Pondelok, 4. júl, 2022 | Meniny má Prokop

Jasnovidka Izabella

Stratila manžela aj syna, nezúfa, stala sa spojivom dvoch svetov

Hotel Vyšehrad v Turčianskych Tepliciach hostil v sobotu 7. decembra doma i vo svete uznávanú slovenskú jasnovidku Izabellu Csabaiovú, ktorá, ako tvrdí, má už dvadsiaty tretí rok spojenie s dušou svojho mŕtveho manžela Vinca. Na večernom posedení s ňou sa stretlo asi šesťdesiat jej priaznivcov i zvedavcov. Keď hodiny odbili piatu, všetci s napätím upierali zrak na vchodové dvere haly. Svetlá sa pritlmili. Ručičky na hodinách ukazovali tri minúty po piatej hodine, keď do haly vstúpila pekná asi päťdesiatročná žena s dlhými svetlými vlasmi. Mala na sebe oblečené smaragdovozelené šaty, ku ktorým jej dokonale ladili náušnice lichobežníkového tvaru. Sadla si za stôl v prednej časti miestnosti, na ktorom horela jasným plameňom sviečka. Vzduch vôkol nej sa začal napĺňať vôňou santalového dreva z vonnej tyčinky.

SkryťVypnúť reklamu

Drobná žena sa usadila a po pozdravení sa s prítomnými sa ospravedlnila za svoj maďarský prízvuk. Začala svoju asi tak dve hodiny trvajúcu prednášku. Nebola to ale typická prednáška, na akú sme zvyknutí. Skôr to bolo rozprávanie jasnovidky o sebe, o jej živote, mŕtvom manželovi, o deťoch, o veciach medzi nebom a zemou... Mnohé z jej príbehov, zážitkov a postrehov si možno prečítať v jej čitateľsky veľmi úspešnej knihe s názvom Jasnovidka. Na pulty kníhkupectiev sa dostala v minulom roku a čoskoro ju budú môcť čítať čitatelia aj v susedných krajinách. Knižka, ktorá v tomto roku získala v Novom Sade vysoké ocenenie, sa v súčasnosti prekladá do jedenástich svetových jazykov. Vyšla aj v češtine.

Koľaj smrti

Izabellu Csabaiovú poznajú aj mnohí Martinčania, pretože tu istý čas žila spoločne s manželom a ich dvomi deťmi, Róbertom a Richardom. Obidvaja manželia boli zamestnaní v Martimexe. Jej život sa zmenil na nepoznanie po mužovej tragickej smrti. Vinco, ako ho ona stále dôverne oslovuje, sa v jeden decembrový večer vracal z oslavy kamarátových narodením domov. Keď prechádzal cez málo frekventovanú železničnú koľaj, zachytil ho tam mimoriadny rušeň smerujúci do Vrútok. Mladá 31-ročná žena musela identifikovať jeho telo roztrhané na šesť častí. Tento šok, ako sama hovorí, jej otvoril pomyselné tretie oko... Jej život získal zo dňa na deň iné dimenzie.

SkryťVypnúť reklamu

Pretrhnuté šťastie

Pred mužovou smrťou bola Izabella Csabaiová „čistou„ materialistkou, ale dnes je presvedčená o tom, že existuje transcendentno, kde odchádzajú duše po smrti.

Slovenská jasnovidka pochádza zo Strekova pri Nových Zámkoch, kde sa narodila. Jej otec, nešťastný z toho, že má dcéru, ju aj jej matku preklial. Ale ako ona sama hovorí, nadprirodzené schopnosti vycítiť blížiace sa nešťastie zdedila práve po ňom. „Vidím obrazy z minulosti, prítomnosti a z budúcnosti,„ priznala sa na sedení.

Celý jej životný príbeh sa stále točí okolo Vinca. Padli si do oka, keď mala dvadsať rokov a on dvadsaťdva, na jednej dedinskej zábave. V máji o dva roky sa zosobášili. Jej svokra sa nikdy nezmierila s tým, že si vzal za ženu chudobné dievča a nie dcéru boháča. „Máloktorá nevesta by bola vydržala také trápenie u svokry, aké som zažila. Vinco už pracoval v Martine a ja som zostala bývať so svokrou v Mochovciach,„ rozprávala. Tam si musela vystáť každodenné ponižovanie a vysmievanie sa. Oslobodenie prišlo až v podobe presťahovania sa do Martina, kde prežili jedenásť rokov spoločného života. Izabella Csabaiová na toto obdobie spomína: „Celá martinská epizóda bol jeden krásny paradox. Ako Maďarka som zažila najkrajšie roky svojho života v kolíske Slovákov. Mala som Martin veľmi rada a prostredie ma akceptovalo. Vinco bol Slovák narodený v Maďarsku a ja naopak Maďarka zo Slovenska, a obaja šťastní v Martine„. Škoda len, že sa rodinné pozemské šťastie zamilovanej dvojice skončilo tak tragicky. Ostala sama s dvoma deťmi, deväťročným Róbertom a desaťmesačným Richardom...

SkryťVypnúť reklamu

Vincova láska

Ale Vinco, verí, ju neopustil. Jasnovidka pokračovala v rozprávaní a prítomní v sále pochopili, že pred nimi otvára trinástu komnatu zasvätenia. V jej byte po Vincovej smrti začali padať a lietať predmety, praskali žiarovky, vypaľovali sa elektromotory vo vysávači. Nešťastná požiadala o byt v Nových Zámkoch. Na novom mieste to síce neprestalo, ale dostalo už iné rozmery. V jeden večer pred Veľkou nocou, keď sa chystala čosi písať, sa cez byt prehnal akýsi prievan a zastal pri nej. Zrazu jej oťažela a ochrnula pravá ruka a nejaká tajomná sila ju pritlačila k papieru. Ozval sa: „Som tvoj milujúci manžel Vinco. Ty a tvoje dve deti ste pre mňa všetkým na tomto svete.„

Odvtedy, tvrdila Izabella, s manželom kontakt neprerušila a život bez neho si nevie ani len predstaviť. Nepochybuje, že to nie je on... Považuje ho za svojho anjela strážneho.

Ešte jeden úder

Hovorí sa, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Počúvajúcich až zamrazilo, keď rozprávala, že jej Vinco, už v podobe ducha, veľmi dobre vedel, že ich prvorodený syn Róbert nemá súdené dlho žiť. Mal zomrieť pre rodinnú karmu Csabaiovcov. Vinco a ani ona sama, hoci mala zlú predtuchu a hrozivé sny, hoci sama Bohu ponúkla svoj život, ho nemohla zachrániť. „Vinco nemôže zasahovať do ľudskej karmy, akokoľvek veľmi by chcel. Inakšie by ho odo mňa oddelili a už by sa nikdy so mnou nemohol stretnúť. Ako karmicky obstojíme za života a v očistci tesne po smrti, podľa toho budeme povolaní do vyšších dimenzií, alebo budeme reinkarnovaní opäť na zemi. Preto je aj pre mňa správnou cestou naplnenie karmy mojej i karmy rodiny, aj keď jej súčasťou je chudoba či smrť syna,„ hovorila s presvedčením. Smrť Vinca je podľa nej dôkazom toho, ako sa môže karma preniesť z otca na syna. Vinco zomrel rovnako ako jeho otec v Kristových rokoch a po oslave narodenín priateľa. Róbert mal v čase otcovej smrti presne toľko rokov, koľko mal Vinco pri smrti svojho otca.

Nech robila, čo chcela, nech sama núkala Bohu svoj život, jej syn Róbert tragicky zomrel v júli 1997 ako 27-ročný v plnom rozpuku síl. Zanechal po sebe manželku a štvorročnú dcérku Barborku. Pre jeho matku a smútiaceho brata, ktorý sa odvtedy veľmi stiahol do seba, sa život stal nadlho bolestivým peklom spomienok...

Vyhľadávaná

Vďaka svojim nadprirodzeným schopnostiam precestovala Izabella Csabaiová šestnásť krajín, spoznala množstvo ľudí s podobnými schopnosťami, ezoterikov, jasnovidcov, liečiteľov, tibetských lámov, veštcov a mnohých ďalších. Dobre si s nimi rozumela azda aj vďaka svojim jazykovým schopnostiam, aktívne ovláda päť cudzích jazykov. Na stretnutí v Turčianskych Tepliciach spomínala svoj hlboký zážitok z nedávneho ezoterického festivalu v Budapešti. Tu stretla okrem iných zaujímavých ľudí tibetského lámu. Hovorí sa, že topiaci sa aj slamky chytá... A takouto pomyselnou slamkou či stebielkom medzi naším svetom živých a svetom mŕtvych by sme mohli nazvať Izabellu Csabaiovú. Dennodenne sa na ňu obracajú ľudia z celého Slovenska i zo sveta s prosbou o pomoc. Ťažkajú si na chudobu, na rozličné choroby, problémy v manželstve, nešťastnú lásku, rodičia hľadajú stratené deti. Dokonca s ňou spolupracujú aj policajti, ktorým pomohla vyriešiť nejeden bezvýchodiskový prípad. Ako sama hovorí, stačí jej k tomu fotografia obete a miesta trestného činu.

Z druhej strany

Dnes sa jej už Vincov duch nehlási tak nástojčivo, ako kedysi. Už nezhadzuje predmety zo stien, nerozbíja šálky či taniere, dnes už svojej Izabelle len tíško zaklopká len tak pre zábavu, tvrdila publiku, keď jej chce niečo povedať. Keď ho zasa potrebuje ona, v tichu svojho bytu si naň spomenie a ruka jej začne sama písať...

A ako je tam na druhej strane? Izabella Csabaiová rozprávala, že jej o tom Vinco mnoho prezradil. Vyberáme len pár zaujímavých útržkov: „Existuje sedem dimenzií so stupňujúcimi sa nárokmi na dušu. A Zem – piata dimenzia slúži na očistu duše, je to „trestanecká“ planéta, na ktorú sa v rôznych, vopred určených životoch, vraciame napraviť svoje činy, splniť si svoju karmu„. Podľa nej existuje šesť druhov karmy. Medzi najrozšírenejšie patrí karma zdravia, potom karma chudoby, slávy, pochovania blížnych, lásky a bohatstva. Napríklad, do karmy lásky patria nenaplnené a nešťastné lásky alebo lásky k mŕtvym partnerom. Karma slávy spôsobuje to, že mnohí slávni neodolajú pokušeniu, ktoré so sebou prináša, a tak nejeden slávny človek zomiera predčasne. Ona sama, ako hovorila, je zasiahnutá piatimi druhmi, okrem najťažšej karmy bohatstva. Vinco jej povedal, že už žila trinásť životov a v jednom z nich bola veľmi urodzenou paňou. Podľa nej náhoda neexistuje, každá minúta, v ktorej konáme zle a priečime sa božím zákonom, je trestaná. Preto je dôležité v živote dodržiavať etické a morálne princípy. Radí, aby si ľudia radšej všetko trikrát premysleli a potom konali. Za žiadnych okolností nesmieme inému vedome ubližovať a budovať svoje šťastie na cudzom utrpení. Toto je cesta podľa jasnovidky k zázračným vyliečeniam sa z ťažkých chorôb, rakoviny a podobne.

Ako médium

Izabella Csabaiová je známa a vyhľadávaná aj preto, lebo je skvelým médiom, ktoré sa dokáže spojiť s duchmi. Vie veľmi pútavo rozprávať o tom, ako ju kastelán Bojnického zámku požiadal o to, aby mu pomohla odhaliť príčinu vytekania kvapaliny z hrobky grófa Pálffyho. Po niekoľkých seansách, ako hovorila, sa jej vybavilo astrálne telo grófa, ktorý jej povedal, že do krypty sa dostal vzduch a spôsobil, že mŕtve telo sa začalo meniť na kvapalinu. Vraj sa s ním veľmi dobre porozprávala a dozvedela sa čo – to o svojom živote v tele mladej a krásnej šľachtičnej. Takisto sa jej podarilo „stretnúť„ so Žofiou Bosniakovou (narodenou v roku 1609), bývalou paňou a sväticou zo Strečna, ktorej zázračne neporušené telo je dnes uložené v rakve v Tepličke nad Váhom.

***

O záhadnej Izabelle Csabaiovej a jej zážitkoch na rozhraní dvoch svetov by sa dalo rozprávať celé hodiny. Nespomenuli sme ešte, že sa intenzívne zaujíma o problematiku UFO, dokonca navštevuje trnavský UFOklub, kde je vždy vítaná. Sama totiž tvrdí, že bola unesená mimozemšťanmi s plavými vlasmi. Ale o tom už porozpráva sama v pripravovanej knihe, ktorá má vyjsť okolo Vianoc na budúci rok.Monika Maruňáková

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slovákovi sa podaril zázračný vynález. Môže zmeniť predpovede počasia
 2. Spoločnosť Mars inšpiruje: Lepší svet pre domácich miláčikov
 3. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 4. Štyri veci, vďaka ktorým lepšie zvládnete infláciu
 5. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 6. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 7. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 8. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 1. Nadšenie zo skúsenosti prenášajú v dm na zákazníka
 2. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 3. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 4. Kamery do auta: Čo dokážu a akú by ste si mali vybrať?
 5. Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov problémom
 6. Ocenená 4K autokamera Mio má aj 2K so 60 snímkami a FHD so 120!
 7. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 8. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 1. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 15 898
 2. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 12 843
 3. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 10 817
 4. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 9 428
 5. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami 5 383
 6. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 4 891
 7. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti 2 754
 8. Na obed mu nestačilo ani 50 miliárd dolárov 2 197

Blogy SME

 1. Eka Balašková: Viete požiadať o pomoc?
 2. Lea Linerová: Feminizmus na pätnásť minút
 3. Vladimír Krátky: Wiener šniceľ je 100 x väčší ako bryndzáky ( II. )
 4. Andrej Hossa: Tenisky ako životný štýl: Viete, kto sú to sneakerheadi?
 5. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch
 6. Andrej Hossa: Zdokonaľte sa v jazykoch a otvorte si dvere k množstvu ďalších príležitostí
 7. Lenka Šafranová: Občan verzus USA
 8. Milan Buno: 7 knižných tipov: Kto prežije? Minister vnútra alebo mafiánsky boss?!
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 22 919
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 12 953
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 11 131
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 9 976
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 668
 6. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 062
 7. Martin Greguš: Ministerka Remišová s notebookom s nalepeným heslom na obrazovke...Je toto normálne? 2 923
 8. Monika Kusendová: Bežky-pešky po Chorvátsku: Od Cresu, cez Krk, Rab až do Národného parku Velebit 2 909
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Dvadsaťstranový časopis pre všetkých milovníkov krížoviek, logických hier a lúštenia nájdete vložený v regionálnych novinách MY v týždni od 4. júla.


14 h
Matej Tomka, obranca Fomatu Martin.

Obranca Matej Tomka je ročník narodenia 2000, ale napriek mladému veku je pevnou súčasťou defenzívy Fomatu. Počas jarnej časti si musel zvykať na nového partnera v stopérskej dvojici.


18 h
Rozlúčka sa neobišla bez sĺz.

V Slovanoch škôlkari sadili bylinky a v Kláštore pod Znievom otvorili zelenú stenu.


a 1 ďalší 20 h
Tréner Pavol Šuhaj už odviedol v Martine kus dobrej roboty.

O služby trénera Pavla Šuhaja mal záujem prvoligový Liptovský Mikuláš, v Ružomberku by boli radi, keby viedol ich devätnástku, ponuku dostal aj od Fomatu.


2. júl

Blogy SME

 1. Eka Balašková: Viete požiadať o pomoc?
 2. Lea Linerová: Feminizmus na pätnásť minút
 3. Vladimír Krátky: Wiener šniceľ je 100 x väčší ako bryndzáky ( II. )
 4. Andrej Hossa: Tenisky ako životný štýl: Viete, kto sú to sneakerheadi?
 5. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch
 6. Andrej Hossa: Zdokonaľte sa v jazykoch a otvorte si dvere k množstvu ďalších príležitostí
 7. Lenka Šafranová: Občan verzus USA
 8. Milan Buno: 7 knižných tipov: Kto prežije? Minister vnútra alebo mafiánsky boss?!
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 22 919
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 12 953
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 11 131
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 9 976
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 668
 6. Andrej Šverha: Pohodovo Okolo Balatonu 3 062
 7. Martin Greguš: Ministerka Remišová s notebookom s nalepeným heslom na obrazovke...Je toto normálne? 2 923
 8. Monika Kusendová: Bežky-pešky po Chorvátsku: Od Cresu, cez Krk, Rab až do Národného parku Velebit 2 909
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925

Už ste čítali?