Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Poriadne nakladačky

Počítajte s nami - v siedmich stretnutiach 22. kola padlo dovedna 41 gólov, čo je priemer bezmála 6 gólov na jedno stretnutie! To je teda priemer, ktorým sa nemôžu dlhodobejšie pochváliť ani hokejové súťaže. V IV. futbalovej lige sa to stalo! Žiaľ, na gólovom festivale sa najviac podieľali futbalisti Dynama Diviaky, ktorí hostili o postup usilujúce ružobemberské béčko v dresoch Ľubochne. Vidieť, že Ružomberčania nenechávajú nič na náhodu a šancu mať svoju rezervu v III. lige chcú doviesť do konca. Do boja v Diviakoch poslali celú plejádu hráčov prvého mužstva a bola z toho „nakladačka“, akú Diviaky nepamätajú. Deväť gólov v sieti Dynama, to je smutný rekord... V Diviakoch videli spolu 10 gólov a iba o dva menej v Trebostove. A to sa tu hralo očakávané derby s Belou. Aj tu strelcom sypalo, najmä Juro Lukášik sa uviedol ako už dávno nie - hetrikom. Bola to hotová dráma, pretože domáci viedli už 3:0, ale v II. polčase Belá znížila na 4:3! Pre divákov skutočne hodnotný zážitok. Trebostovčania týmto víťazstvom (pred týždňom zvíťazili v Istebnom a dali 4 góly!) predbehli Diviaky i Valču a môžu v závere sezóny dýchať už trochu voľnejšie. Spomínaná turčianska dvojica má síce iba o bod menej, ale herne sa najmä Valča vyslovene trápi. Trénerovi Görögovi niet čo závidieť, v každom strentutí skladá v podstate inú zostave, zakaždým ale rovnako pozliepanú. Ešteže Raková je už istým zostupujúcim a ktovie, či bude ešte nejaký ďalší...

Trebostovo - Belá 5:3 (3:1)

Góly: J. Lukášik 3 (1 z pok. kopu), Fľak a R. Lukášik, resp. Fazika, Matejčík a Mazurák. Zostavy - Trebostovo: Krupa - Tomka, Ruttkay, Bízik, J. Žilla, Mackura, Ľ. Lukášik, J. Lukášik, M. Lukášik, Fľak (Smutný), R. Lukášik - Belá: Ďanovský - Ondrľa, Vacha, M. Žila, Milan Lučanský, Mazurák, Šalát (Matejčík), Fazika, Marguš, Martin Lučanský, Török. Vo vyrovnanom zápase sa v koncovke začalo lepšie dariť domácemu celku, ktorý už po polhodine hry viedol rozdielom troch gólov. Hostia sa však nevzdávali a aj ich zásluhou sa stretnutie vygradovalo. Do polčasu stihol Fazika peknou strelou z trestného kopu znížiť. Aj po prestávke sa hral výborný futbal v dobrej atmosfére. Najprv J. Lukášik z pokutového kopu zvýšil na 4:1, ale hostia nehádzali flintu do žita a bojovali. Dokázali výrazne zdramatizovať stretnutie, keď dvoma gólmi oživili svoju šancu aspoň na remízu. V závere sa však predsa len usmialo strelecké šťastie na domácich, ktorí zásluhou strelecky disponovaného Juraja Lukášika pridali piaty gól a definitívne rozhodli, že body zostali doma. Na domácom víťazstve má veľkú zásluhu brankár Krupa, ktorý najmä v II. polčase podržal svojich spoluhráčov. V celku hostí bol najsilnejšou formáciou stred poľa. Najmä vďaka nemu dokázali privodiť obrat, ktorý však nakoniec nedotiahli do konca. Každopádne však hostia svojím výkonom nesklamali a výrazne sa pričinili o stretnutie s peknými futbalovými momentmi na výbornom trebostovskom trávniku.

Liptovský Hrádok - Valča 4:1 (1:0)

Gól dal Delton. Zostava: Horecký - Líška, Macho, Škoda (Chovanec), Kutman, Bízik, Barčin, Tomčány, J. Štancel, Delton, Romančík (M. Štancel).

Hostia opäť nastúpili s pozliepanou zostavou, keď trénerovi teraz chýbali ďalší dvaja hráči - Pravňan a Krkoša, čo za súčasného stavu bolo výrazným oslabením. Napriek tomu začali hostia nebojácne, ale prvú šancu nezakončil mladý Romančík presne. Domáci postupne prevzali iniciatívu na svoje kopačky a v 34. min sa aj ujali vedenia. Po prestávke sa hostia usilovali vyrovnať, otvorili obranu a domáci z rýchleho protiútoku pridali svoj druhý gól. Keď pridali ďalší, o výsledku už bolo rozhodnuté. V 75. min sa peknou strelou blysol Delton, ktorý znížil na rozdiel dvoch gólov, ale domáci hosťom viac nedovolili. Naopak, svoje víťazstvo ešte prikrášlili jedným gólom.

Diviaky - Ľubochňa 1:9 (0:4)

Gól dal Zelenec (pok. kop). Zostava: Kovalčík - Zelienka, Vríčan, Horník, Ďanovský (Lučan), Lvončík (S. Kmeť), Zelenec, Déri, Hufka, Cvik, Bleskáň (Štrba).

Domáci vedeli, že ich čaká ťažký zápas, ale netušili, že ich hostia doslova zmetú z ihriska. Ľubochňa nastúpila v zostave so siedmimi hráčmi ružomberského áčka a na jej hre to bolo vidieť, keď predčila domácich po všetkých stránkach. Hostia gólostroj rozbehli už v 5. min po peknej akcii a do prestávky pridali ďalšie tri góly. Pohybom i kombináciami predčili domáce Dynamo, pre ktoré bola polčasová prestávka vykúpením. Lenže ani tá im nepomohla a po zmene strán hostia pokračovali v gólostroji a pridali ďalších päť gólov. Domáci pôsobili odovzdaným dojmom a strelecká úspešnosť hráčov súpera nahlodávala ich psychiku. Čestný úspech domácich dal Zelenec z pokutového kopu, keď predtým ho obrana hostí faulovala.

Ostatné výsledky: Stráňavy - Tvrdošín 6:1, Čierne - Raková 2:0, Námestovo - Bánová 3:1, Lisková - Istebné 4:1.

10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Dušan Gregor: Martin si nezaslúžil prehrať tak vysoko

Piatková bitka o Strečno skončila jednoznačným víťazstvom Žiliny. Aktéri z obidvoch táborov sa však zhodli na tom, že výsledok úplne neodrážal dianie na ľade.