Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Cestou necestou / 2017

Kde a kedy ?

 

Popis

Tri inšpirujúce prezentácie

18:00 Milada Konečná - Sama naprieč Južnou Amerikou
8 mesiacov, 7 krajín, zhruba 14 000 km precestovaných v autobusoch, 27 couchsurfing hosťujúcich a stovky úžasných a večne vysmiatych miestnych ľudí. Porozprávam Vám o čare Karibiku, kolumbijskom (aj peruánskom) Machu Picchu, o dobrodružstvách ekvádorskej Amazónii, o sandboardingu na peruánskom piesku, o tom ako som zápasila s nadmorskou výškou v Bolívii, ako aj o nehodách, ktoré sa mi prihodili takmer v každej krajine. No a v neposlednom rade Vám vyrozprávam, ako som sama žena precestovala Južnú Ameriku prevažne vďaka couchurfingu a prespávala u miestnych, úplne neznámych ľudí.

19:30 prestávka

19:45 Ľubo Jurík - 3 roky digitálneho nomáda v ďalekej Ázii


Za posledné 3 roky som žil 12 mesiacov na Taiwane, 12 mesiacov v Thajsku, 3 mesiace v Južnej Kórei, 3 mesiace v Malajzii, 1 mesiac na Srí Lanke, 1 mesiac na Filipínach a cestoval som aj v Singapúre, Hong Kongu či Japonsku. Za ten čas som sa naučil mnohé veci, ktoré si človek nevšimne, keď je v nejakej krajine iba krátko. Keďže som mal za posledných 7 rokov vzťahy iba s dievčatami z ázijských krajín, mal som možnosť spoznať ázijské kultúry tak, ako nikto iný - čo potvrdzuje aj moja kniha, jediná svojho druhu na Slovensku či v Čechách. Ak vás zaujíma, ako sa žije v ázijských krajinách, aké výhody či nevýhody z toho plynú, či ako ľudia v Ázii vnímajú vzťahy, lásku či sex, potom je táto prezentácia práve pre vás."

20:45 Michal Knitl - 4 krajiny Európy, 4 túry


Počas tohto roka som prešiel Orliu prť v Poľku, hrebeň rumunského Fagaráša a Pietra Craiuliu, 5 dní v Dolomitoch i pohoria Rila a Pirin v Bulharsku.