Piatok, 23. august, 2019 | Meniny má Filip

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Odpad pri ceste v Sucanoch

Aktuálny stav podnetu: Vyriešené Tento stav trval: 24 dní a 3 hodiny
Autor podnetu: anonymný autor
Rieši: Obecný úrad Sučany
Lokalita: Sučany
Ulica: Do el. rozvodne za ulicou 1. Maja
Dátum nahlásenia: 25.6.2016
Dátum poslednej aktivity: 19.7.2016

"Už v zime sa tu popri ceste začali objavovať rôzne kôpky odpadu. Najprv pri jednom zo stromom niekto vylial tekutinu plnú kôstok asi z čerešní. To by ani tak neprekážalo, veď to príroda pracuje, no časom som tu vídavala ľudské fekálie aj s toaletným papierom. Teraz tu nájdete i spodnú bielizeň, obväzy, pneumatiky a stavebný odpad. Tieto cestičky smerom k rozvodni si obľúbilo veľa ľudí.Ja sama tu chodievam s dcérkou skoro každý deň a na neporiadok pri ceste je smutný pohľad. Nerozumiem tomu, prečo niekto takto zahlcuje životné prostredie neporiadkom, keď ho môže odniesť do zberného dvora v dedine.“ 

 

ODPOVEĎ:

Na spomínanú čiernu skládku sme sa boli pozrieť aj my. V kríkoch sme našli tri pneumatiky, jedno vrece s neporiadkom a asi za fúrik tehál.

Starosta Sučian Vladimír Pĺžik na skládku poslal na obhliadku miestnych hasičov a na ďalší deň mali lokalitu spolu s aktivačnými pracovníkmi vyčistiť.

„V obci nemáme našťastie evidované žiadne čierne skládky. Toto je prvá po dlhšom čase a samozrejme ju dáme odstrániť. Som rád, že si naši obyvatelia zvykli voziť odpad do zberného dvora. Sučany máme vďaka tomu pomerne čisté,“ vyslovil sa Vladimír Pĺžik.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasturiec.sk

Miesto hláseného podnetu