Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

FS Hornád Oka mih

Kde a kedy ?

 

Popis

Semifinalista a finalista historicky prvej folklórnej šou Zem Spieva v Martine! Folklórny súbor Hornád z Košíc predstaví 18.11.2017 svoj profilový program OKA MIH z choreografickej dielne Štefana Šteca. Prečo OKA MIH? Slovo okamih je podľa Štefana časopriestorový úsek, ktorý sa nám vryje do pamäte.

„Je pre nás niečím výnimočným a nezabudnuteľným. Naše tradície ľudovej kultúry ponúkajú množstvo okamihov, ktoré niekedy nie sú sviatočnými, ani nesúvisia s obradovým kalendárom, no aj napriek tomu zachytávajú spomienky, pocity, chvíle, obrazy, ktoré sa už nikdy nezopakujú a sú len fragmentom minulého sveta. Zachytávajú celú podstatu“

Program pozostáva z piatich blokov, ktoré nezávisle na sebe približujú vybrané okamihy zo života historicky známych osobností i bežných ľudí. Okrem skvelej hudby, spevov a tancov zosnovaných v priam magických choreografiách sa môžete tešiť aj na hostí v programe: Margetky zo Šumiaca a manželov Hrabovských. Svoje spevácke umenie predvedie aj samotný choreograf súboru – Štefan Štec.