Štvrtok, 23. september, 2021 | Meniny má ZdenkaKrížovkyKrížovky

Martinčania trucovali!

III. LIGA STRED

To sa dejú veci! Hráči martinského prvého mužstva rozšírili rady štrajkujúcich futbalistov a odmietli nastúpiť na majstrovské stretnutie 10. kola v Kremničke. Toto svoje rozhodnutie oznámili vraj trénerovi Blahušiakovi prostredníctvom SMS správy. Zdá sa, že hlboká kríza martinského futbalu vrcholí a podľa nás je vážne ohrozená existencia klubu i jeho ďalšia perspektíva. Je to hazard, ktorého dôsledky si zrejme málokto zo zainteresovaných teraz uvedomuje. Či už hráči, ale najmä funkcionári by mali vedieť, že nesú zodpovednosť aj za dobré meno a tradíciu, ktorú v martinskom futbalovom klube budovali dlhé roky stovky obetavých športovcov a organizátorov...

Skryť Vypnúť reklamu

Druhý turčiansky treťoligista má iné starosti. Dobre sa mu darí v Slovenskom pohári, no a v sobotu v šlágri kola hostili Tepličania jedného z vážnych záujemcov o prvenstvo v súťaži – Žiar nad Hronom, ktorý do Turca priviedol niekdajší teplický tréner František Karko. Aqua sa však opäť dostáva do situácie z tohtoročnej jari, keď nemala dostatok kvalitných hráčov. Tréner Šimček spomenul, že v príprave mal 19 hráčov, ale na jedno z kľúčových stretnutí jesene so Žiarom iba trinástich! Z letnej súpisky chýbali v sobotu bratia Pittnerovci, Schmidt, Macek, Veterník a Novák... Napokon boli domáci spokojní aj s deľbou bodov, hoci súper hral viac ako celý polčas bez vylúčeného hráča. Tepličania sa musia rýchlo spamätať, lebo v nedeľu ich čaká na svojom „strážovskom panstve„ ďalší vážny súper – vedúca Žilina B!

Skryť Vypnúť reklamu

Ostatné výsledky: Bytča - Rakytovce 3:0 (2:0), Liptovský Mikuláš - Podbrezová B 2:0 (1:0), Čadca - Dolný Hričov 4:1 (2:1), Kysucké Nové Mesto - Revúca 3:2 (1:1), Ružomberok B - Žilina B 2:1 (0:1), Tomášovce - Lučenec 1:0 (0:0).

Turč. Teplice - Žiar nad Hronom 1:1 (1:1)

Góly: 35. Privitzer - 1. Bončo. Zostava Aquy: Vreštiak - Šíro (Koleno), Kravárik, Kubovich - Kempný (Karas), Frátrik, Letrik, M. Jeťko, Šavol - Privitzer, J. Jeťko.

Ešte si ani tréner Šimček nestačil sadnúť na lavičku a už jeho mužstvo prehrávalo. Ubehlo ani nie 35 sekúnd z 1. minúty, keď šikovný záložník hostí Bončo využil zaváhanie Frátrika, ľahko obišiel Šavola i padajúceho Kravárika, ktorý sa pošmykol, a sám proti Vreštiakovi poslal loptu presne k žrdi. Takýto úvod nik nečakal. Aj keď už zostava Aquy neveštila nič dobrého. Chýbali obaja krajní obrancovia - Veterník je stále chorý a Novák nútene pauzoval pre 4 žlté karty. Na súpiske nebol aj Ľubo Pittner, vraj bol v práci... A tak tréner musel najmä v obrane improvizovať. Novákov post „prischol„ Šavolovi, no po prvom góle sa na ľavú stranu obrany postavil Kubovich. Hral opäť veľmi dobre, ale veľmi chýbal vpredu. Žiaľ, taká je súčasná teplická situácia.

Skryť Vypnúť reklamu

A tak sa Aqua len pomaly spamätávala z úvodného šoku a Vreštiak mal šťastie, že v 14. min Číž v dobrej pozície strieľal nad. Rovnako dopadla prvá zdravá strela Tepličanov na žiarsku bránku, vyslal ju v 21. min Šavol. Po viacerých neúspešných pokusoch prekabátiť dobre fungujúcu obranu hostí našiel recept Marek Jeťko. Prešprintoval obrancu na pravej strane a prakticky z bránkovej čiary poslal center popred bránku, na ktorý perfektne naskočil Privitzer a v 35. min bolo vyrovnané. V týchto minútach sa mohol lámať chlieb, lebo v 43. min sa úplne zbytočne nechal vylúčiť hosťujúci Hejčík (v prerušenej hre sotil do Privitzera) a v 44. min Letrik ideálne vysunul Jána Jeťka, ktorý ale nezopakoval gólovú strelu z pohárového súboja s Prešovom a loptu poslal tesne vedľa. Aj tak sa všeobecne čakalo, že po prestávke Aqua presilovku využije na zisk troch bodov.

Prečo sa tak nestalo? Predovšetkým preto, lebo domácej útočnej snahe chýbali dôležité atribúty – rýchlosť, odvaha, vtip a streľba. Hostia sa stiahli celkom logicky do defenzívy, a tak domáci mali väčšinou loptu vo sovjej moci, bola to však prevaha ako sa hovorí – jalová. Prihrávky nevychá­dzali ani stratégovi mužstva Letrikovi, takže nenašiel sa nik, kto by dokázal zmeniť stereotypné dobýjanie pokutového územia niečím iným a zaskočiť tak súpera. Ten si poradil s celou sériou vysokých centrov „do ohňa„ a zachytával aj priehľadné prihrávky po zemi. Skóre mohol zmeniť v 69. min veľmi dobre hrajúci Kubovich, ale odvážnou rybičkou poslal loptu tesne vedľa. Mužstvu nepomohli ani striedania, mladí nepriniesli na ihrisko nič zo svojej mladosti – ani dravosť, ani odvahu, ani bojovnosť. Ešte v poslednej minúte sa rozhorela nádej, ale na center J. Jeťka popred prázdnu bránku nikto nezareagoval a ďalšia Kubovichova hlavička išla nad.

A tak sa bojovné stretnutie rivalov skončilo zmierlivo. Spokojné boli zrejme obe strany, menej už diváci, pretože po veľkom víťazstve nad Prešovom čakali podobné aj v sobotu. Lenže, nie sú každý deň hody. V Tepliciach to platilo doslova.

SLOVO TRÉNEROV

Ivan Šimček (Turčianske Teplice):

„Dnes som mal na zápas pripravené iba torzo mužstva, na lavičke som mal iba hráčov, ktorí ešte neodohrali v áčku ani 15 minút. Chlapci sa síce snažili, ale chýbal im futbalový um a myšlienka pri akciách pred pokutovým územím. Tam sme urobili také množstvo chýb v prihrávkach, koľko sme neurobili za celú jeseň. Musel som poprehadzovať posty, to bol tiež problém, no a trochu nám chýbali aj sily, ktoré sme vydali v zápase s Prešovom. S bodom som spokojný, pretože Žiar bol ťažký súper a my sme sa viac-menej futbalovo trápili.„

František Karko (Žiar nad Hronom):

„Odohrali sme najťažší zápas jesene a proti doteraz najkvalitnejšiemu súperovi. Taktiku sme určili správnu, škoda, že sme nevyužili šance, ktoré sme mali v prvej polhodine I. polčasu. Naši hráči sa prekonávali v obetavosti, keď sme hrali desiati. Remíza je, myslím si, spravodlivá, aj keď sme tu dnes mohli aj vyhrať. Súper má svoju kvalitu, má svoj herný systém, tréner Šimček tu odvádza kus poctivej roboty, ale my sme mali dnešný súboj lepšie rozohratý.„

Miesto hráčov prišla esemeska

Postup Martinčanov zo IV. ligy do vyššej súťaže vyvolal protichodné reakcie. Na jednej strane radosť, že sa martinský futbal začal šplhať z hanby aspoň trochu vyššie, ale na druhej strane aj obavy, či pri nesystémovom prístupe vedenia bude mať toľko pary, aby hral v tretej lige dôstojnú úlohu. Žiaľ, došlo na slová skeptikov, ktorých však pokojne môžeme nazvať skôr realistami, pretože dobre analyzovali stav, v akom sa už roky nachádza martinský futbal.

Ten, kto na martinský futbal nezanevrel až tak, že ho prestal vôbec zaujímať, vie, že do tretej ligy nastúpilo kvalitatívne i kvantitatívne slabšie mužstvo, ako bolo to, ktoré s odretými ušami vybojovalo III. ligu. Kto čakal zázrak, nedočkal sa. Rozbilo sa nadobro aj to, čo bolo už ako-tak zglejené. Ale to je už špecialitou Martina a pamätníci posledných rokov môžu len pritakať, že sa tak nestalo prvý raz. Nielen po telefóne, ale často aj osobnými návštevami nás zopár verných priaznivcov martinského futbalu nabáda, aby sme začali písať konečne ostrejšie. Koho sme si mali zobrať na mušku? Hráčov? Tých zopár verných, ktorí tu ešte zostalo a nestratilo chuť obliekať dres Martina... Azda by sme aj mohli a aj mali právo. Veď, ktorýže z talentov tu za posledné roky aspoň trochu futbalovo povyrástol? Situácia je skôr opačná. Nedávno ešte talenty tu skôr zakrnievajú. Ale je to len ich chyba? Myslíme si, že vôbec nie.

Funkcionári pred súťažou odvolali trénera Petra Kureka. Je to unikát celkom podľa martinských manierov – mužstvo postúpilo, tréner dostal „kopačky„. Prišiel Ján Blahušiak. Určite nevedel, do čoho ide, lebo, čo zmôže tréner, ktorý zvyčajne má na lavičke náhradníkov nanajvýš jedného dvoch dorastencov... Situá­cia vykvasila v kľúčovom domácom stretnutí s Čadcou, keď mu chýbali traja vykartičkovaní hráči – a nebyť Beľanov, nemal kto hrať! Ak situácia dospela do takejto fázy, jednoznačne ju treba pripísať na vrub zlého manažovania celého klubu.

Minulý týždeň už prekypelo. Hráči sa dožadovali peňazí (tzv. kalórneho), údajne im ich v piatok aj vyplatili, ale nie v takej výške, aká bola, vraj, dohoda. No, a tak sa hráči rozhodli sa, že do Kremničky na majstrovské stretnutie nepocestujú. Podľa našich informácií, hráči sa dohodli na tom, že neprídu ani k autobusu, aby im ešte niekto nepreťahoval okolo úst medové motúzy.

Podľa vyjadrenia trénera Jána Blahušiaka mu túto správu hráči neoznámili ústne, ale iba prostredníctvom „esemesky„. Keď sme sa spojili so šéfom futbalového martinského futbalového klubu Jánom Stehlíkom, ten nám potvrdil, že hráči prvého mužstva odmietli cestovať do Kremničky. Zároveň nám ale povedal, že sa nakoniec nejaké mužstvo pozbieralo, ale ani on, ani tréner nám nedokázali povedať, ktorí hráči vlastne cestovali. Martinskej výprave sa údajne pokazil na Šturci autobus, takže do Kremničky, podľa slov trénera Blahušiaka, len prišli oznámiť príčinu, pre ktorú nepricestovali (teda poruchu autobusu), a tak to vraj uviedli aj v zápise. Nám sa podarilo zistiť, že v nedeľu predpoludním Martinčania navrhovali, aby hráči Belej odohrali zápas v Kremničke a vynechali súboj V. ligy v Černovej. Nepochodili, takže dali údajne dokopy nejaké mužstvo - vraj z béčkarov a dorastencov. Lenže béčko hralo v Černovej a dorasty doma s Košicami...

V nedeľu podvečer nám Ján Stehlík prisľúbil, že nám doručí oficiálne stanovisko vedenia klubu. Žiaľ, do našej uzávierky sme ho neobdržali.

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 2. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 3. Nová certifikovaná káva na vašich obľúbených čerpacích staniciac
 4. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 5. Môžu byť kancelárie pripravené na budúcnosť?
 6. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 7. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 8. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 9. K online predplatnému teraz získate DIGI GO na 6 mesiacov zdarma
 10. Znalec slovenského brandy
 1. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 2. Na ropnej plošine sa len pracuje a spí
 3. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 4. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 5. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 6. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 7. K online predplatnému teraz získate DIGI GO na 6 mesiacov zdarma
 8. SodaStream má viac ako 700 predajcov, očakáva ďalší rast
 9. Nová certifikovaná káva na vašich obľúbených čerpacích staniciac
 10. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 10 185
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 5 759
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 4 204
 4. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 4 081
 5. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 628
 6. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 084
 7. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 532
 8. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 2 458
 9. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 277
 10. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 2 228

Blogy SME

 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti
 1. Martin Dorčák: Náhradná výhra pre Zuzanu áno, pre záchranára v službe nie
 2. Tupou Ceruzou: 3. vlna
 3. Jan Pražák: Nenávidím tě, sestřičko rozmazlená!
 4. Vladimír Bohm: Podporovať migráciu a utečencov? - Áno, ale inak ako doteraz
 5. Jozef Sitko: Dilema dnes: Zákonnosť či spravodlivosť?
 6. Vladimír Troják: Trojdňový cyklovýlet na Moravu
 7. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #16 - Prvý beh vonku a mnoho iného
 8. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 25 471
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 17 267
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 926
 4. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 6 058
 5. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 5 755
 6. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 513
 7. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha nechcene priznal, že vakcíny chránia pred covidom 4 103
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 744
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Ceny za teplo v Martine neporastú vo výške 7,3%.

Ceny za teplo v Martine neporastú vo výške 7,3%.


54m
Matej Dírer strelil jediný gól Martina.

Syndróm nevydarenej tretiny sa zatiaľ vyliečiť nepodarilo. Proti nováčikovi nám ušla prostredná časť, pričom nepomohol ani zdvihnutý varovný prst v úvodných sekundách.


2 h

Erik prezradil aj to, ako si neoficiálne musel zabezpečiť účasť na olympiáde.


3 h
Čierna skládka vzniká už dlhšie.

Martinčan priznal, že na mieste zanechal papierový odpad.


20 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nad Horehroním sa už Nízke Tatry belejú.


16 h

Situácia sa zhoršuje, v nemocnici sú zakázané návštevy, výnimkou sú ťažko chorí pacienti.


20 h

Takýchto objavov je v regióne len minimum.


21. sep

Červených okresov pribúda, zelený bude už len jeden, v bordovej farbe bude päť okresov.


21 h

Blogy SME

 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Adam Valček: Kauza DPB: Predaj vyše stotisíc pokút skontrolujú, toto sú ďalšie pochybnosti
 1. Martin Dorčák: Náhradná výhra pre Zuzanu áno, pre záchranára v službe nie
 2. Tupou Ceruzou: 3. vlna
 3. Jan Pražák: Nenávidím tě, sestřičko rozmazlená!
 4. Vladimír Bohm: Podporovať migráciu a utečencov? - Áno, ale inak ako doteraz
 5. Jozef Sitko: Dilema dnes: Zákonnosť či spravodlivosť?
 6. Vladimír Troják: Trojdňový cyklovýlet na Moravu
 7. Igor Bilák: Post Covid Príhodka #16 - Prvý beh vonku a mnoho iného
 8. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 25 471
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 17 267
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 926
 4. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 6 058
 5. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 5 755
 6. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 513
 7. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha nechcene priznal, že vakcíny chránia pred covidom 4 103
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 744

Už ste čítali?