejnosti prístupná do 29. septembra 2017 v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.