Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Hudobno-zábavný program.

Kde a kedy ?
Vlasta Mudríková

Hudobno-zábavný program Vlasty Mudríkovej a Black Bandu sa uskutočňuje v rámci XXII. ročníka Vrútockej hudobnej jari a organizuje ho mesto Vrútky.

Popis

Vlasta Mudríková. Heligonkárka a speváčka, ktorá svojou hrou na heligónku a neuveriteľne čistým spevom patrí medzi elitu slovenského folklóru. Vlastička svojou hrou a spevom prispieva k zachovaniu koloritu ľudovej piesne a folklóru Kysúc. Okrem sólových vystúpení a hry v kapele sa venovala aj štúdiu na Akadémii umení v Banskej Bystrici so špecializáciou operný spev. Štúdium ukončila s vyznamenaním, a bol jej slávnostne udelený titul Mgr.art. Aktívne spolupracuje so Štátnou operou v Banskej Bystrici, kde si ju návštevníci opery dobre pamätajú najmä z hier Giuseppe Verdiho - Nabucco a Simon Boccanegra.

Jej spev bol mnohými kritikmi označovaný za najčistejší a najkrajší na Kysuciach, ale domnievame sa, že už dávno prekročil brány Kysuckého regiónu. Jej hra na heligónke a spev dostali uznania nie len na súťažiach ako Oščadnická heligónka (SK), ale aj na medzinárodných podujatiach v Ostravici (CZ), Rožňově pod Radhoštem (CZ),Halenkove (CZ), Veľkých Karloviciach (CZ) Brne (CZ) či v Torúni (PL), a Wegierskej górke (PL). Za zmienku stojí najmä päťnásť víťazstiev v rade na medzinárodnej heligónkarskej súťaži v Ostravici, kde svojím spevom a hrou opakovane udivuje divácku a odbornú porotu.

Aj napriek náročnému štúdiu operného spevu a každodenným skúškam v štátnej opere v Banskej Bystrici Vlastička nezabudla ani na pôsobenie vo svojej kapele, a ďalej svojím spevom a prístupom predáva folklór ďalším generáciám. Okrem hry na heligónku a spevu sa aktívne venuje aj hre na klavír a divadlu, čo len potvrdzuje jej nesmierny talent a všestrannosť. Aj vďaka Jozefovi Smolkovi sa nebrúsený diamant Vlastička Mudríková vypracoval a nabral krásne kontúry a stal sa drahokamom Slovenského folklóru, ktorý ako všetci veríme bude mať miesto nie len na folklórnej, ale aj na slovenskej opernej scéne.