Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky
AQUA TURČIANSKE TEPLICE - VION ZLATÉ MORAVCE 0:1 (0:0)

Teplice majú lepšie mužstvo, Zlaté Moravce druhú ligu

Kvalifikačné stretnutie o postup do II. ligy. Hralo sa 7. júla v Prievidzi. Gól dal v 86. min Hozl. Aqua: Vreštiak - Ždimera, Kravárik, Veterník - Pittner - Karas (67. Kempný), Letrik (83. Koleno), Schmidt, Šavol - Privitzer, M. Jeťko. ViOn: Brezina -

Kvalifikačné stretnutie o postup do II. ligy. Hralo sa 7. júla v Prievidzi.
Gól dal v 86. min Hozl. Aqua: Vreštiak - Ždimera, Kravárik, Veterník - Pittner - Karas (67. Kempný), Letrik (83. Koleno), Schmidt, Šavol - Privitzer, M. Jeťko. ViOn: Brezina - Pavlenda, Dudáš, Piaček, Štucika - Mankovecký (65. Hozl), Greguška, Kaňa, Lukáč (60. Ondrejka) - Špánik, Vondra.
ČK: 89. Špánik (ZM). Pred 2500 divákmi rozhodoval Udvardy z Bratislavy.
Opäť po roku mali teplickí futbalisti možnosť vybojovať si účasť v II. lige v kvalifikačnom stretnutí. Vlani túto možnosť nevyužili a možno na vlastnú škodu, teraz už proti ViOnu Zlaté Moravce nastúpili. Pre oživenie pamäti uvádzame, že druhé celky konečných tabuliek západnej a strednej skupiny III. ligy bojovali medzi sebou o „voľnú vstupenku„ do II. ligy, pretože z bratislavskej III. ligy ani jedno mužstvo o ňu záujem neprejavilo...
Pôvodne sa malo v stredu 7. júla hrať v Novákoch, ale tam sa deň predtým prehnala búrková smršť, ktorá ponorila ihrisko pod vodu, a tak sa ako náhrada našla Prievidza. A bolo to dobre, pretože „hlavné mesto„ Hornej Nitry bolo dôstojným dejiskom tejto kvalifikácie. Na štadióne, aký by sme si želali vidieť aj v Martine a akého sa evidentne v Martine nikdy nedožijeme, sa obaja súperi mohli cítiť aj na pôde neutrálnej aj ako doma... Viac doma boli Tepličania, nielen pretože, že to mali do Prievidze bližšie, ale najmä preto, že za nimi prišla veľká skupina fanúšikov, ktorá bez ustania svoju Aquu povzbudzovala. Sledovali sme zápas spolu s bývalým trénerom Turčianskych Teplíc Františkom Karkom, ktorý veľmi prial svojmu bývalému klubu, aby bol v tejto baráži úspešný. Na adresu teplických priaznivcov povedal lakonicky a pravdivo: - Títo by si druhú ligu zaslúžili, tí ju už teraz „hrajú“...
Obe mužstvá sa snažili pôsobiť pred zápasom sebavedome, ale v útrobách štadiónu bolo cítiť napätie. Nečudo. Napokon, napätie, či skôr nervozita bola patrná aj na ihrisku, od prvej minúty hrali súperi opatrne, miestami ustráchane a robili chyby, aké nezvyknú robiť. Trvalo to dosť dlho, kým tento tlak jediného rozhodujúceho súboja zo seba striasli, aj keď je pravda, že ho vlastne nestriasli zo seba vôbec. Tréner Zlatých Moraviec, známy Anton Dragúň to po stretnutí potvrdil: - Tieto mužstvá nie sú naučené hrať takéto zápasy, v ktorých sa jedná o celý futbalový život, možno na štyri-päť rokov. Nahustiť všetok ten psychický i fyzický tlak do jedného k.o. zápasu, v ktorom obrovskú úlohu hrá šťastie a na druhej strane smola, alebo náhoda, to je na týchto hráčov veľa. Tento tlak u nás nezvládli ani skúsení hráči, ktorí už hrali aj prvú ligu...
Tepličania napriek všetkému ukázali, že nielen ich fanúšikovia by si druhú ligu zaslúžili. Keď si odmyslíme dovolenkové obdobie bez tréningov a najmä onen „barážový stres„, tak najmä v II. polčase predviedli kvalitný a bojovný výkon, hrali na doraz (v závere už aj s bolestivými kŕčmi), a boli lepším mužstvom než ich súper. Kvalitu hry, držanie lopty a gólové šance by sme mohli vyjadriť pomerom 60:40 v prospech Aquy.
Napokon však úspešní boli ich súperi. Ako je to možné? Predovšetkým, nervozita a nevyhratosť Tepličanov sa prejavila pri zakončovaní akcií. Keď už po dobrých kombinačných ťahoch dostali obranu súpera do úzkych, všetko ukončila nepresná strela. Strelci I. polčasu (Letrik, Kravárik, M. Jeťko, Pittner) mierili rovnako nad bránku, no a v tejto tendencii pokračovali aj strelci II. polčasu (Kravárik, Kempný). Až po hodine hry vyslali prvú strelu do priestoru bránky. V koncovke teda teplickí chlapci zlyhali, a keď rovnakou mincou platili (aj keď nie tak často) aj ich súperi, všetci očakávali, že rozhodnú buď pokutové kopy, alebo to, o čom hovoril A. Dragúň - teda náhoda, šťastie a smola...
Po zápase sme počuli viac hlasov, ktoré z prehry vinili brankára Vreštiaka. Je pravda, že v kritickej chvíli nevybehol najlepšie a že mu lopta vypadla z rúk a to tak nešťastne, že sa dostala k voľnému strelcovi. Je to len menšia časť pravdy. Rozhodujúci moment prišiel na veľkú smolu Tepličanov v čase, keď mali prevahu a na druhej strane v čase, keď už na zvrat výsledku zostávalo len pár minút. Začalo sa to chybou v strede poľa (Koleno), pokračovalo nešťastným Vreštiakovým zákrokom a na dovŕšenie smoly, lopta z kopačky Hozla tečovala Ždimerovu nohu a ktovie, kam by išla, keby tohto náhodného teču nebolo... Lavička Zlatých Moraviec explodovala od radosti a všetci, čo sme drukovali Turčianskym Tepliciam, sme si uvedomili, aký vie byť futbal. Čo všetko stačí k úspechu, teda ako veľa je málo a ako málo vie byť veľa. Náš záver k zápasu je strohý: Turčianske Teplice majú lepšie mužstvo, ale Zlaté Moravce druhú ligu!
Po stretnutí bol v kabíne Aquy až zhmotnený smútok. Hráčom nebolo do reči, jediné, čo sme počuli, boli slová na tému - boli sme lepší a prehrali sme hlúpym gólom. Ktovie, či ich potešili fľašky šampanského, ktoré im poslal teplický primátor Jozef Turčány s poďakovaním za dobrú reprezentáciu mesta...

Skryť Vypnúť reklamu

Dôležité minúty
7. - dvojica Špánik - Vondra sa tisla do šance, Veterník odvrátil na roh.
13. - krásna Ždimerova prihrávka za obranu našla nabiehajúceho Letrika, ale ten „z prvej„ prestrelil bránku. Škoda...
16. - Kravárik vybojoval na hranici 16-tky súpera loptu, prudko vypálil, ale lopta letela nad.
18. - po rýchlom úniku šikovného Mankoveckého hlavičkoval nebezpečne Špánik, lopta mierila tesne mimo.
29. - Mankovecký sa dvoma kľučkami dostal pred Vreštiaka, jeho spätnú prihrávku na Vondru však Kravárik vystihol.
34. - po dlhom Šavolovom šprinte po ľavej strane si jeho center výborne spracoval M. Jeťko, ale aj jeho strela skončila nad bránkou.
36. - Pittner zbytočne stratil loptu a po rýchlom protiútoku mohol dať gól Špánik, ale mieril tesne nad.
49. - M. Jeťko vybojoval loptu, Letrik pekne našiel nabiehajúceho Pittnera, ale ten z hranice 16-tky mieril tam, kam zatiaľ všetci teplickí strelci - nad bránku.
64. - prvá nebezpčenejšia strela do priestoru bránky Zlatých Moraviec - Šavol z priameho kopu, ale Brezina kryl.
66. - Ždimera zle spracoval loptu, rýchly protiútok súpera zakončoval Vondra, ale Vreštiak jeho strelu chytil.
68. - Kempný vystriedal Karasa a hneď sa dôrazne prebil až pred bránku, nestihol už zakončiť a jeho prihrávku na Privitzera obrana odvrátila. Loptu však získal Kravárik a vo vyloženej pozícii ju poslal opäť nad bránku.
70. - vyložená šanca Zlatých Moraviec: perfektná prihrávka našla v pokutovom území voľného Vondru, ale našťastie pre Aquu, lopta mu v rozhodujúcej chvíli odskočila od nohy.
74. - Kempný sa opäť prebil do 16-tky, jeho strelu brankár vyrazil.
82. - dlhá prihrávka na Kaňu, Vreštiak vybehol za 16-tku, ale nebol pri lopte skôr, Kaňa však už nestačil presne namieriť a lopta skončila vedľa.
83. - Koleno striedal vyčerpaného a zraneného Letrika.
86. - rozhodujúci moment zápasu. Koleno stratil na vlastnej polovici loptu, nasledoval rýchly brejk Zlatých Moraviec, Vreštiak opäť nevybehol šťastne, lopta mu navyše po prvej strele, ktorú kryl, vypadla z rúk, dostala sa k Hozlovi, a ten trafil Ždimeru, od ktorého lopta putovala do siete.
89. - Špánik dostal červenú kartu za neustále protesty.
95. - Koniec zápasu a veľká radosť šťastnejších hráčov Zlatých Moraviec. Postúpili do II. ligy.

Skryť Vypnúť reklamu

Hlasy po zápase
Jaroslav Fidrik, prezident Aquy: - Nemáme sa za čo hanbiť, ukázali sme, že máme dobré mužstvo, že vieme hrať dobrý futbal. Určite nevyhral lepší, vyhral šťastnejší. Doplatili sme na to, že sme spravili chybu, ktorú oni využili. Som smutný...
Ivan Šimček, tréner Aquy: - Po veľmi krátkom tréningu, ktorý sme mali k dispozícii, chlapci odviedli to, čo bolo v ich silách. Určite sa snažili, aby herný prejav bol lepší, ale žiaľ, nevychádzalo im to tak, ako sú zvyknutí. Ja som však spokojný s prístupom našich hráčov. Chýbalo nám nielen viac hernej pohody, ale aj trochu viac športového šťastia. Súper nakoniec využil naše zaváhanie, dal jediný gól a postúpil do II. ligy. Ja mu gratulujem a želám, aby sa mu vo vyššej súťaži darilo. Pre nás táto prehra neznamená nijaké totálne sklamanie, určite ideme do III. ligy s chuťou a cieľom ešte skvalitniť našu hru a opäť bojovať o prvenstvo.
Anton Dragúň, tréner ViOnu: - Ukázali sme len asi 30 percent našich schopností, a preto sa ospravedlňujem divákom za náš výkon. Chápem však svojich hráčov, že nehrali to, čo vedia, pretože ten tlak bol obrovský, a keď nie je ľahká myseľ, nie sú ani ľahké nohy, a tým pádom ani radosť z futbalu taká, aká má byť. My sme mali z nášho súpera strach a on potvrdil, že vie byť veľmi nepríjemný, že jeho silnou zbraňou sú rýchle kontry, že má skúsených, schopných a technicky zdatných hráčov. Dokázali sme ich nebezpečné útoky prestáť a uznám, že sme boli v tomto vyrovnanom súboji jednoducho šťastnejší.

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 2. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 3. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 4. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 5. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 7. Lenivý brunch s Muchom
 8. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 9. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 10. Od Česka až po Jadran
 1. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 2. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Do portfólia Proxenty pribudol projekt na Šancovej
 5. 60 rokov tradície s ekologickým srdcom a modernou víziou
 6. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 7. Keď ekológia spája
 8. Wüstenrot predstavuje novú stratégiu pre slovenský trh
 9. Na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty
 10. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 11 263
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 140
 3. Od Česka až po Jadran 3 959
 4. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 422
 5. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 266
 6. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 168
 7. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 114
 8. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 2 999
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 2 709
 10. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny 2 202
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Vo výstavnej sieni Literárneho múzea SNK v Martine bude do 31. augusta sprístupnená výstava turčianskeho výtvarníka Mira Vladára. Nazval ju Spomienky a návraty.


11 h
Ilustračné foto.

Turčianske kluby chcú v porovnaní s minulou sezónou zanechať v aktuálnom ročníku štvrtej ligy výraznejšiu výsledkovú stopu. Pomôcť k tomu majú aj niektoré posily.


11 h
Ilustračné foto.

K machináciám malo prísť v súvislosti s výstavbou parkovacích domov.


17 h
Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Dozviete sa aj akú posilu zo zámoria dotiahol HKM, čo čaká na kabínu Vionu po úspešnej sezóne, prejdeme si aj účinkovanie Slovákov v Tokiu a pozrieme sa aj na to, či bude Ronaldo pokračovať v Juventuse.


18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Šelma ležala neďaleko kontajnera.


a 1 ďalší 13 h

K machináciám malo prísť v súvislosti s výstavbou parkovacích domov.


17 h

Občianske združenie dostalo za stavebný delikt pokutu. Predseda hovorí, že boli presvedčení o tom, že neporušujú stavebný zákon.


27. júl

Očkuje sa bez registrácie.


17 h

Už ste čítali?