Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Martinský futbal vyzlečený do naha

V druhom kole štvrtej ligy sa čakalo najmä na to, či Martinčania po prehre na pôde nováčika urobia doma v zápase so Stráňavami reparát. Optimisti sa ale prerátali. Hostia, totiž, najmä v druhom polčase vyzliekli martinský futbal do naha. Veru, nebyť brank

ára Šarlinu, ktorý skvele zachraňoval pri samostatných nájazdoch hráčov hostí, ktorí sa ľahko dostávali za chrbát domácej obrany, bol by smútok ešte väčší. Našťastie, lebo mohol prísť knokaut aj v druhom kole. Ak to takto pôjde ďalej, môže sa martinský futbal dožiť len ďalších blamáži. To, naopak, v Štiavničke a Trebostove majú nárok plesať. Nováčik súťaže, dokonca, deklasoval v minulej sezóne treťoligový Hričov na jeho pôde a domáci veru môžu hovoriť o šťastí, že ich hostia v druhom polčase trochu pošetrili. Výborne začalo Trebostovo – ktoré má aj po druhom kole ako jediné z Turčanov na konte plný bodový zisk. Tréner Janiga mohol byť spokojný najmä s tým, že sa jeho zverenci nepoddali ani vo chvíľach, keď hostia vyrovnali. V kvalitnom zápase, plnom zvratov, nakoniec body zaslúžene zostali doma. Nuž, vari sa máme na čo tešiť v budúcom kole, v ktorom Štiavnička doma hostí práve Trebostovo. Najsmutnejší po tomto kole zostali Valčania. Nielenže prehrali, ale prišli aj o vylúčených hráčov – Ráheľa a Líšku. Trénerovi Čiernemu chýbali dve opory – Vítek a Šeri a na hre mužstva to bolo poznať, keď najmä obrana stála na hlinených nohách, čo domáci využili. Ostatné výsledky: Bánová – Krásno nad Kysucou 6:1 (2:0), Lisková – Tvrdošín – odložené, Nižná - Lietavská Lúčka 4:0 (2:0).
Trebostovo – Námestovo 4:2 (2:2)
Góly: Ruttkay 2, Ľ. Lukášik (pok. kop) a Marguš, resp. P. Vrábel a Kormaňák. Zostava Trebostova: Kolár – Bízik, Ruttkay, Lonc, Porubčanský (Čieško), Mackura, Ľ. Lukášik, Zrník, Smutný (M. Žila), R. Lukášik (Thomka), Marguš.
Pred stretnutím si hráči a diváci úctili minútou ticha pamiatku zosnulého otca trénera domácich Ivana Janigu. V kvalitnom, rýchlom zápase s množstvom šancí nechýbalo ani korenie – góly. Už v 10. min mohli domáci viesť rozdielom troch gólov, ale príležitosť radovať sa využili až v 15. min, keď po faule hostí na R. Lukášika, mali výhodu pokutového kopu. Ľ. Lukášik ho s prehľadom premenil. O desať minút neskôr, práve po jeho po ideálnej prihrávke, sa presadil aj Marguš. Domáci mali tlak, ale vzápätí, pod dojmom vedenia, poľavili a súper po štandardnej situácii dal v 30. min kontaktný gól a o päť minút na to aj vyrovnal. Domácim chvíľu trvalo, kým za zo šoku otriasli. Po zmene strán dostal Ruttkay viac ofenzívne úlohy a napokon prišli jeho strelecké chvíle. V 65. min dal vedúci gól domácich a v 70. min podčiarkol účet stretnutia štvrtým gólom. Po ňom už nemali domáci toľko šťastia v koncovke, chýbalo pri šanci Margušovi a aj Ľubomírovi Lukášikovi, ktorý z dvoch priamych kopov nebezpečne ohrozil bránku hostí. Tí sa tiež pričinili o kvalitný zápas, lebo až do jeho konca boli veľmi nebezpeční. Našťastie, domáca obrana pracovala spoľahlivo.
Martin – Stráňavy 0:0
Zostava Martina: Šarlina – Markovič, Stano, Šupej, Šiplák, Ladňák, Janák, Schérer, Ďurkovič, Korda, Martinský.
Domáci začali aktívne a za dvanásť minút doslova premárnili tri tutovky, ktoré spoluhráčom pripravil Korda. Lenže najprv Markovičovu strelu vykopli obrancovia hostí z bránkovej čiary, potom zasa Schérer z desiatich metrov pálil vedľa a vzápätí trafil Martinský iba bočnú sieť. No a vlastne to bolo všetko, na čo sa domáci zmohli v šestnástke Stráňav. V prvom polčase mali síce naďalej miernu prevahu, ale vlastným nedôrazom sa zbavovali možnosti prekonať obranu hostí. Tá s ich platonickou útočnou hrou nemala veľa roboty. Naopak, hostia čakali na svoju príležitosť a po polhodine hry mohli aj vyhrávať, ale Labudovu tutovku chytil domáci brankár Šarlina. To sme ale ešte netušili, že v druhom polčase sa stane priam hrdinom, lebo domácim vychytá bod. Po prestávke, totiž, domáci akoby priam „odišli„ z ihriska a viac z hry mali hostia. Ich útoky boli veľmi nebezpečné a len vďaka brankárovi Šarlinovi, ktorý chytil stopercentné šance – dvakrát Labudovi a raz Bukovčanovi, zostal doma aspoň bod. Martinčania sklamali, lebo po zmene strán vlastne ani poriadne bránku hostí neohrozili.
Dolný Hričov – Turč. Štiavnička 1:5 (0:3)
Góly: Lančík, resp., Paško, Gregor, Macko, Ociepka, Tomka. Zostava Štiavničky: Chalúpka – Vaňko (Pták), Rataj, Struhár, Romančík, Paško, Tomka, Kucian, Macko (Kaličák), Gregor, Ociepka (Martiník).
Od úvodných minút akoby hrali hostia hokejový zámok. Domáci sa z hlbokej defenzívy vymaňovali len sporadicky. A tak nečudo, že za dvadsať minút bolo o výsledku rozhodnuté. V 9. min unikol domácej obrane Tomka a jeho prihrávku premenil na vedúci gól Paško. V 15. min zakončil Gregor svoj únik druhým gólom hostí a v 18. min po prihrávke strelca druhého gólu dal Macko z päťky tretí gól Štiavničky. Domáci až v 32. min prvýkrát ohrozili brankára Chalúpku, ale ten pokus strelca bravúrne zneškodnil. V závere polčasu mohol ešte pridať Ociepka štvrtý gól, ale jeho strelu zastavilo brvno. V 47. min si to ale tento hráč vynahradil, keď zakončil peknú akciu Tomku s Gregorom. Desať minút pred koncom sa presadili aj domáci, strelou z vnútra šestnástky. Gólový účet zápasu ale podčiarkovali hostia v 90. min, keď po prieniku Martiniaka dal Tomka piaty gól suverénne lepšieho turčianskeho mužstva.
Rudinská – Valča 4:1 (2:0)
Gól hostí dal Horváth. Zostava Valče: Krupa – Líška, Václavík, Bobček, Žilla, Ráheľ, Kalnický, Pravňan, Majerík (Tomahogh), Garaj, Horváth.
Domáci sa k vedeniu v tomto zápase dostali veľmi lacno. Už v 5. min zle odkopol loptu Václavík a domáci strelec lobom prehodil bezmocného Krupu. Vzápätí práve Václavík z priameho kopu nebezpečne vystrelil a vzápätí Horváth trafil z dobrej pozície bočnú sieť. Rýchly gól akoby rozhodil obranu hostí a domáce šance sa rodili jedna za druhou. Valčania hrozili zo štandardných situácii. Po nich mali šance Horváth a Bobček, pričom tá druhá bola tutová. V 35. min domáci zvýšili svoje vedenie na dvojgólový rozdiel. Bolo to v čase, keď hostia vyrovnali hru. Opäť ale stred obrany neodvrátil loptu a domáci strelec namieril prudko k tyči bránky Krupu. Druhý polčas začali hostia lepšie. V 50. min unikol po ľavej strane Garaj, našiel Horvátha, ktorý zblízka prestrelil domáceho brankára. Žiaľ, v „hustej„ domácej atmosfére tento gól hosťom veľmi nepomohol, lebo, opäť po chybe stredu obrany pridali domáci aj tretí. Valčania po hodine hry už ťažko mohli pomýšľať na obrat, lebo v 68. min sa po faule na protihráča nedobrovoľne porúčal do šatní Ráheľ a v 75. minúte po druhej žltej karte a následne červenej aj Líška. Hráči Rudinskej zužitkovali presilu o dvoch hráčov v nastavenom čase, keď pridali štvrtý gól.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  7. Zelená Bratislava
  8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?