Streda, 6. júl, 2022 | Meniny má Patrik, Patrícia

Zasypali otvárajúci sa hrob...

III. LIGA

Na oboch turčianskych treťoligových štadiónoch vládla v sobotu podvečer spokojnosť. Určite väčšia v Martine, kde domáci – ak použijeme slová trénera Petra Kureka: zasypali otvárajúci sa hrob... Martinská mlaď prehrávala s „dotovaným“ žilinským béčkom, ale nadšeným výkonom zvrátila nepriaznivý priebeh a dosiahla mimoriadne cenné víťazstvo! Z neho sa tešili aj v Turčianskych Tepliciach, ale tam nikto ani nič iné čakať nemohol – slabučké Selce boli pomerne ľahkým sústom dobre hrajúcej Aquy, ktorá už v priebehu prvej polhodiny mohla dať poltucet gólov. Po nečakanej prehre vedúcej Dubovej v Kremničke, strácajú Teplice na prvú a postupovú priečku 4 body...

SkryťVypnúť reklamu

Treťoligistov čaká teraz tzv. anglický týždeň - v stredu 29. mája odohrajú kompletné 25. kolo (začína sa o 17. hodine) a turčianske celky cestujú za svojimi súpermi: Martin do Lučenca, teplická Aqua do Dolného Hričova. V sobotu 1. júna už hrajú opäť doma - do Teplíc príde žilinské béčko, do Martina Rakytovce.

Ostatné výsledky 24. kola: Liptovský Mikuláš - Kysucké Nové Mesto 4:1, Kremnička – Dubová 2:1, Tomášovce - Kysucký Lieskovec 1:0, Čadca - Dolný Hričov 2:1, Bytča – Lučenec 1:2, Tornaľa – Rakytovce 1:3.

Turčianske Teplice - Selce 5:1 (3:0)

Góly: Jeťko 2, Hollý (pok. kop), Karasy a Kubovich (pok. kop). Zostava: Vreštiak - Veterník, Karasy, Kravárik, Hollý (Schmidt), Ľ. Pittner, Letrik (Orolín), Jeťko, Kubovich, Privitzer, Horváth (Novák).

SkryťVypnúť reklamu

Nebolo ťažké uhádnuť, kto bol v tomto súboji favoritom a táto pomerne ľahká hádanka sa začala rozmotávať už od prvých minút. Vlastne prvý nebezpečnejší útok domácej Aquy potiahol v sobotu veľmi aktívny, ale aj veľa smoly majúci Privitzer, jeho center prešiel až pred bránku, kde rýchlejšie reagoval Hollý než obranca Chaban - ten ho už iba stihol faulovať a sám Hollý dal v 4. min z pokutového kopu prvý gól domácich. Od tejto chvíle sa Aqua pevne usadila v sedle a knokautovaný súper mohol byť rád, že v prvej 45-minútovke neinkasoval 5 či 6 gólov. Spomenieme iba tie skutočne 100- a viacpercentné šance, ktoré sa pravidelne rodili pred bránkou Slobodníka. V 7. min vymyslel peknú akciu Letrik, po ktorej zostali Privitzer i Horváth v podstate sami pred brankárom, ani prvá, ani druhá strela sa neujala. V 18. min Horváth perfektne narazil šprintujúcemu Privitzerovi, ten už ponad brankára posielal loptu do siete, ale dobiehajúci obranca ju spred čiary vykopol. Lopta smerovala do žrde a od nej do poľa... Tepličania takmer nepúšťali súpera na svoju polovicu, brali mu lopty už pred poliacou čiarou a z toho bol miestami až drvivý tlak. V 27. min Privitzer pekne unikol, presne naservíroval na Jeťkovu hlavu, ale strelec zápasu tentoraz mieril tesne vedľa. Doslova superšanca sa zrodila v 44. min, po Hollého centri do pokutového územia, najprv loptu skvele trafil hlavou Privitzer a otriasol brvnom, odrazenú loptu pred bránkou „zluftoval“ Horváth a Letrik, ktorý ju chcel technicky poslať do „vinkla“, sa prepočítal... Našťastie to už bol stav 3:0, pretože už pred predsa len dve pekné akcie skončili gólmi. Oba dal s chuťou hrajúci Jeťko - prvý v 22. min po jednoduchej a účinnej kombinácii, druhý v 34. min, keď sa po priamom kope ocitli až traja Tepličania sami pred brankárom a po sekunde nerozhodnosti, kto ho dá - hlavičkoval Jeťko presne k žrdi.

SkryťVypnúť reklamu

II. polčas bol už z diváckeho hľadiska menej atraktívny. Trojgólový náskok predsa len domácich trochu učičíkal, navyše hneď v 1. min po prestávke kopali rohový kop a po Jeťkovej strele, ktorú brankár vyrazil, sa ocitol Karasy sám pred prázdnou bránkou a dal štvrtý gól. Hostia vymenili brankára, spevnili obranu a akoby až teraz stratili trému, začali viac behať i hrať. Samozrejme, oveľa viac možností mali domáci, ale už to nebol ten súvislý útočný tlak. V 70. min prišla azda najkrajšia akcia zápasu, ktorej chýbalo jediné - gólové zakončenie. Kubovich poslal „kolmicou“ do šestnástky Letrika, ten mohol strieľať, ale zvolil elegantnú prihrávku na Privitzera, no tomu nevyšiel krok a loptu vo vyloženej pozícii minul. O 3 min sa tešili hostia, keď jediná nebezpečná strela smerujúca v tomto stretnutí na Vreštiaka (jej autorom bol Pinter) skončila pri ľavej žrdi. Definitívny obraz skóre dal Kubovich, ktorý „panenkovsky“ premenil pokutový kop za faul Hrušku na kľučkujúceho Schmidta.

Domáci si nielen splnili povinnosť a ako jasný favorit jasne porazili dosť bezbranného súpera, ale najmä v I. polčase aj pobavili divákov a opäť ich presvedčili, že dobrý futbal cez zimu naozaj hrať nezabudli. Po takýchto zápasoch musí byť Tepličanom dvakrát ľúto za vyslovene premrhanými bodmi z úvodu jari...

Komentuje tréner Peter Miazdra:

„Chlapci pristúpili k stretnutiu zodpovedne a v I. polčase predviedli veľmi dobrý výkon. Hoci súper nebol z najsilnejších, dostali sme ho na lopatky po pekných kombinačných akciách, a to sme ešte nevyužili celý rad výborných príležitostí. II. polčas sme už hrali slabšie koncentrovaní a pod dojmom vysokého náskoku chlapci už len dohrávali. Ale aj tak by som ich chcel pochváliť za prístup a výkon v prvej časti hry, kde peknou hrou určite potešili tých našich priaznivcov, ktorí nám ešte neprestali veriť.“

Martin - Žilina B 2:1 (0:1)

Góly: Móric a Kapusta. Zostava: Matkobiš - Siva, Tabaček, Šupej, Volna, Bulvas (Markovič), Móric, Vilk, Fučela, Tomka (Kapusta), Kucian (Lettrich). ČK: Vilk.

Pre Martinčanov je už každý zápas z kategórie existenčných. Logika velí, že najmä doma musia získavať všetky body. Sobotňajší súboj so žilinskou rezervou najmä v I. polčase tomu vôbec nenasvedčovalo. Žilinčania vôbec neoslavovali historický titul, ale naopak poslali v drese béčka viacerých hráčov širšieho superligového kádra, a tak mená - Marek Čech, Špendla, Čvirik, Drahno, Janiš, Zátek, Kosík, ale aj Stalmašek vzbudzovali rešpekt, veď proti ním sa postavilo nemenej ako päť martinských dorastencov... Keď k tomu pridáme, že pomery v Martine sú neustále po finančnej stránke kritické, potom boli jasným favoritom hostia.

Tomu nasvedčoval aj priebeh I. polčasu. Aj keď domáci sa chceli presadiť útočnou hrou, predsa len bolo cítiť kvalitu na kopačkách hostí. Tí si lepšie prihrávali, boli rýchlejší, presnými dlhými pasmi posielali dopredu hrotových útočníkov. Už v 6. min sa radovali hostia. Po faule nepostavili domáci dobre múr a z Čvirik z 25 m razantnou strelou k žrdi vsietil vedúci gól. To bola ľadová sprcha pre domácich mládencov. O minútu hosťujúceho brankára síce vyskúšal Vilk, ale Čech ukázal, prečo tak dobre zaskakoval v extralige za Rzeszota. Zdalo sa, že hostia sa s jednogólovým vedením uspokojili, ale iniciatíva zostávala na ich kopačkách. Šťastie, že k dobrému výkonu sa rozohrali najmä Volna, Fučela, Siva, Vilk, rozhodný Tabaček, pri útočení aj Šupej. V 13. min opäť pohrozil Vilk, z dobrej pozície tiesnený trafil nad bránu. V 21. min prišla veľká šanca na vyrovnanie, keď Kucian krásne našiel Mórica, ten sa rútil sám na Čecha, lopta však iba trela ľavú tyč. Na konci prvej polhodiny zase stálo šťastie pri domácich, Stalmašek mohol zvýšiť, lenže najprv mu v ceste stál Matkobiš, ktorý pádom kryl jeho strelu, no a o minútu z 5 m hlavou minul bránu. Navyše, v 35. min po vydarenej prihrávke Čvirik trafil pravú tyč. Do kabín odchádzali hostia ako lepšie mužstvo...

Lenže prišiel II. polčas a na trávnik nastúpilo domáce mužstvo akoby pokropené zázračnou vodou trénera Petra Kureka (pre trest stále nemohol sedieť na lavičke a kaučoval spoza plechovej striedačky). Zrýchlilo pohyb, hralo ešte obetavejšie, a aj keď hráčom finálna fáza nevychádzala, so zaťatými zubami sa snažili aspoň o vyrovnanie. Hostia akoby na túto zmenu nereagovali a v 51. min sa zmýlili po prvý raz, keď po prihrávke nadšene hrajúceho Kapustu Móric napravil chybu z I. polčasu a tentoraz presne obstrelil Čecha - a bolo vyrovnané. Potom sa útoky striedali na oboch stranách a 120 platiacich divákov videlo určite najlepší jarný výkon svojich. Veľká túžba hnala mládencov dopredu, niektorým aj dochádzali sily, ale nevzdávali sa. Bolo to vidieť najmä na kapitánovi Fučelovi. Keď nemohol zrýchliť hru, tak aspoň presnými prihrávkami posielal spoluhráčov dopredu. Všetko sa ale mohlo skončiť inak, ak by nebol Stalmašek trafil spojnicu žrde a tyče, keď Matkobiš číhal trochu vpredu. V 78. min sa usmialo šťastie na tých, ktorí sa oň viac snažili. V trme-vrme sa dokonale zorientoval Kapusta a z 5 m krížnou strelou vsietil vytúžený víťazný gól.

Škoda, že hostia zabudli na prvopolčasovú krásu a začali hrať na hrane dovoleného. Domáci už na koni, nedali si víťazstvo vziať, a tak nasledoval festival žltých kariet a napokon aj červená pre domáceho Vilka minútu pred konečným hvizdom..! (mr)

Komentuje tréner Peter Kurek:

„Zápas sa nám napriek problémom vydaril. Otváral sa nám hrob, ale nepodľahli sme blížiacej sa panike. Súper bol ťažký a čo ma najviac teší, že nepriaznivý stav sa nám podarilo zvrátiť vysokou morálnou silou. Vyšlo aj striedanie, Kapusta mal prsty v oboch úspechoch. Nemôžem tentoraz nijako zvlášť vyzdvihnúť jednotlivcov, vyhral kolektívny duch. Do Lučenca nepocestuje vylúčnený Vilk a ani Markovič, ktorý má skúšky. Mrúz nepricestoval z Prešova, neviem, čo je s ním, ani či bude hrať v Lučenci.“ (tk)

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slovákovi sa podaril zázračný vynález. Môže zmeniť predpovede počasia
 2. Prázdniny znamenajú oddych, ale aj riziká. Ako sa im vyhnúť?
 3. Akú trasu si vybrať do Chorvátska a koľko vás bude stáť
 4. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín
 5. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 6. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 7. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 8. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 1. Akú trasu si vybrať do Chorvátska a koľko vás bude stáť
 2. Prázdniny znamenajú oddych, ale aj riziká. Ako sa im vyhnúť?
 3. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín
 4. OverenaSpolocnost.sk - novinka v oblasti účtovných auditov
 5. Nadšenie zo skúsenosti prenášajú v dm na zákazníka
 6. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 7. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 8. Kamery do auta: Čo dokážu a akú by ste si mali vybrať?
 1. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 16 385
 2. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 12 711
 3. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 11 335
 4. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 8 525
 5. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín 7 950
 6. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti 7 045
 7. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami 5 592
 8. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 4 957

Blogy SME

 1. Vlasta Žampová: Satanskí mučenici apoštola Fica riadili vypaľovanie Slovenska
 2. Martin Greguš: Team-building za cca 5 899 eur - je to možné? Pozrime sa na počet zamestnancov, ktorý sa opäť raz vymkol z podkontroly - Metropolitný inštitút
 3. Peter Paulík: Svetový úspech slovenského mosta
 4. Elena Antalová: Ohovárať iných "fasa", divák "ďakuje" za bulvár naživo.
 5. Jana Melišová: KRÁTKO O RODIČOVSTVE…
 6. Věra Tepličková: Osvetové aktivity alebo Malá inšpirácia zo zahraničia
 7. Soňa Bulbeck: O nevidteľnej ministerke a viditeľnej kultúre...
 8. Silvia Valkovič: Leto
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 23 809
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 13 132
 3. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 266
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 7 571
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 883
 6. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch 3 683
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 3 269
 8. Martin Greguš: Ministerka Remišová s notebookom s nalepeným heslom na obrazovke...Je toto normálne? 2 995
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Inscenácie v programe podali dôležitú správu o stave slovenskej spoločnosti očami divadelníkov.

Organizátori hodnotia festival ako jednoznačne úspešný.


a 1 ďalší 13 h
Priamy súboj o tretie miesto medzi celkami T-klub a AC Roma skončil remízou.

Súboj prvých dvoch celkov museli odložiť, pretože obidvaja reprezentovali Martin na majstrovstvách Slovenska.


4. júl
Ilustračné foto

V zdravotníctve pracuje už 30 rokov a tvrdí, že situácia v ňom je čoraz horšia.


4. júl

Dvadsaťstranový časopis pre všetkých milovníkov krížoviek, logických hier a lúštenia nájdete vložený v regionálnych novinách MY v týždni od 4. júla.


4. júl

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

K nezvládnutej organizácii sa vyjadrili aj usporiadatelia z agentúry Profi Event.


19 h

Chlapec dopadol na striešku nad vchodom, z ktorej spadol na zem.


19 h

Strelnú zbraň použili prvý raz.


14 h

Naďalej platí mimoriadna situácia, je uzavretý pre autá, cyklistov a chodcov.


4. júl

Blogy SME

 1. Vlasta Žampová: Satanskí mučenici apoštola Fica riadili vypaľovanie Slovenska
 2. Martin Greguš: Team-building za cca 5 899 eur - je to možné? Pozrime sa na počet zamestnancov, ktorý sa opäť raz vymkol z podkontroly - Metropolitný inštitút
 3. Peter Paulík: Svetový úspech slovenského mosta
 4. Elena Antalová: Ohovárať iných "fasa", divák "ďakuje" za bulvár naživo.
 5. Jana Melišová: KRÁTKO O RODIČOVSTVE…
 6. Věra Tepličková: Osvetové aktivity alebo Malá inšpirácia zo zahraničia
 7. Soňa Bulbeck: O nevidteľnej ministerke a viditeľnej kultúre...
 8. Silvia Valkovič: Leto
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 23 809
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 13 132
 3. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 266
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 7 571
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 883
 6. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch 3 683
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 3 269
 8. Martin Greguš: Ministerka Remišová s notebookom s nalepeným heslom na obrazovke...Je toto normálne? 2 995
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 7. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925

Už ste čítali?