Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Anjel pána 2

Kde a kedy ?

Réžia: Jiří Strach

Hudba: Ondřej Brzobohatý

Scenár: Marek Epstein

 Hrajú: Ivan Trojan , Jiří Dvořák , Vica Kerekes , Anna Čtvrtníčková , Jiří Bartoška , Bolek Polívka , Vojtěch Dyk , Pavel Liška , Stanislav Majer , Marek Taclík , Marian Labuda , Jiřina Bohdalová , Josef Abrhám , Aňa Geislerová , Veronika Žilková , Martin Huba , Petr Čtvrtníček , Gabriela Osvaldová , Klára Issová , Michal Horáček , Lucie Bílá

Popis

Anjel Petronel stále pracuje pri Nebeskej bráne, ale je presvedčený, že by si zaslúžil lepšie miesto. Jeho večný pokušiteľ, čert Uriáš, začne Petronela provokovať: Stačí odtrhnúť jabĺčko zo stromu Poznania a bude vedieť to, čo vie len sám Boh! A cesta k uznaniu a lepšiemu miestu bude voľná.

Hádka Petronela s Uriášom o jablko Poznania ale skončí zle-nedobre... V hašterení sa vzácne ovocie skotúľa až na Zem. Anjel - zmätkár a jeho kamarát čert-pokušiteľ musia rýchlo jablko Poznania nájsť a vrátiť. Preto prídu na Zem. Tu v predvečer sviatku svätého Mikuláša stretnú malú Anežku a jej krásnu mamu Magdalénu, partiu nepoctivých koledníkov, vydriducha Košťála i sympatického predavača párkov.

Než sa im podarí jablko nájsť a vrátiť tam, kam patrí, zažijú veľké dobrodružstvo. A po množstve ľudských i „božských“ skúšok, naši hrdinovia nakoniec zistia, že cesta k poznaniu vedie predovšetkým cez seba samého, cez objavenie sily priateľstva, lásky a schopnosti odpustiť.