Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Team Revival Party

Kde a kedy ?

Popis

  Bolo to v lete roku 2011, keď sme organizovali rockový koncert v našej malej dedinke Turčianska Štiavnička a vtedy sme rozoberali všetko možné okolo hudby a plánov do budúcnosti. Práve vtedy vznikol nápad založiť hudobné teleso, ktoré by príležitostne hralo piesne skupiny TEAM, nedalo sa vtedy hovoriť priamo o TEAM Revival. Tento nápad vznikol až o niekoľko dní neskôr. A tak sa pár zainteresovaných dohodlo, že osloví svojich známych a ak to pôjde založia TEAM Revival, priamo tu v Turčianskej Štiavničke. Slovo dalo slovo a začalo pátranie po hráčovi na klávesové nástroje a basovom gitaristovi. Presne 29.8.2011 sa stretla prvá zostava v zložení :
Jano Juhász – sólový spev, akustická gitara
Jano Štípala – gitara, vokály
Marián Kurimai – gitara , vokály
Jaroslav Marček – klávesové nástroje, vokály
Rado Martinák – basová gitara
Marián Valach – bicie nástroje

  Po prvej skúške bolo jasné, že to má budúcnosť a tak sme sa dohodli, že sa budeme stretávať regulérne ako hudobné teleso a vznikol TEAM REVIVAL SK. Chalani zozbieraný z rôznych kútov Slovenska sa rozhodli vtrieť sa do povedomia fanúšikov milujúcich skupiny TEAM, skupiny, ktorá bola od mladosti zapísaná v našich srdciach. Ako skupina pracovala, stretávala sa vyskytli sa prvé väčšie problémy a my sme boli nútení hľadať nového sólového speváka. Toto miesto sme ponúkli Romanovi Révaiovi, ktorý svojho času nahradil v skupine TEAM Paľa Haberu, no Roman z dôvodov pracovných povinností odmietol ,ale zároveň odporučil na istého Mira Leginusa, ktorý sa stal skoro na celý rok naším novým spevákom. Taktiež post basového gitaristu obsadil náš starý priateľ Mário Cíger. Schyľovalo sa k prvým koncertom a leto 2012 klopalo na dvere, keď sme sa opäť museli rozlúčiť s ďalším zo zakladajúcich členov, ktorý kvôli pracovným a rodinným povinnostiam nemohol s nami pokračovať ďalej. A tak začal kolotoč telefonátov...jeden človiečik, ktorý počuje na meno Marek prijal pozvanie na skúšku. Prvé takty a my sme vedeli, že sme sa našli...naším novým hráčom na klávesové nástroje sa stal dnes už neodmysliteľný pilier našej skupiny Marek Považan. Absolvovali sme sériu koncertov po Slovensku, kde sme si zahrali na niektorých letných festivaloch ako aj v kluboch. Ohlasy boli veľmi pozitívne čo nás veľmi tešilo.
Počas letného turné skupiny TEAM vyšla kniha o legende, skupine TEAM, v ktorej sme sa vďaka Ondrejovi Hovanovi a pánom Hevierovcom ocitli aj my. Za tento fakt sme dodnes autorovi knihy veľmi vďační! Ale ako sa hovorí, nešťastie nechodí po horách, nečakane svoj odchod z kapely ohlásili dvaja jej členovia, spevák Miro a basák Mário...
A boli sme zase na začiatku...

  Jedno nedeľné dopoludnie sa na sociálnej sieti stretli Štipec a Edo „Vinetú“ Štencl, padla otázka...Edo, nejdeš ku nám spievať? Edo pohotovo odpovedal, že on NIE, ale niekoho pozná...a poslal nám foto a kontakt na istého Riša Brunovského, ktorého fotku, keď sme zbadali, pozreli sme sa na seba a opýtali sami seba: „ Kde bol ten chlap doteraz?“ Pozvali sme ho na skúšku, pozvanie prijal a spolu s ním do skupiny prišiel aj nový basový gitarista Jožko Galis...chalani, ktorí nás posunuli s riadny krok vpred, a to aj vďaka svojmu prístupu. A tak sme začali v januári tohto roku písať úplne novú kapitolu našej skupiny.
Zloženie od roku 2014 je takéto:

                          Rišo Brunovský – sólový spev, gitara
                     Marián Kurimai – sólová gitara, vokály
                  Jano Štípala – gitara, vokály, manažment
                           Rado Martinák – basová gitara
          Marek Považan – klávesové nástroje, vokály, zvuk
                             Ľubo Kramár – bicie nástroje

  V tejto zostave sme ku dnešnému dňu odohrali desiatky koncertov na Slovensku a v Čechách, kde sme rozospievali, roztlieskali a roztancovali publikum nesmrteľnými hitmi skupiny TEAM. Každé vystúpenie malo svoje čaro, k nezabudnuteľným zážitkom patrí duet so Sisou Lelkes Sklovskou (Láska šialená), stretnutia a rozhovory s profesionálnymi muzikantami, hudobnými skupinami, hercami, zabávačmi, ktorí sa postupne pridávali k našim fanúšikom. Veľká vďaka patrí zvukárom, technikom a samozrejme usporiadateľom, ktorí sa ku nám správali ako ku hviezdam ;-) Nesmieme zabudnúť na neoceniteľnú podporu a pomoc zo strany členov skupiny TEAM, je to pre nás pocta.