Pondelok, 14. október, 2019 | Meniny má Boris

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Vianočný koncert pre OZ Amazonky

Kde a kedy ?

 

Popis

Občianske združenie Amazonky spája ženy s diagnózou: karcinóm prsníka. Snažia sa: 

- Aby ich zdravotnícky systém nebral ako ďalšiu záťaž.

- Aby začal vznikať komplexný manažment pacientky, od diagnostiky cez dlhodobú liečbu až po pomoc v sociálnej oblasti. Lebo v preťažených ambulanciách vám dnes onkológ oznámi, že máte rakovinu a že vás bude liečiť. Na otázky nemá čas, na vašu psychiku už vonkoncom nie.

- Aby bola pre pacientky dostupná najmodernejšia liečba. Aby o schválenie vhodných liekov pacientka nemusela bojovať, pretože zdravotná poisťovňa ich kdesi od stola zamietne.

- Aby sa nové pacientky od „mazáčok“ dozvedeli, že majú nárok na rehabilitáciu, fyzioterapiu, do dvoch rokov po diagnostikovaní aj na kúpele, na zľavy pri nákupe parochne, špeciálnych podprseniek a epitéz, na invalidný dôchodok, na preukaz ZŤP, dokonca aj na benzín.

A je toho omnoho viac, v čom môže pacientkam s diagnózou karcinómu prsníka občianske združenie pomôcť. Amazonky pripravujú v Martine vianočný koncert, ktorý má napomôcť ich činnosti. Uskutoční sa v Kostole sv. Martina v Martine 18. decembra o 19. h. O skvelý hudobný zážitok sa postará operná speváčka Rea Slawiski, laureátka niekoľkých medzinárodných súťaží, vystúpi aj ženská spevácka skupina Kamarátky a Detský folklórny súbor Turiec.  Kúpou drobných darčekových predmetov budú môcť návštevníci koncertu podporiť činnosť občianskeho združenia Amazonky.