Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Ľahkovážne zakopnutie

HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Utorok: Slovan Bratislava – MHC Martin 3:2 (0:0, 2:2, 1:0) – góly: Lezo a Magdoško. Zostava: Rovnianek – Kováčik, Stančok, Schneider, Česnek, Magdoško, Böhme, - Riečičiar, Lezo, Kotlárik, Baranyk, Krišák, Beutel, Kováč, Mahdalík, Paľov, Špirko, Šimurda, Pavel.

Piatok: Martin – Poprad 3:1 (0.0, 2:1, 1.0) – góly. Šimurda 2 a Mahdalík. Zostava: Rovnianek – Kováčik, Stančok, Schneider, Česnek, Magdoško, Böhme – Riečičiar, Lezo, Kotlárik, Baranyk, Krišák, Beutel, Kováč, Mahdalík, Paľov, Špirko, Šimurda, Sýkora.

Nedeľa: Spišská Nová Ves – Martin 2:0 (1:0, 1:0, 0:0). Zostava: Rovnianek – Kováčik, Stančok, Schneider, Česnek, Magdoško, Böhme, Pšenka, Frkáň – Riečičiar, Lezo, Kotlárik, Baranyk, Krišák, Beutel, Kováč, Mahdalík, Paľov, Špirko, Šimurda, Sýkora.

Štvrtá prehra o gól

Martinčania na Slovane vystužili obranu a spoliehali sa na rýchle brejky. V prvej tretine domácim toho veľa nedovolili, navyše Rovnianek bol opäť spoľahlivou oporou. Hosťom vyšiel vynikajúco úvod druhej tretiny, hneď na jej začiatku sa dostala do brejku Lezo s Kotlárikom, puk od neho sa dosť šťastne dostal na hokejku centra prvého útoku a Lezo s prehľadom prekonal Rybára. O sedem minút domáci využili „chumeľ„ hráčov pred Rovniankom a Mrena, strelou od modrej čiary vyrovnal. O päť minút neskôr sa dostal za chrbát obrany hostí Hurtaj a blafákom dal vedúci gól Slovana. Martinčanov vrátil do hry Magdoš­ko, ktorý strelou od modrej čiary po ľade vyrovnal. O tom, že body zostali doma, opäť rozhodol Hurtaj, ktorý premenil trestné strieľanie za hákovanie Macha. Hostia ešte mohli obrátiť výsledok, lenže v koncovke Riečičiar, Magdoško, Šimurda ani Mahdalík nemali šťastie a do štatistiky im pribudla štvrtá prehra o gól. Martinčania nastúpili oslabení o zranených Sýkoru, Michnáča a navyše nemohli rátať ani s chorými Važanom a Bondom. V zostave síce nastúpil navrátilec z Liberca Pavel, ale aj on nenastúpil celkom zdravý a hneď na druhý deň sa trénerovi Frolovi hlásil do stavu maródov.

Zlomili aj Tatrancov

Dej stretnutia s Popradom sa vyznačoval súbojom obrany hostí s martinským útokom. Popradčania utesnili priestor pred brankárom Klempom, a domácim hráčom tak poriadne sťažili cestu za gólom. Prevaha nič neriešila, pretože martinským strelcom sa v koncovke nedarilo. Kováčik, Paľov, Baranyk ani Sýkora sa nepresadili. Našťastie sa neurodilo ani hosťom, ktorí podnikali nebezpečné kontry, lebo Rovnianek bol aj v tomto zápase oporou mužstva. Pri takom tlaku, ako mali domáci, však raz musela povoliť obrana hostí. V 32. min zviedol Mahdalík doslova boj o puk pred brankárom Klempom a jeho dôslednosť slávila úspech. Martinský tréneri mali šťastnú ruku pri zložení štvrtého útoku, aj v tomto zápase dokázal urobiť na ľade prievan. Za 31 sekúnd po góle Mahdalíka sa po krásnej kombinácii Sýkoru so Špirkom dostal k puku Šimurda a pridal druhý martinský gól. Hostia si zobrali oddychový čas, v ňom akoby sa trošku nadýchli na kontru a Segľa, keď mu pomohol mantinel znížil. Ani tento gól však domácimi nazamával a v 44. min veľmi dobre hrajúci benjamínek mužstva Špirko naservíroval prihrávku Šimurdovi, ktorý priklincoval konečný výsledok. V závere sa Martinčania už nehrnuli do bezhlavého útoku, ale aj tak záver stretnutia vyznel v ich exhibíciu.

Podcenenie, alebo útlm?

Dobré výsledky v tomto ročníku extraligy pasovali Martin na Spiši za favorita. Lenže papierové predpoklady sú vždy nanič, ak mužstvo nepodá očakávaný výkon, ak nezopakuje to, čo ho ctilo v doterajšom priebehu súťaže. Bolo v tom podcenenie, čí útlm? Skôr to prvé, pretože Martinčania vôbec nevyrukovali so svojou agresívnou hrou, skôr s vyčkávacou taktikou, ktorá sa im nakoniec vypomstila. Domáci sa ujali vedenia pri presilovej hre, keď obranca Nižňanský prestrelil brániacich hráčov a potom sa v dobrom svetle ukázal veterán extraligového ľadu Liba, ktorý bol šťastným strelcom v koncovke peknej akcie domáceho kolektívu. Martinčania síce v záverečnej tretine, keď tréner Ján Frolo stiahol hru na tri päťky, začali tlačiť domácich, ale bol to jalový tlak bez úspešnej koncovky, bez dôrazu pred bránkou domáceho celku, a teda aj bez gólov. Bez nich sa v hokeji dá veľmi ťažko uhrať čo len remízu. A tak, ako Martinčania dobre začali prvú šestinu súťaže, tak ju zle skončili.

V utorok hrá Martin v Žiline, v piatok vo Zvolene a v nedeľu doma hostí Košice.(jk)

1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.

Matica slovenská priblíži deťom slovenské povesti a rozprávky

Videoprojekt „Z príbehu do príbehu”,je určený aj pre deti Slovákov žijúcich v zahraničí.

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.