Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

November s Feldekom

Kde a kedy ?

Popis

Literárno-tvorivá dielňa Rýmujeme s Feldekom je ten najlepší spôsob, ako žiakov základných škôl hravou formou zoznámiť s tvorbou nášho významného spisovateľa – básnika, prozaika, esejistu a prekladateľa. Zhruba 45-minútové zážitkové a zábavné interpretovanie Feldekovej tvorby sa strieda so súťažami, básničkami a rozprávkami tohto autora a deti si ani neuvedomia, čo všetko sa za tú chvíľu nové naučili.
Termín 9.novembra 2016 o 10.00 h, Literárne múzeum SNK

Komorný Literárno-hudobný večer s Ľ. Feldekom a Katkou Feldekovou je podujatím, ktoré sa skvele hodí do priestorov brodzianskeho kaštieľa. Sto rokov bol sídlom rodiny Friesenhofovcov, do ktorej sa vydala Alexandra Gončarovová-Friesenhofová, švagriná ruského básnika Alexandra Sergejeviča Puškina. A práve Puškinovo dielo majstrovsky preložil Ľubomír Feldek. Jeho rozprávanie a autorské čítanie skvele doplnia šansóny v podaní dcéry Katky. 
Termín: 10. novembra 2016 o 17.00h, SNK - Slovanské múzeum A. S. Puškina, Brodzany.

Milovníci prednesu poézie a prózy si prídu na svoje počas Poézie zimného podvečera. V podaní členov Kruhu 3P zaznejú ukážky z poetickej, prozaickej i esejistickej tvorby Ľ. Feldeka – Jediný slaný domov, Kriedový kruh, Milovanie v pokročilom veku, Čiernobiela kniha rozprávok pre dospelých, Zelené jelene, Hra pre tvoje modré oči a iné. Svoje dielo si príde vypočuť aj Ľubomír Feldek osobne.
Termín: 29.novembra 2016 o 10.00 h, Literárne múzeum SNK

Milovníci prednesu poézie a prózy si prídu na svoje počas Poézie zimného podvečera. V podaní členov Kruhu 3P zaznejú ukážky z poetickej, prozaickej i esejistickej tvorby Ľ. Feldeka- Jediný slaný domov, Kriedový kruh, Milovanie v pokročilom veku, Čiernobiela kniha rozprávok pre dospelých, Zelené jelene, Hra pre tvoje modré oči a iné. Svoje dielo si príde vypočuť aj Ľubomír Feldek osobne.
Termín: 29.novembra 2016 o 17.00 h, Literárne múzeum SNK