Štvrtok, 15. apríl, 2021 | Meniny má FedorKrížovkyKrížovky

Jasnovidka Izabella

Stratila manžela aj syna, nezúfa, stala sa spojivom dvoch svetov

Hotel Vyšehrad v Turčianskych Tepliciach hostil v sobotu 7. decembra doma i vo svete uznávanú slovenskú jasnovidku Izabellu Csabaiovú, ktorá, ako tvrdí, má už dvadsiaty tretí rok spojenie s dušou svojho mŕtveho manžela Vinca. Na večernom posedení s ňou sa stretlo asi šesťdesiat jej priaznivcov i zvedavcov. Keď hodiny odbili piatu, všetci s napätím upierali zrak na vchodové dvere haly. Svetlá sa pritlmili. Ručičky na hodinách ukazovali tri minúty po piatej hodine, keď do haly vstúpila pekná asi päťdesiatročná žena s dlhými svetlými vlasmi. Mala na sebe oblečené smaragdovozelené šaty, ku ktorým jej dokonale ladili náušnice lichobežníkového tvaru. Sadla si za stôl v prednej časti miestnosti, na ktorom horela jasným plameňom sviečka. Vzduch vôkol nej sa začal napĺňať vôňou santalového dreva z vonnej tyčinky.

Skryť Vypnúť reklamu

Drobná žena sa usadila a po pozdravení sa s prítomnými sa ospravedlnila za svoj maďarský prízvuk. Začala svoju asi tak dve hodiny trvajúcu prednášku. Nebola to ale typická prednáška, na akú sme zvyknutí. Skôr to bolo rozprávanie jasnovidky o sebe, o jej živote, mŕtvom manželovi, o deťoch, o veciach medzi nebom a zemou... Mnohé z jej príbehov, zážitkov a postrehov si možno prečítať v jej čitateľsky veľmi úspešnej knihe s názvom Jasnovidka. Na pulty kníhkupectiev sa dostala v minulom roku a čoskoro ju budú môcť čítať čitatelia aj v susedných krajinách. Knižka, ktorá v tomto roku získala v Novom Sade vysoké ocenenie, sa v súčasnosti prekladá do jedenástich svetových jazykov. Vyšla aj v češtine.

Koľaj smrti

Izabellu Csabaiovú poznajú aj mnohí Martinčania, pretože tu istý čas žila spoločne s manželom a ich dvomi deťmi, Róbertom a Richardom. Obidvaja manželia boli zamestnaní v Martimexe. Jej život sa zmenil na nepoznanie po mužovej tragickej smrti. Vinco, ako ho ona stále dôverne oslovuje, sa v jeden decembrový večer vracal z oslavy kamarátových narodením domov. Keď prechádzal cez málo frekventovanú železničnú koľaj, zachytil ho tam mimoriadny rušeň smerujúci do Vrútok. Mladá 31-ročná žena musela identifikovať jeho telo roztrhané na šesť častí. Tento šok, ako sama hovorí, jej otvoril pomyselné tretie oko... Jej život získal zo dňa na deň iné dimenzie.

Skryť Vypnúť reklamu

Pretrhnuté šťastie

Pred mužovou smrťou bola Izabella Csabaiová „čistou„ materialistkou, ale dnes je presvedčená o tom, že existuje transcendentno, kde odchádzajú duše po smrti.

Slovenská jasnovidka pochádza zo Strekova pri Nových Zámkoch, kde sa narodila. Jej otec, nešťastný z toho, že má dcéru, ju aj jej matku preklial. Ale ako ona sama hovorí, nadprirodzené schopnosti vycítiť blížiace sa nešťastie zdedila práve po ňom. „Vidím obrazy z minulosti, prítomnosti a z budúcnosti,„ priznala sa na sedení.

Celý jej životný príbeh sa stále točí okolo Vinca. Padli si do oka, keď mala dvadsať rokov a on dvadsaťdva, na jednej dedinskej zábave. V máji o dva roky sa zosobášili. Jej svokra sa nikdy nezmierila s tým, že si vzal za ženu chudobné dievča a nie dcéru boháča. „Máloktorá nevesta by bola vydržala také trápenie u svokry, aké som zažila. Vinco už pracoval v Martine a ja som zostala bývať so svokrou v Mochovciach,„ rozprávala. Tam si musela vystáť každodenné ponižovanie a vysmievanie sa. Oslobodenie prišlo až v podobe presťahovania sa do Martina, kde prežili jedenásť rokov spoločného života. Izabella Csabaiová na toto obdobie spomína: „Celá martinská epizóda bol jeden krásny paradox. Ako Maďarka som zažila najkrajšie roky svojho života v kolíske Slovákov. Mala som Martin veľmi rada a prostredie ma akceptovalo. Vinco bol Slovák narodený v Maďarsku a ja naopak Maďarka zo Slovenska, a obaja šťastní v Martine„. Škoda len, že sa rodinné pozemské šťastie zamilovanej dvojice skončilo tak tragicky. Ostala sama s dvoma deťmi, deväťročným Róbertom a desaťmesačným Richardom...

Skryť Vypnúť reklamu

Vincova láska

Ale Vinco, verí, ju neopustil. Jasnovidka pokračovala v rozprávaní a prítomní v sále pochopili, že pred nimi otvára trinástu komnatu zasvätenia. V jej byte po Vincovej smrti začali padať a lietať predmety, praskali žiarovky, vypaľovali sa elektromotory vo vysávači. Nešťastná požiadala o byt v Nových Zámkoch. Na novom mieste to síce neprestalo, ale dostalo už iné rozmery. V jeden večer pred Veľkou nocou, keď sa chystala čosi písať, sa cez byt prehnal akýsi prievan a zastal pri nej. Zrazu jej oťažela a ochrnula pravá ruka a nejaká tajomná sila ju pritlačila k papieru. Ozval sa: „Som tvoj milujúci manžel Vinco. Ty a tvoje dve deti ste pre mňa všetkým na tomto svete.„

Odvtedy, tvrdila Izabella, s manželom kontakt neprerušila a život bez neho si nevie ani len predstaviť. Nepochybuje, že to nie je on... Považuje ho za svojho anjela strážneho.

Ešte jeden úder

Hovorí sa, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Počúvajúcich až zamrazilo, keď rozprávala, že jej Vinco, už v podobe ducha, veľmi dobre vedel, že ich prvorodený syn Róbert nemá súdené dlho žiť. Mal zomrieť pre rodinnú karmu Csabaiovcov. Vinco a ani ona sama, hoci mala zlú predtuchu a hrozivé sny, hoci sama Bohu ponúkla svoj život, ho nemohla zachrániť. „Vinco nemôže zasahovať do ľudskej karmy, akokoľvek veľmi by chcel. Inakšie by ho odo mňa oddelili a už by sa nikdy so mnou nemohol stretnúť. Ako karmicky obstojíme za života a v očistci tesne po smrti, podľa toho budeme povolaní do vyšších dimenzií, alebo budeme reinkarnovaní opäť na zemi. Preto je aj pre mňa správnou cestou naplnenie karmy mojej i karmy rodiny, aj keď jej súčasťou je chudoba či smrť syna,„ hovorila s presvedčením. Smrť Vinca je podľa nej dôkazom toho, ako sa môže karma preniesť z otca na syna. Vinco zomrel rovnako ako jeho otec v Kristových rokoch a po oslave narodenín priateľa. Róbert mal v čase otcovej smrti presne toľko rokov, koľko mal Vinco pri smrti svojho otca.

Nech robila, čo chcela, nech sama núkala Bohu svoj život, jej syn Róbert tragicky zomrel v júli 1997 ako 27-ročný v plnom rozpuku síl. Zanechal po sebe manželku a štvorročnú dcérku Barborku. Pre jeho matku a smútiaceho brata, ktorý sa odvtedy veľmi stiahol do seba, sa život stal nadlho bolestivým peklom spomienok...

Vyhľadávaná

Vďaka svojim nadprirodzeným schopnostiam precestovala Izabella Csabaiová šestnásť krajín, spoznala množstvo ľudí s podobnými schopnosťami, ezoterikov, jasnovidcov, liečiteľov, tibetských lámov, veštcov a mnohých ďalších. Dobre si s nimi rozumela azda aj vďaka svojim jazykovým schopnostiam, aktívne ovláda päť cudzích jazykov. Na stretnutí v Turčianskych Tepliciach spomínala svoj hlboký zážitok z nedávneho ezoterického festivalu v Budapešti. Tu stretla okrem iných zaujímavých ľudí tibetského lámu. Hovorí sa, že topiaci sa aj slamky chytá... A takouto pomyselnou slamkou či stebielkom medzi naším svetom živých a svetom mŕtvych by sme mohli nazvať Izabellu Csabaiovú. Dennodenne sa na ňu obracajú ľudia z celého Slovenska i zo sveta s prosbou o pomoc. Ťažkajú si na chudobu, na rozličné choroby, problémy v manželstve, nešťastnú lásku, rodičia hľadajú stratené deti. Dokonca s ňou spolupracujú aj policajti, ktorým pomohla vyriešiť nejeden bezvýchodiskový prípad. Ako sama hovorí, stačí jej k tomu fotografia obete a miesta trestného činu.

Z druhej strany

Dnes sa jej už Vincov duch nehlási tak nástojčivo, ako kedysi. Už nezhadzuje predmety zo stien, nerozbíja šálky či taniere, dnes už svojej Izabelle len tíško zaklopká len tak pre zábavu, tvrdila publiku, keď jej chce niečo povedať. Keď ho zasa potrebuje ona, v tichu svojho bytu si naň spomenie a ruka jej začne sama písať...

A ako je tam na druhej strane? Izabella Csabaiová rozprávala, že jej o tom Vinco mnoho prezradil. Vyberáme len pár zaujímavých útržkov: „Existuje sedem dimenzií so stupňujúcimi sa nárokmi na dušu. A Zem – piata dimenzia slúži na očistu duše, je to „trestanecká“ planéta, na ktorú sa v rôznych, vopred určených životoch, vraciame napraviť svoje činy, splniť si svoju karmu„. Podľa nej existuje šesť druhov karmy. Medzi najrozšírenejšie patrí karma zdravia, potom karma chudoby, slávy, pochovania blížnych, lásky a bohatstva. Napríklad, do karmy lásky patria nenaplnené a nešťastné lásky alebo lásky k mŕtvym partnerom. Karma slávy spôsobuje to, že mnohí slávni neodolajú pokušeniu, ktoré so sebou prináša, a tak nejeden slávny človek zomiera predčasne. Ona sama, ako hovorila, je zasiahnutá piatimi druhmi, okrem najťažšej karmy bohatstva. Vinco jej povedal, že už žila trinásť životov a v jednom z nich bola veľmi urodzenou paňou. Podľa nej náhoda neexistuje, každá minúta, v ktorej konáme zle a priečime sa božím zákonom, je trestaná. Preto je dôležité v živote dodržiavať etické a morálne princípy. Radí, aby si ľudia radšej všetko trikrát premysleli a potom konali. Za žiadnych okolností nesmieme inému vedome ubližovať a budovať svoje šťastie na cudzom utrpení. Toto je cesta podľa jasnovidky k zázračným vyliečeniam sa z ťažkých chorôb, rakoviny a podobne.

Ako médium

Izabella Csabaiová je známa a vyhľadávaná aj preto, lebo je skvelým médiom, ktoré sa dokáže spojiť s duchmi. Vie veľmi pútavo rozprávať o tom, ako ju kastelán Bojnického zámku požiadal o to, aby mu pomohla odhaliť príčinu vytekania kvapaliny z hrobky grófa Pálffyho. Po niekoľkých seansách, ako hovorila, sa jej vybavilo astrálne telo grófa, ktorý jej povedal, že do krypty sa dostal vzduch a spôsobil, že mŕtve telo sa začalo meniť na kvapalinu. Vraj sa s ním veľmi dobre porozprávala a dozvedela sa čo – to o svojom živote v tele mladej a krásnej šľachtičnej. Takisto sa jej podarilo „stretnúť„ so Žofiou Bosniakovou (narodenou v roku 1609), bývalou paňou a sväticou zo Strečna, ktorej zázračne neporušené telo je dnes uložené v rakve v Tepličke nad Váhom.

***

O záhadnej Izabelle Csabaiovej a jej zážitkoch na rozhraní dvoch svetov by sa dalo rozprávať celé hodiny. Nespomenuli sme ešte, že sa intenzívne zaujíma o problematiku UFO, dokonca navštevuje trnavský UFOklub, kde je vždy vítaná. Sama totiž tvrdí, že bola unesená mimozemšťanmi s plavými vlasmi. Ale o tom už porozpráva sama v pripravovanej knihe, ktorá má vyjsť okolo Vianoc na budúci rok.Monika Maruňáková

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
 2. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
 3. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
 4. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
 5. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
 6. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 7. Vyskúšajte pravidelné spravodajské emaily SME
 8. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
 9. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
 10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
 1. Reverzné inžinierstvo na FVT
 2. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
 3. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
 4. Vyskúšajte pravidelné spravodajské emaily SME
 5. Lesné plody - Sila zo samotného srdca prírody
 6. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
 7. Slovník investora 05: Obchodovanie na burze
 8. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
 9. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
 10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
 1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič 49 460
 2. Zo žraloka rybka. Ako sa rozpadlo impérium Maria Hoffmanna? 19 861
 3. Leto na ostrove Malta: desať najkrajších miest 16 221
 4. Slovákom hrozia malé dôchodky. V čom je problém? 14 988
 5. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 11 512
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 8 471
 7. Veľkonočné inšpirácie, rozhovor so Zuzanou Šebovou 8 402
 8. Plánujete dovolenku na leto? Toto sú najkrajšie pláže Turecka 7 881
 9. Pomoc z prírody pri infekcii covid-19 7 342
 10. Aj sladkosti môžu byť zdravé. Viete, ako ich spoznáte? 4 867
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Martin Barto.

Po prehratom šiestom semifinále nebolo v martinskej šatni nikomu do reči. „Každý vedel, že náš cieľ sme nesplnili,“ priblížil myšlienky hráčov útočník Martin Barto.

6 h

Slovenskí chovatelia ošípaných žiadajú od spracovateľov spravodlivé rozdelenie zisku za predanú bravčovinu. Cena, ktorú aktuálne dostávajú od spracovateľov za ošípané, totiž naďalej nepokrýva ich náklady na chov zvierat.

7 h
Mauzóleum v Rakove v roku 1907 postavil staviteľ 
Štefan Zachar v neogotickom slohu.

Mauzóleum bolo podľa Michala Hrčku, odborného garanta obnovy tejto národnej pamiatky, postavené v neogotickom slohu, čo v Turci bolo nezvyčajné.

9 h
Chlapi z Rakova na kurze varenia.

História Rakova siaha až do 13. storočia, a tak 74-ročná éra Československa môže z tohto pohľadu vyznievať len ako malá epizóda. Lenže 74 rokov to je akoby celý život jedného človeka, za ktorý sa toho veľa udeje. Nemálo starších Rakovčanov si ešte na spoločný štát Čechov a Slovákov spomína. Bolo to obdobie moderného rozmachu obce, ktoré dalo dedine značnú časť svojej súčasnej podoby. Bolo to aj obdobie poľnohospodárstva, hasičov a rôznych krúžkov, ktoré vypĺňali ľuďom voľný čas.

19 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Aj v dôchodkovom veku zažiarila v Ionescových Stoličkách. V silnom príbehu, ktorý zahrali piati seniori z Banskej Bystrice.

13. apr

Pohrebisko sa nachádza na mieste kde majú stavať byty.

10 h

Spoločnosť TMR otvára strediská Jasná a Štrbské Pleso. Podmienkou jarnej lyžovačky je negatívny test.

3 h

Po upozornení jedného z vodičov utiekli.

20 h

Už ste čítali?