rtin, Békéscsaba, Karviná a Skoszów, ktorú bolo potrebné v mestskom parlamente ratifikovať. Poslanci jej text jednomyseľne schválili. Potom sa venovali preskúmaniu schváleného ÚPN-Z IBV Martin-Veľká hora, ktorý je potrebné každé štyri aktualizovať. Riaditeľka ÚHA mesta V. Šottníková odporučila, vzhľadom k tomu, že v území nenastali žiadne významné zmeny, územný plán potvrdiť, čo sa následne hlasmi všetkých prítomných poslancov aj stalo.
V ďalšej časti programu prišlo na rad všeobecne záväzné nariadenia o inventarizácii majetku mesta, ktoré sa vzťahuje aj na všetky rozpočtové a správcovské organizácie mesta, mestskú políciu, školy, škôlky a kluby dôchodcov. Zachytáva všetky zmeny od roku 1990, pričom podstatná časť z nich sú zmeny v pojmoch. Potom sa poslanci zaoberali informatívnou správou o údržbe verejnej zelene, v rámci ktorej schválili aj opatrenia na jej zlepšenie. Medzi nimi sú aj návrhy na rozčlenenie mestskej zelene na súkromné a mestské pozemky, potreba zahrnúť do údržby verejnej zelene areály škôl a predškolských zariadení a venovať sa tvorbe zelene systematicky. Vzápätí schválili aj predložený návrh prevodu nehnuteného majetku na právnické a fyzické osoby. Primátor mesta Stanislav Bernát potom poslancov oboznámil s výsledkami výberového konania na funkciu riaditeľky martinského Kultúrneho centra. Po Helene Jakubíkovej, ktorá odišla do dôchodku, sa ňou stala Ivona Hanáková.
Veľmi podrobne sa potom poslanci zaoberali návrhom všeobecne záväzného nariadenia o určovaní a zmenách názvov ulíc a iných verejných priestranstiev mesta Martin. (Podrobne sa týmto bodom rokovania zaoberáme na inom mieste novín.) Prerokovali tiež a schválili v rámci autoremedúry zavedenie poplatku za réžiu na stravovanie v školských jedálňach. V rámci bodu rôzne sa ešte zaoberali textom na pamätnú tabuľu obetiam totality, ktorý nakoniec schválili v znení: Na pamiatku všetkým obetiam totalitného komunistického režimu v Turci. Poslanci tiež schválili spolufinancovanie projektu: Obnova základných škôl v Martine, ktorý je orientovaný na využitie európskych peňazí.
V závere sa v rámci interpelácii venovali aj reakciám na články v NŽT ohľadom križovatky na preložke cesty I/65 smerom na Podháj, kde nedávno pri nehode zahynuli traja ľudia. Spomínali sa tu rokovania, ktoré radnica v minulých rokoch absolvovala v snahe urobiť túto križovatku bezpečnejšou a financie, ktoré vynaložila na novú svetelnú signalizáciu. No zároveň sa tu pripomenulo, že žiadne opatrenia nebudú účinné, ak vodiči budú sadať za volant pod vplyvom alkoholu a nebudú rešpektovať pravidlá cestnej premávky.