Utorok, 26. september, 2023 | Meniny má Edita

Vrútky opäť zahodili šancu, chopí sa jej Štiavnička?

V. LIGA

Vrútky opäť zahodili šancu,

chopí sa jej Štiavnička?

1. Dolný Kubín 22 13 4 5 44:20 43

2. Vrútky 22 13 2 7 51:29 41

3. Štiavnička 22 12 4 6 41:28 40

4. Podbiel 22 10 5 7 44:40 35

5. Dúbrava 22 9 5 8 29:29 32

6. Orav. Jasenica 22 9 7 6 40:34 31

7. Bešeňová 22 8 6 8 34:29 30

8. Svätý Kríž 22 9 3 10 35:40 30

9. Záv. Poruba 22 8 5 9 31:36 29

10. Lokca 22 9 2 11 29:39 29

11. Lipt. Lúžna 22 7 4 11 27:46 25

12. Turany 22 6 6 10 40:39 24

13. Palúdzka 22 6 5 11 20:27 23

SkryťVypnúť reklamu

14. Sučany 22 6 2 14 27:55 20

„Som sklamaný z prístupu celého mužstva k tomuto dôležitému zápasu, nenašiel sa jediný hráč, ktorý by prekročil svoj tieň. Takto sa o postup nehrá. Mali sme reálnu šacu dostať sa späť na prvé miesto, ale to by hráči museli nechať na ihrisku kus srdca. A to nenechali. Opakujem, som sklamaný...“ - takto bezprostredne po stretnutí v Palúdzke vyjadril svoje pocity tréner Vrútok Jozef Šino. V tabuľke predposledná Palúdzka mala byť vrútocký osud - minulý týždeň remizovala v Dolnom Kubíne, čím otvorila Vrútkam dvierka návratu na čelo V. ligy, lenže to by Lokomotíva musela uspieť práve na ihrisku tohto liptovskému mužstva. Nakoniec sa Palúdzka stala čiernou morou pre favoritov na postup. Vrútky s ňou nevybojovali ani remízu, siedmy raz v sezóne museli prehltnúť horkosť prehry a nevyužili šancu, ktorá sa im po predchádzajúcej nedeli črtala. Tou šancou bola Štiavnička, ktorá hostila na svojom ihrisku vedúci celok z Dolného Kubína a všeobecne sa očakávalo, že by mohla pribrzdiť jeho cestu za postupom. Vo veľmi kvalitnom súboji to turčiansky nováčik aj dokázal. Herne sa v I. polčase vyrovnal a po prestávke aj jasne predčil favorita, jeho tradiční strelci zabrali a zrodilo sa víťazstvo, ktoré (pri prehre Vrútok) ešte viac zamotalo celú situáciu na čele na tabuľky. Kubínčania majú stále dvojbodový odstup, ale už aj dvoch turčianskych prenasledovateľov. Štiavnička sa opäť dostala do hry! A aby postupová dráma bola ešte viac dramatická - v sobotu sa hrá na vrútockom „oranisku“ derby: Vrútky - Štiavnička!

SkryťVypnúť reklamu

Mužstvá od Váhu, ktoré majú úplne iné starosti ako táto turčianska dvojica, neuspeli ani v nedeľu a práve spolu s Palúdzkou tvoria chvost tabuľky. Je veľmi pravdepodobné, hoci do konca zostávajú ešte štyri kolá, že po nejakom čase opäť zostúpi z V. ligy aj turčianske mužstvo. Len, aby neboli dve...

Zaujímavosťou kola boli návraty brankárov po zraneniach. Do turianskej bránky sa postavil po dlhšom čase Milan Turčina, ale ani on nezabránil trom gólom. Do tej štiavnickej sa vrátil po zlomenine ruky Chalupka a bol oporou.

ŠTIAVNIČKA 2 (1)

DOLNÝ KUBÍN 1 (1)

Góly: T. Rataj a Gregor. Domáci privítali vedúci celok bez rešpektu. Od začiatku dávali Kubínčanom najavo, že prípadné víťazstvo ich bude stáť veľa síl. Už v 3. min sa rútil sám na bránku Mišutka, obrana hostí ho faulovala, ale rozhodca to ako nedovolený zákrok neposúdil. V 5. a 11. min mal šance Gregor, ale gól ešte nedal. Domáci mali tlak a v 25. min ho vystupňovali gólom T. Rataja ktorý si pekne spracoval kolmú prihrávku z hĺbky poľa a skóroval. Hostia nechceli predať svoju kožu lacno, bojovali o dobrý výsledok a to im prinieslo úspech, keď v 40. min vyrovnali. Do II. polčasu nastúpili domáci s odhodlaním zvíťaziť. Po všetkých stránkach predčili svojho súpera a nedali mu možnosť na zvrat v skóre. Už v 47. min našla krížna prihrávka Gregora, ten sa vie v pokutovom území zorientovať a dal druhý gól domácich. Nemusel byť zďaleka posledný, lebo až do konca sa hralo v réžii domácich a tí si vytvárali aj dobré šance. Dvakrát nepremenil Gregor, raz T. Rataj a Pastuchovu strelu brankár hostí skvele vyškriabal zo šibenice.

SkryťVypnúť reklamu

Zostava Štiavničky: Chalupka - Kacvinský, Čieško, Volna, Blažek, Pastucha, Mišutka, Fanči, Gregor, T. Rataj (M. Rataj), Zrník (Ceplák).

PALÚDZKA 2 (1)

VRÚTKY 0 (0)

Hral sa obojstranne svižný futba. V I. polčase boli o čosi snaživejší domáci, ale z úvodného tlaku vyťažili len tri rohové kopy. Odpovedať mohol Zeman, ale z vyloženej nedal. V 33. min urobil Hromádka chybu, stratil loptu, domáci podnikli rýchly protiútok dali vedúci gól. Po zmene strán hostia chceli, ale chcenie zostalo kdesi v kabíne, pretože domáci už v 53. min po ďalšej hrubej chybe obrany dali druhý gól. Zvýšenú snahu Lokomotívy aspoň o remízu zabrzdilo vylúčenie Zemana v 72. min pre protesty. Hostia si potom už vyloženú šancu nevypracovali, akurát Kucka nebezpečne vystrelil a Motýľ nedokázal posunúť loptu správnym smerom.

Zostava Vrútok: Veselovský - Kučera, Repáň, Kúdelka, Kucka, Zeman, Hromádka (Motýľ), Kováč, Schmidt (Kľučinec), Rohoň, Dančo (Ondrík).

TURANY 3 (2)

ZÁVAŽNÁ PORUBA 3 (2)

Góly: J. Cíger 2 a Ociepka. Hostia začali dobre a už v 8. min dali gól po chybe Sušienku, ktorý váhal s odkopom a napokon prihral súperovi. V 17. min G. Maron predviedol prvý zo svojich skvelých a presných pasov, no J. Cíger ešte nedal. V 19. min pre zmenu Bardy prihrával smerom k vlastnej bránke, hostia loptu vystihli a Turčina lovil loptu zo siete druhý raz. V 27. min Rišáni vo výbornej pozícii trafil iba vybiehajúceho brnakára, no domáci aj tak dokázali ešte do prestávky vyrovnať. V 37. min G. Maron deálne vysunul J. Cígera, ktorý znížil, a v 41. min opäť po prihrávke G. Marona sa nemýlil Ociepka. II. polčas sa začal pre Turany povzbudivo,v 55. min po rohovom kope domáci útočníci strieľali trikrát, a až tá tretia strela J. Cígera skončila „vo vinkli“. No o chvíľu bolo opäť vyrovnané, keď hostia dali gól z priameho kopu. Bližšie k víťazstvu boli domáci, ale v 57. min Ociepka pred bránkou nemieril presne. Do konca strentutia sa už potom nič vážnejšieho nestalo, akoby remíza stačila obom súperom.

Zostava Turian: Turčina - Bardy, Beňo, G. Maron, J. Cíger, I. Kmeť, M. Cíger (Majerčík), Rišáni, Ociepka, Hnilica, Sušienka.

LOKCA 4 (1)

SUČANY 2 (0)

Góly: Kačák a Hlatký. Začiatok stretnutia patril hosťom, mali viac z hry, ale po hrubej chybe celej obrany v 20. min inkasovali a iniciatívu prevzali domáci. V závere I. polčasu mohol Tatran vyrovnať, keď najprv po centri Kačáka hlavičkoval Špirko zo 7 m a domáci brankár bravúrne vyrazil, no a potom Kališovu nedôraznú strelu z 5 m zachytil na brankovej čiare. Úvod II. polčasu opäť patril hosťom, ale opakovala sa situácia z prvej časti hry - po rohovom kope domáci využili zaváhanie obrany i brankára Sučian a bolo 2:0. Kačák z priameho kopu znížil, ale domáci odpovedali tretím gólom, opäť po rohovom kope. V závere pridali štvrtý gól, v poslednej minúte znižoval zblízka Hlatký.

Zostava Sučian: Malík - Balko, Kubový, Štefaničiak (Kočalka), Ďaďo, Matis (Šalaga), Hlatký, Hudec (Braník), Kačák, Špirko, Kališ.

Ostatné výsledky: Dúbrava - Bešeňová 2:0, Liptovská Lúžna - Oravská Jasenica 2:1, Svätý Kríž - Podbiel 3:1.

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Potrebujeme sa zbaviť nálepky montážnej dielne
  2. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy?
  3. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka
  4. Most nahradia v Trenčíne záhradou s kaviarňami
  5. Via Pribina spúšťa súťaž INOVÁTOR1
  6. Ak podceníte pri stavbe tento detail, pripravte sa na vyššie účty za kúrenie
  7. Na nechránenom školskom dvore namerali v lete až 60 stupňov
  8. Služby na pohotovosti nikto nechcel. Postavili na nich biznis
  1. Služby na pohotovosti nikto nechcel. Postavili na nich biznis
  2. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
  3. Nerovnováha v kontrole močového mechúra
  4. Najlepšie poviedky domácich autorov
  5. Košice budú vďaka tejto zmene fungovať efektívnejšie
  6. OMV Slovensko rozvíja svoju stratégiu pre elektromobilitu
  7. Helping business on a global scale
  8. The visionary origins and global ambitions of the FMCU
  1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 15 810
  2. Hladinka smeruje do Košíc! 7 343
  3. Ak podceníte pri stavbe toto, pripravte sa na vyššie účty 6 789
  4. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 5 096
  5. Plánujete nové bývanie o pár rokov? Čas na jeho kúpu je teraz 3 143
  6. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 2 576
  7. Také veľké kníhkupectvo ako na Obchodnej už neotvoríme 2 440
  8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 2 216

Blogy SME

  1. Radko Mačuha: Menšina ostane navždy menšinou.
  2. Vladimír Krátky: „ Pliaga “ ani TRT ... .
  3. Ivan Čáni: Kto skutočne najviac škodí pravici a pomáha Ficovi?
  4. Ján Šeďo: Silnú šnúrku v gatiach si viem predstaviť, ale silné Slovensko ?
  5. Julius Kravjar: Dimenzie vody
  6. Lukáš Čelinák: Anarchokapitalizmus, ekonomická kalkulácia a štíhly štát II.
  7. Ľudovít Paulis: Čo nájde študent na vysokej škole, ak SaS vráti na ministerstvo školstva?
  8. Kristína Rusnáková: Klamú, že bude dobre
  1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 64 497
  2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 40 382
  3. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 36 626
  4. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 30 739
  5. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 298
  6. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 22 000
  7. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 19 522
  8. Věra Tepličková: Kto všetko sa nám smeje? Asi všetci, čo rozumejú po slovensky 9 420
  1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Dražkovce utrpeli v zápase proti Sučanom krutú prehru.

Prvý, kto získal skalp úradujúceho majstra, je celok Koštian. Na čelo tabuľky sa tak dostali Sučany, ktoré vysoko vyhrali v Dražkovciach. Dva zápasy museli byť preložené.


4 h
Samica raka červeného s mláďatami.

Do prírody sa dostal vďaka človeku.


10 h

"Slovensko potrebuje mladých a odvážnych ľudí s pevnými hodnotami."


17 h
Vrútocký kapitán Peter Gorgosz strelil dva góly

Cez víkend sa do bojov o body v šiestej lige zapojili len dve turčianske mužstvá – Vrútky a Blatnica. Získali plný počet bodov a v súčte dosiahli vysoko pozitívne skóre 10:2.


17 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

  1. Radko Mačuha: Menšina ostane navždy menšinou.
  2. Vladimír Krátky: „ Pliaga “ ani TRT ... .
  3. Ivan Čáni: Kto skutočne najviac škodí pravici a pomáha Ficovi?
  4. Ján Šeďo: Silnú šnúrku v gatiach si viem predstaviť, ale silné Slovensko ?
  5. Julius Kravjar: Dimenzie vody
  6. Lukáš Čelinák: Anarchokapitalizmus, ekonomická kalkulácia a štíhly štát II.
  7. Ľudovít Paulis: Čo nájde študent na vysokej škole, ak SaS vráti na ministerstvo školstva?
  8. Kristína Rusnáková: Klamú, že bude dobre
  1. Ján Šeďo: Králi "F + K + G" sa postavili pred vypredanú sálu s plnými gaťami, ako lazníci. 64 497
  2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 40 382
  3. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 36 626
  4. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 30 739
  5. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 298
  6. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 22 000
  7. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 19 522
  8. Věra Tepličková: Kto všetko sa nám smeje? Asi všetci, čo rozumejú po slovensky 9 420
  1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
  2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
  3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
  4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
  5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
  6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
  7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
  8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)

Už ste čítali?