Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Od víťazstva k víťazstvu

III. LIGA - STRED

Treťoligisti majú za sebou „anglický„ týždeň. Ťažkú šichtu majú z krku najmä teplickí futbalisti, ktorí dvakrát hrali na pôde súperov a vždy s imperatívnom víťazstva. Žiar nad Hronom totiž kráča od víťazstva k víťazstvu a Aque, ak chce s ním súperiť, nezostáva tiež nič iné... Zverenci Ivana Šimčeka to dokázali, po kvalitnom výkone a hladkom víťazstve v Bytči (hralo sa vo štvrtok), sa síce v nedeľu potrápili v Rakytovciach (z tohto zápasu ich budú bolieť nohy a divákov oči), ale v tejto situácii je každé víťazstvo veľmi cenné. Aj také, ktorému nepredchádzal excelentný výkon. A také možno ešte viac...

Bytča - Turčianske Teplice 1:4 (0:3)

Góly: A. Lúčan, Šavol, M. Jeťko a Privitzer. Zostava: Vreštiak - B. Pittner, Veterník, Kubovich, Kempný (Schmidt), Ľ. Pittner, Letrik (Hones), M. Jeťko, Šavol, Privitzer (Rešetár), A. Lúčan.

Aqua sa síce musela zaobísť bez potrestaného Kravárika, no jej cieľom bol plný bodový zisk. V 10. min však urobili Tepličania chybu, ktorá ich mohla mrzieť, ale domáci veľkú šancu nepremenili, lebo Kubovichovi sa podarilo loptu odkopnúť do bezpečia. Ešte chvíľu živili domáci nádej na úspech, keď v 15. min urobil Vreštiakovi trestný kop veľa starostí, no už z protiútoku rovnakú situáciu na druhej strane zvládol Letrik lepšie a z jeho centra otvoril Lúčan presnou hlavičkou skóre. Od tej chvíle Tepličania čoraz jasnejšie dominovali na bytčianskom trávniku. V 25. min kopali rohový kop a nacvičený signál po osi Letrik - Jeťko - Šavol vyšiel a posledne menovaný bombou k žrdi dal druhý gól. Tretí pridali hostia v 43. min, keď Kempného strelu domáca obrana zrazila pred Jeťka, a ten pohodlne skóroval. Prevaha Aquy pokračovala aj po prestávke. Už pár sekúnd po otvorení hry Lúčan z výhodnej pozície prestrelil, onedlho sólo Kempného zastavil brankár domácich faulom, ale napriadený pokutový kop strelil Kubovich iba do brankára... Aj tak dali Tepličania štvrtý gól istoty veľmi rýchlo - už v 52. min im vyšla rýchla akcia, Lúčan priťukol Privitzerovi, a ten z hranice 16-tky vymietol pravý horný roh. Pod dojmom vysokého vedenia Tepličania poľavili, loptu mali častejšie pod kontrolou domáci, ale ich ich snaha bola dosť jalová. Až v 87. min sa na ich úsilím zmiloval rozhodca a z pokutového kopu, ktorý patrí do kategórie vymyslených, znížil Konečný.

Rakytovce - Turčianske Teplice 0:1 (0:1)

Gól dal Kubovich. Zostava: Vreštiak – B. Pittner, Kravárik, Veterník, Kempný (Ľ. Pittner), Letrik (Schmidt), Kubovich, M. Jeťko, Šavol, Privitzer (Rešetár), A. Lúčan.

Tepličania nastúpili už s Kravárikom, ale práve on urobil hneď v úvodnej minúte chybu, lenže domáci poslali priamy kop z 18 m do múra. Takto sa začalo veľmi dôležité stretnutie, ktoré mohlo priniesť aj veľmi zaujímavý futbal, no z tohto hľadiska určite sklamalo. Množstvo osobných súbojov a faulov rozdrobilo hru, technickejší hostia sa prispôsobili domácim a ich výkon nebol taký ako v predchádzajúcich kolách. Ich víťazstvo je však zaslúžené a veľmi cenné.

V 10. min ukázal svoju rýchlosť Privitzer, dostal sa do brejku a jeho prízemná strela len tesne minula žrď domácej bránky, ktorú strážil „starý známy„ Šarlina. Táto akcia akoby predznamenala prevahu hostí v I. polčase a ich dobýjanie domácej pevnosti. V 23. min sa Lúčan ocitol pred Šarlinom a trafil iba doňho, v 30. min Letrikov priamy kop išiel tesne nad, v 32. min kopal Letrik pre zmenu rohový kop, lopta prešla až pred Kubovicha, ktorý stál bezprostredne pred bránkou – no gól to ešte nebol, lebo „Kubo„ loptu netrafil. Vynahradil si to v 40. min - ďalší rohový kop zahrával z druhej strany Šavol, Šarlina loptu podbehol a Kubovich ju poslal hlavou do siete. V II. polčase už prevaha hostí nepokračovala. Domáci zistili, že Aqua nie je vo svojej koži a snažili sa aspoň vyrovnať. Bol z toho ešte ľútejší a ešte nepeknejší boj o každú loptu než v prvej časti hry. Domáci však vyrovnať mohli v 67. min, ale Vreštiak zázračne vyrazil strelu útočníka, ktorý bol hádam iba krok od neho! V závere sa v ofenzíve presadzovali už aj hostia – v 79. min Privitzer ušiel obrane, preloboval aj Šarlinu, ale lopta minula bránku. V 85. min dostal od Kubovicha skvelú prihrávku do vyloženej šance Lúčan, ale strelil iba do Šarlinu.

Ostatné výsledky – predohrávka 15. kola: Selce - Kysucké Nové Mesto 1:1 (1:1), Dolný Hričov - Kysucký Lieskovec 1:2 (0:1), Ružomberok B - Žiar nad Hronom 0:2 (0:0), Lučenec - Podbrezová B 0:0, Kremnička - Rakytovce 2:1 (1:0), Žilina B - Tomášovce 1:3 (0:1), Liptovský Mikuláš - Čadca 0:1 (0:1) – 5. kolo: Dolný Hričov - Kremnička 0:4 (0:2), Podbrezová B - Čadca 2:0 (0:0), Selce - Žilina B 0:4 (0:2), Kysucký Lieskovec - Bytča 1:0

(1:0), Ružomberok B - Lučenec 3:3 (1:2), Tomášovce - Kysucké Nové Mesto 3:2 (2:1), Žiar nad Hronom - Liptovský Mikuláš 4:0 (2:0).