Sobota, 3. jún, 2023 | Meniny má Karolína

Zasypali otvárajúci sa hrob...

III. LIGA

Na oboch turčianskych treťoligových štadiónoch vládla v sobotu podvečer spokojnosť. Určite väčšia v Martine, kde domáci – ak použijeme slová trénera Petra Kureka: zasypali otvárajúci sa hrob... Martinská mlaď prehrávala s „dotovaným“ žilinským béčkom, ale nadšeným výkonom zvrátila nepriaznivý priebeh a dosiahla mimoriadne cenné víťazstvo! Z neho sa tešili aj v Turčianskych Tepliciach, ale tam nikto ani nič iné čakať nemohol – slabučké Selce boli pomerne ľahkým sústom dobre hrajúcej Aquy, ktorá už v priebehu prvej polhodiny mohla dať poltucet gólov. Po nečakanej prehre vedúcej Dubovej v Kremničke, strácajú Teplice na prvú a postupovú priečku 4 body...

SkryťVypnúť reklamu

Treťoligistov čaká teraz tzv. anglický týždeň - v stredu 29. mája odohrajú kompletné 25. kolo (začína sa o 17. hodine) a turčianske celky cestujú za svojimi súpermi: Martin do Lučenca, teplická Aqua do Dolného Hričova. V sobotu 1. júna už hrajú opäť doma - do Teplíc príde žilinské béčko, do Martina Rakytovce.

Ostatné výsledky 24. kola: Liptovský Mikuláš - Kysucké Nové Mesto 4:1, Kremnička – Dubová 2:1, Tomášovce - Kysucký Lieskovec 1:0, Čadca - Dolný Hričov 2:1, Bytča – Lučenec 1:2, Tornaľa – Rakytovce 1:3.

Turčianske Teplice - Selce 5:1 (3:0)

Góly: Jeťko 2, Hollý (pok. kop), Karasy a Kubovich (pok. kop). Zostava: Vreštiak - Veterník, Karasy, Kravárik, Hollý (Schmidt), Ľ. Pittner, Letrik (Orolín), Jeťko, Kubovich, Privitzer, Horváth (Novák).

SkryťVypnúť reklamu

Nebolo ťažké uhádnuť, kto bol v tomto súboji favoritom a táto pomerne ľahká hádanka sa začala rozmotávať už od prvých minút. Vlastne prvý nebezpečnejší útok domácej Aquy potiahol v sobotu veľmi aktívny, ale aj veľa smoly majúci Privitzer, jeho center prešiel až pred bránku, kde rýchlejšie reagoval Hollý než obranca Chaban - ten ho už iba stihol faulovať a sám Hollý dal v 4. min z pokutového kopu prvý gól domácich. Od tejto chvíle sa Aqua pevne usadila v sedle a knokautovaný súper mohol byť rád, že v prvej 45-minútovke neinkasoval 5 či 6 gólov. Spomenieme iba tie skutočne 100- a viacpercentné šance, ktoré sa pravidelne rodili pred bránkou Slobodníka. V 7. min vymyslel peknú akciu Letrik, po ktorej zostali Privitzer i Horváth v podstate sami pred brankárom, ani prvá, ani druhá strela sa neujala. V 18. min Horváth perfektne narazil šprintujúcemu Privitzerovi, ten už ponad brankára posielal loptu do siete, ale dobiehajúci obranca ju spred čiary vykopol. Lopta smerovala do žrde a od nej do poľa... Tepličania takmer nepúšťali súpera na svoju polovicu, brali mu lopty už pred poliacou čiarou a z toho bol miestami až drvivý tlak. V 27. min Privitzer pekne unikol, presne naservíroval na Jeťkovu hlavu, ale strelec zápasu tentoraz mieril tesne vedľa. Doslova superšanca sa zrodila v 44. min, po Hollého centri do pokutového územia, najprv loptu skvele trafil hlavou Privitzer a otriasol brvnom, odrazenú loptu pred bránkou „zluftoval“ Horváth a Letrik, ktorý ju chcel technicky poslať do „vinkla“, sa prepočítal... Našťastie to už bol stav 3:0, pretože už pred predsa len dve pekné akcie skončili gólmi. Oba dal s chuťou hrajúci Jeťko - prvý v 22. min po jednoduchej a účinnej kombinácii, druhý v 34. min, keď sa po priamom kope ocitli až traja Tepličania sami pred brankárom a po sekunde nerozhodnosti, kto ho dá - hlavičkoval Jeťko presne k žrdi.

SkryťVypnúť reklamu

II. polčas bol už z diváckeho hľadiska menej atraktívny. Trojgólový náskok predsa len domácich trochu učičíkal, navyše hneď v 1. min po prestávke kopali rohový kop a po Jeťkovej strele, ktorú brankár vyrazil, sa ocitol Karasy sám pred prázdnou bránkou a dal štvrtý gól. Hostia vymenili brankára, spevnili obranu a akoby až teraz stratili trému, začali viac behať i hrať. Samozrejme, oveľa viac možností mali domáci, ale už to nebol ten súvislý útočný tlak. V 70. min prišla azda najkrajšia akcia zápasu, ktorej chýbalo jediné - gólové zakončenie. Kubovich poslal „kolmicou“ do šestnástky Letrika, ten mohol strieľať, ale zvolil elegantnú prihrávku na Privitzera, no tomu nevyšiel krok a loptu vo vyloženej pozícii minul. O 3 min sa tešili hostia, keď jediná nebezpečná strela smerujúca v tomto stretnutí na Vreštiaka (jej autorom bol Pinter) skončila pri ľavej žrdi. Definitívny obraz skóre dal Kubovich, ktorý „panenkovsky“ premenil pokutový kop za faul Hrušku na kľučkujúceho Schmidta.

Domáci si nielen splnili povinnosť a ako jasný favorit jasne porazili dosť bezbranného súpera, ale najmä v I. polčase aj pobavili divákov a opäť ich presvedčili, že dobrý futbal cez zimu naozaj hrať nezabudli. Po takýchto zápasoch musí byť Tepličanom dvakrát ľúto za vyslovene premrhanými bodmi z úvodu jari...

Komentuje tréner Peter Miazdra:

„Chlapci pristúpili k stretnutiu zodpovedne a v I. polčase predviedli veľmi dobrý výkon. Hoci súper nebol z najsilnejších, dostali sme ho na lopatky po pekných kombinačných akciách, a to sme ešte nevyužili celý rad výborných príležitostí. II. polčas sme už hrali slabšie koncentrovaní a pod dojmom vysokého náskoku chlapci už len dohrávali. Ale aj tak by som ich chcel pochváliť za prístup a výkon v prvej časti hry, kde peknou hrou určite potešili tých našich priaznivcov, ktorí nám ešte neprestali veriť.“

Martin - Žilina B 2:1 (0:1)

Góly: Móric a Kapusta. Zostava: Matkobiš - Siva, Tabaček, Šupej, Volna, Bulvas (Markovič), Móric, Vilk, Fučela, Tomka (Kapusta), Kucian (Lettrich). ČK: Vilk.

Pre Martinčanov je už každý zápas z kategórie existenčných. Logika velí, že najmä doma musia získavať všetky body. Sobotňajší súboj so žilinskou rezervou najmä v I. polčase tomu vôbec nenasvedčovalo. Žilinčania vôbec neoslavovali historický titul, ale naopak poslali v drese béčka viacerých hráčov širšieho superligového kádra, a tak mená - Marek Čech, Špendla, Čvirik, Drahno, Janiš, Zátek, Kosík, ale aj Stalmašek vzbudzovali rešpekt, veď proti ním sa postavilo nemenej ako päť martinských dorastencov... Keď k tomu pridáme, že pomery v Martine sú neustále po finančnej stránke kritické, potom boli jasným favoritom hostia.

Tomu nasvedčoval aj priebeh I. polčasu. Aj keď domáci sa chceli presadiť útočnou hrou, predsa len bolo cítiť kvalitu na kopačkách hostí. Tí si lepšie prihrávali, boli rýchlejší, presnými dlhými pasmi posielali dopredu hrotových útočníkov. Už v 6. min sa radovali hostia. Po faule nepostavili domáci dobre múr a z Čvirik z 25 m razantnou strelou k žrdi vsietil vedúci gól. To bola ľadová sprcha pre domácich mládencov. O minútu hosťujúceho brankára síce vyskúšal Vilk, ale Čech ukázal, prečo tak dobre zaskakoval v extralige za Rzeszota. Zdalo sa, že hostia sa s jednogólovým vedením uspokojili, ale iniciatíva zostávala na ich kopačkách. Šťastie, že k dobrému výkonu sa rozohrali najmä Volna, Fučela, Siva, Vilk, rozhodný Tabaček, pri útočení aj Šupej. V 13. min opäť pohrozil Vilk, z dobrej pozície tiesnený trafil nad bránu. V 21. min prišla veľká šanca na vyrovnanie, keď Kucian krásne našiel Mórica, ten sa rútil sám na Čecha, lopta však iba trela ľavú tyč. Na konci prvej polhodiny zase stálo šťastie pri domácich, Stalmašek mohol zvýšiť, lenže najprv mu v ceste stál Matkobiš, ktorý pádom kryl jeho strelu, no a o minútu z 5 m hlavou minul bránu. Navyše, v 35. min po vydarenej prihrávke Čvirik trafil pravú tyč. Do kabín odchádzali hostia ako lepšie mužstvo...

Lenže prišiel II. polčas a na trávnik nastúpilo domáce mužstvo akoby pokropené zázračnou vodou trénera Petra Kureka (pre trest stále nemohol sedieť na lavičke a kaučoval spoza plechovej striedačky). Zrýchlilo pohyb, hralo ešte obetavejšie, a aj keď hráčom finálna fáza nevychádzala, so zaťatými zubami sa snažili aspoň o vyrovnanie. Hostia akoby na túto zmenu nereagovali a v 51. min sa zmýlili po prvý raz, keď po prihrávke nadšene hrajúceho Kapustu Móric napravil chybu z I. polčasu a tentoraz presne obstrelil Čecha - a bolo vyrovnané. Potom sa útoky striedali na oboch stranách a 120 platiacich divákov videlo určite najlepší jarný výkon svojich. Veľká túžba hnala mládencov dopredu, niektorým aj dochádzali sily, ale nevzdávali sa. Bolo to vidieť najmä na kapitánovi Fučelovi. Keď nemohol zrýchliť hru, tak aspoň presnými prihrávkami posielal spoluhráčov dopredu. Všetko sa ale mohlo skončiť inak, ak by nebol Stalmašek trafil spojnicu žrde a tyče, keď Matkobiš číhal trochu vpredu. V 78. min sa usmialo šťastie na tých, ktorí sa oň viac snažili. V trme-vrme sa dokonale zorientoval Kapusta a z 5 m krížnou strelou vsietil vytúžený víťazný gól.

Škoda, že hostia zabudli na prvopolčasovú krásu a začali hrať na hrane dovoleného. Domáci už na koni, nedali si víťazstvo vziať, a tak nasledoval festival žltých kariet a napokon aj červená pre domáceho Vilka minútu pred konečným hvizdom..! (mr)

Komentuje tréner Peter Kurek:

„Zápas sa nám napriek problémom vydaril. Otváral sa nám hrob, ale nepodľahli sme blížiacej sa panike. Súper bol ťažký a čo ma najviac teší, že nepriaznivý stav sa nám podarilo zvrátiť vysokou morálnou silou. Vyšlo aj striedanie, Kapusta mal prsty v oboch úspechoch. Nemôžem tentoraz nijako zvlášť vyzdvihnúť jednotlivcov, vyhral kolektívny duch. Do Lučenca nepocestuje vylúčnený Vilk a ani Markovič, ktorý má skúšky. Mrúz nepricestoval z Prešova, neviem, čo je s ním, ani či bude hrať v Lučenci.“ (tk)

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako zvládnuť zápal močových ciest bez antibiotík?
 2. Palubná jednotka Shell EETS otvára európske hranice
 3. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
 4. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom
 5. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem
 6. Dovolenkový raj kúsok za hranicami
 7. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu
 8. Krásna a zdravá pokožka už za 10 dní
 1. Slováci milujú grilovanie s rodinou a priateľmi, ukázal prieskum
 2. Z vernostných kariet Terno a Kraj sa stávajú už aj platobné
 3. Čítanie vytvára pre vaše deti bezpečný prístav!
 4. dm sa zameriava na ženské zdravie
 5. Generácie Y a Z budú musieť dlhšie pracovať a viac sporiť
 6. Ako si správne vybrať sporiaci účet?
 7. HYPONÁJOM, odložte hypotéku a svoj nový byt splácajte už teraz
 8. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
 1. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 14 693
 2. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom 8 041
 3. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 7 137
 4. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 5 833
 5. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku? 5 166
 6. Nevídaný záujem o grécke ostrovy. Mnohé hotely sú už nedostupné 4 169
 7. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 3 916
 8. O koľko drahšia bude tento rok dovolenka pri mori? 2 836

Blogy SME

 1. Jozef Sitko: Novinár nemá šíriť strach a byť len kritikom (2.)
 2. Ján Šeďo: Koľko takýchto príbehov zažijú ukrajinské deti po vojne ?
 3. Anna Miľanová: Prečo má stúpnuť pôrodnosť, keď nás už teraz "nahrádzajú" roboty?
 4. Ján Valchár: Nové fronty, nové výzvy
 5. Andrea Bérešová: Doma v záhrade 06/2023
 6. Martin Pilnik: Liekové reformy od farmafiriem nás priviedli k "dvojnásobným" nákladom na lieky
 7. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Kameničany
 8. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Plavecký hrad
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 133 733
 2. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 23 945
 3. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 11 995
 4. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 9 183
 5. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 7 653
 6. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 530
 7. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ? 6 904
 8. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 6 595
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Ilustračné foto.

O víťazovi druhej triedy sa bude v sobotu rozhodovať v Turčianskych Tepliciach. Turčianske derby bude v nedeľu hostiť Bystrička.


15 h
V lokalite sa už roky pohybujú medvede, vravia ochranári.

Žena zbadala zviera neďaleko mestskej časti Záturčie.


16 h
Festival sa bude konať v priebehu júna.

Metropolu Turca čaká ďalší ročník divadelného festivalu.


rr a 1 ďalší 19 h
Revište. Obnova tohto hradu je výsledkom dobrého tímového zohratia a medziodborovej spolupráce.

Na Slovensku je len 25 zastrešených hradov.


21 h

Blogy SME

 1. Jozef Sitko: Novinár nemá šíriť strach a byť len kritikom (2.)
 2. Ján Šeďo: Koľko takýchto príbehov zažijú ukrajinské deti po vojne ?
 3. Anna Miľanová: Prečo má stúpnuť pôrodnosť, keď nás už teraz "nahrádzajú" roboty?
 4. Ján Valchár: Nové fronty, nové výzvy
 5. Andrea Bérešová: Doma v záhrade 06/2023
 6. Martin Pilnik: Liekové reformy od farmafiriem nás priviedli k "dvojnásobným" nákladom na lieky
 7. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými kalváriami - Kameničany
 8. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Plavecký hrad
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 133 733
 2. Ján Šeďo: Kto vie, kde sa hrabal predtým a potom deťom rozdával zmrzlinu... 23 945
 3. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 11 995
 4. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 9 183
 5. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 7 653
 6. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 530
 7. Ján Šeďo: Čo tak raz valorizáciu dôchodkov urobiť obrátenou lineárnou závislosťou ? 6 904
 8. Peter Remeselník: Ako hodnotíte tento dôkaz v prípade vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Vy ? 6 595
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?