Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Jasnovidka Izabella

Stratila manžela aj syna, nezúfa, stala sa spojivom dvoch svetov

Hotel Vyšehrad v Turčianskych Tepliciach hostil v sobotu 7. decembra doma i vo svete uznávanú slovenskú jasnovidku Izabellu Csabaiovú, ktorá, ako tvrdí, má už dvadsiaty tretí rok spojenie s dušou svojho mŕtveho manžela Vinca. Na večernom posedení s ňou sa stretlo asi šesťdesiat jej priaznivcov i zvedavcov. Keď hodiny odbili piatu, všetci s napätím upierali zrak na vchodové dvere haly. Svetlá sa pritlmili. Ručičky na hodinách ukazovali tri minúty po piatej hodine, keď do haly vstúpila pekná asi päťdesiatročná žena s dlhými svetlými vlasmi. Mala na sebe oblečené smaragdovozelené šaty, ku ktorým jej dokonale ladili náušnice lichobežníkového tvaru. Sadla si za stôl v prednej časti miestnosti, na ktorom horela jasným plameňom sviečka. Vzduch vôkol nej sa začal napĺňať vôňou santalového dreva z vonnej tyčinky.

Skryť Vypnúť reklamu

Drobná žena sa usadila a po pozdravení sa s prítomnými sa ospravedlnila za svoj maďarský prízvuk. Začala svoju asi tak dve hodiny trvajúcu prednášku. Nebola to ale typická prednáška, na akú sme zvyknutí. Skôr to bolo rozprávanie jasnovidky o sebe, o jej živote, mŕtvom manželovi, o deťoch, o veciach medzi nebom a zemou... Mnohé z jej príbehov, zážitkov a postrehov si možno prečítať v jej čitateľsky veľmi úspešnej knihe s názvom Jasnovidka. Na pulty kníhkupectiev sa dostala v minulom roku a čoskoro ju budú môcť čítať čitatelia aj v susedných krajinách. Knižka, ktorá v tomto roku získala v Novom Sade vysoké ocenenie, sa v súčasnosti prekladá do jedenástich svetových jazykov. Vyšla aj v češtine.

Koľaj smrti

Izabellu Csabaiovú poznajú aj mnohí Martinčania, pretože tu istý čas žila spoločne s manželom a ich dvomi deťmi, Róbertom a Richardom. Obidvaja manželia boli zamestnaní v Martimexe. Jej život sa zmenil na nepoznanie po mužovej tragickej smrti. Vinco, ako ho ona stále dôverne oslovuje, sa v jeden decembrový večer vracal z oslavy kamarátových narodením domov. Keď prechádzal cez málo frekventovanú železničnú koľaj, zachytil ho tam mimoriadny rušeň smerujúci do Vrútok. Mladá 31-ročná žena musela identifikovať jeho telo roztrhané na šesť častí. Tento šok, ako sama hovorí, jej otvoril pomyselné tretie oko... Jej život získal zo dňa na deň iné dimenzie.

Skryť Vypnúť reklamu

Pretrhnuté šťastie

Pred mužovou smrťou bola Izabella Csabaiová „čistou„ materialistkou, ale dnes je presvedčená o tom, že existuje transcendentno, kde odchádzajú duše po smrti.

Slovenská jasnovidka pochádza zo Strekova pri Nových Zámkoch, kde sa narodila. Jej otec, nešťastný z toho, že má dcéru, ju aj jej matku preklial. Ale ako ona sama hovorí, nadprirodzené schopnosti vycítiť blížiace sa nešťastie zdedila práve po ňom. „Vidím obrazy z minulosti, prítomnosti a z budúcnosti,„ priznala sa na sedení.

Celý jej životný príbeh sa stále točí okolo Vinca. Padli si do oka, keď mala dvadsať rokov a on dvadsaťdva, na jednej dedinskej zábave. V máji o dva roky sa zosobášili. Jej svokra sa nikdy nezmierila s tým, že si vzal za ženu chudobné dievča a nie dcéru boháča. „Máloktorá nevesta by bola vydržala také trápenie u svokry, aké som zažila. Vinco už pracoval v Martine a ja som zostala bývať so svokrou v Mochovciach,„ rozprávala. Tam si musela vystáť každodenné ponižovanie a vysmievanie sa. Oslobodenie prišlo až v podobe presťahovania sa do Martina, kde prežili jedenásť rokov spoločného života. Izabella Csabaiová na toto obdobie spomína: „Celá martinská epizóda bol jeden krásny paradox. Ako Maďarka som zažila najkrajšie roky svojho života v kolíske Slovákov. Mala som Martin veľmi rada a prostredie ma akceptovalo. Vinco bol Slovák narodený v Maďarsku a ja naopak Maďarka zo Slovenska, a obaja šťastní v Martine„. Škoda len, že sa rodinné pozemské šťastie zamilovanej dvojice skončilo tak tragicky. Ostala sama s dvoma deťmi, deväťročným Róbertom a desaťmesačným Richardom...

Skryť Vypnúť reklamu

Vincova láska

Ale Vinco, verí, ju neopustil. Jasnovidka pokračovala v rozprávaní a prítomní v sále pochopili, že pred nimi otvára trinástu komnatu zasvätenia. V jej byte po Vincovej smrti začali padať a lietať predmety, praskali žiarovky, vypaľovali sa elektromotory vo vysávači. Nešťastná požiadala o byt v Nových Zámkoch. Na novom mieste to síce neprestalo, ale dostalo už iné rozmery. V jeden večer pred Veľkou nocou, keď sa chystala čosi písať, sa cez byt prehnal akýsi prievan a zastal pri nej. Zrazu jej oťažela a ochrnula pravá ruka a nejaká tajomná sila ju pritlačila k papieru. Ozval sa: „Som tvoj milujúci manžel Vinco. Ty a tvoje dve deti ste pre mňa všetkým na tomto svete.„

Odvtedy, tvrdila Izabella, s manželom kontakt neprerušila a život bez neho si nevie ani len predstaviť. Nepochybuje, že to nie je on... Považuje ho za svojho anjela strážneho.

Ešte jeden úder

Hovorí sa, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. Počúvajúcich až zamrazilo, keď rozprávala, že jej Vinco, už v podobe ducha, veľmi dobre vedel, že ich prvorodený syn Róbert nemá súdené dlho žiť. Mal zomrieť pre rodinnú karmu Csabaiovcov. Vinco a ani ona sama, hoci mala zlú predtuchu a hrozivé sny, hoci sama Bohu ponúkla svoj život, ho nemohla zachrániť. „Vinco nemôže zasahovať do ľudskej karmy, akokoľvek veľmi by chcel. Inakšie by ho odo mňa oddelili a už by sa nikdy so mnou nemohol stretnúť. Ako karmicky obstojíme za života a v očistci tesne po smrti, podľa toho budeme povolaní do vyšších dimenzií, alebo budeme reinkarnovaní opäť na zemi. Preto je aj pre mňa správnou cestou naplnenie karmy mojej i karmy rodiny, aj keď jej súčasťou je chudoba či smrť syna,„ hovorila s presvedčením. Smrť Vinca je podľa nej dôkazom toho, ako sa môže karma preniesť z otca na syna. Vinco zomrel rovnako ako jeho otec v Kristových rokoch a po oslave narodenín priateľa. Róbert mal v čase otcovej smrti presne toľko rokov, koľko mal Vinco pri smrti svojho otca.

Nech robila, čo chcela, nech sama núkala Bohu svoj život, jej syn Róbert tragicky zomrel v júli 1997 ako 27-ročný v plnom rozpuku síl. Zanechal po sebe manželku a štvorročnú dcérku Barborku. Pre jeho matku a smútiaceho brata, ktorý sa odvtedy veľmi stiahol do seba, sa život stal nadlho bolestivým peklom spomienok...

Vyhľadávaná

Vďaka svojim nadprirodzeným schopnostiam precestovala Izabella Csabaiová šestnásť krajín, spoznala množstvo ľudí s podobnými schopnosťami, ezoterikov, jasnovidcov, liečiteľov, tibetských lámov, veštcov a mnohých ďalších. Dobre si s nimi rozumela azda aj vďaka svojim jazykovým schopnostiam, aktívne ovláda päť cudzích jazykov. Na stretnutí v Turčianskych Tepliciach spomínala svoj hlboký zážitok z nedávneho ezoterického festivalu v Budapešti. Tu stretla okrem iných zaujímavých ľudí tibetského lámu. Hovorí sa, že topiaci sa aj slamky chytá... A takouto pomyselnou slamkou či stebielkom medzi naším svetom živých a svetom mŕtvych by sme mohli nazvať Izabellu Csabaiovú. Dennodenne sa na ňu obracajú ľudia z celého Slovenska i zo sveta s prosbou o pomoc. Ťažkajú si na chudobu, na rozličné choroby, problémy v manželstve, nešťastnú lásku, rodičia hľadajú stratené deti. Dokonca s ňou spolupracujú aj policajti, ktorým pomohla vyriešiť nejeden bezvýchodiskový prípad. Ako sama hovorí, stačí jej k tomu fotografia obete a miesta trestného činu.

Z druhej strany

Dnes sa jej už Vincov duch nehlási tak nástojčivo, ako kedysi. Už nezhadzuje predmety zo stien, nerozbíja šálky či taniere, dnes už svojej Izabelle len tíško zaklopká len tak pre zábavu, tvrdila publiku, keď jej chce niečo povedať. Keď ho zasa potrebuje ona, v tichu svojho bytu si naň spomenie a ruka jej začne sama písať...

A ako je tam na druhej strane? Izabella Csabaiová rozprávala, že jej o tom Vinco mnoho prezradil. Vyberáme len pár zaujímavých útržkov: „Existuje sedem dimenzií so stupňujúcimi sa nárokmi na dušu. A Zem – piata dimenzia slúži na očistu duše, je to „trestanecká“ planéta, na ktorú sa v rôznych, vopred určených životoch, vraciame napraviť svoje činy, splniť si svoju karmu„. Podľa nej existuje šesť druhov karmy. Medzi najrozšírenejšie patrí karma zdravia, potom karma chudoby, slávy, pochovania blížnych, lásky a bohatstva. Napríklad, do karmy lásky patria nenaplnené a nešťastné lásky alebo lásky k mŕtvym partnerom. Karma slávy spôsobuje to, že mnohí slávni neodolajú pokušeniu, ktoré so sebou prináša, a tak nejeden slávny človek zomiera predčasne. Ona sama, ako hovorila, je zasiahnutá piatimi druhmi, okrem najťažšej karmy bohatstva. Vinco jej povedal, že už žila trinásť životov a v jednom z nich bola veľmi urodzenou paňou. Podľa nej náhoda neexistuje, každá minúta, v ktorej konáme zle a priečime sa božím zákonom, je trestaná. Preto je dôležité v živote dodržiavať etické a morálne princípy. Radí, aby si ľudia radšej všetko trikrát premysleli a potom konali. Za žiadnych okolností nesmieme inému vedome ubližovať a budovať svoje šťastie na cudzom utrpení. Toto je cesta podľa jasnovidky k zázračným vyliečeniam sa z ťažkých chorôb, rakoviny a podobne.

Ako médium

Izabella Csabaiová je známa a vyhľadávaná aj preto, lebo je skvelým médiom, ktoré sa dokáže spojiť s duchmi. Vie veľmi pútavo rozprávať o tom, ako ju kastelán Bojnického zámku požiadal o to, aby mu pomohla odhaliť príčinu vytekania kvapaliny z hrobky grófa Pálffyho. Po niekoľkých seansách, ako hovorila, sa jej vybavilo astrálne telo grófa, ktorý jej povedal, že do krypty sa dostal vzduch a spôsobil, že mŕtve telo sa začalo meniť na kvapalinu. Vraj sa s ním veľmi dobre porozprávala a dozvedela sa čo – to o svojom živote v tele mladej a krásnej šľachtičnej. Takisto sa jej podarilo „stretnúť„ so Žofiou Bosniakovou (narodenou v roku 1609), bývalou paňou a sväticou zo Strečna, ktorej zázračne neporušené telo je dnes uložené v rakve v Tepličke nad Váhom.

***

O záhadnej Izabelle Csabaiovej a jej zážitkoch na rozhraní dvoch svetov by sa dalo rozprávať celé hodiny. Nespomenuli sme ešte, že sa intenzívne zaujíma o problematiku UFO, dokonca navštevuje trnavský UFOklub, kde je vždy vítaná. Sama totiž tvrdí, že bola unesená mimozemšťanmi s plavými vlasmi. Ale o tom už porozpráva sama v pripravovanej knihe, ktorá má vyjsť okolo Vianoc na budúci rok.Monika Maruňáková

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Bývanie v meste predlžuje život
 2. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 3. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 4. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 5. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 6. Aká je chémia vôní
 7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
 10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
 1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
 2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
 3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?
 4. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
 5. Účastníci charitatívneho behu No Finish Line nabehali 26 007 km
 6. Porsche Unseen: Tajné projekty dizajnérskej kuchyne, časť druhá
 7. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 8. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 9. Aká je chémia vôní
 10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 29 975
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 17 367
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 14 524
 4. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 10 338
 5. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 636
 6. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 417
 7. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 8 107
 8. Predplatená telefónna karta s kreditom 10 € v denníku SME 7 913
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 822
 10. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 494
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Gader chcú rozvíjať

v Blatnici zriadili automatické parkovisko. Plánujú z neho financovať rozvoj doliny.

Automatické parkovisko je len prvým krokom k lepšej budúcnosti Gaderskej doliny.

Spílili nebezpečný strom

Viac než storočný strom mohol ohrozovať majetok i životy.

Strom bol nebezpečný, museli ho spíliť.

Martin zabojuje o prestížny titul

Metropola Turca je v hre o Európske hlavné mesto kultúry. Kompetentní sa odvolávajú na históriu, kandidatúru stavajú na projekte z roku 2008.

Igor Válek (vľavo) a Peter Cabadaj, ktorí zastrešujú projekt kandidatúry Martina na Európske hlavné mesto kultúry 2026.

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Maľbu na trnavskom paneláku za tisíce eur autor prerobí, ľuďom sa nepáči

Mala vyžarovať pozitívnu energiu, ľudia zo sídliska ju však prijali veľmi rozpačito.

Pri nehode v centre Zvolena vyhasol ľudský život

Nehoda sa stala v blízkosti Zvolenského zámku.

Obnažená a dobitá žena ležala pred bytovkou v Holíči

Pred incidentom v meste popíjala s dvoma mužmi.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

Už ste čítali?