Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Štiavnická päťka

Jedenáste kolo štvrtej ligy bolo v nedeľu nekompletné. Trebostovo pauzovalo a stretnutie s Lietavskou Lúčkou má, ako nám povedal tréner Ivan Janiga, pre zdravotné problémy hráčov, odložené.

Martinčania zasa vyšli v ústrety požiadavke funkcionárov Nižnej a vzájomné stretnutie predohrávali vo štvrtok. Mala to byť pre nich výhoda, lebo domáci tréner mal k dispozícii opäť plnú lavičku hráčov. Nič to ale nezmenilo na fakte, že po zápase mohli oslavovať hostia. Vytiahli sa Valčania v Bánovej, hoci oslabení, dokázali odpovedať na góly, ktoré dali domáci z pokutových kopov. Štiavničania, ktorí sú z Turčanov najvyššie v tabuľke, doma nielenže splnili povinnosť, ale priam rozstrieľali súpera, keď sa blysol strelecky disponovaný Gregor.
Ostatné výsledky: Krásno – Dolný Hričov 7:1 (3:0), Námestovo – Tvrdošín 2:0 (1:0), Lisková – Rudinská 2:3 (2:1).
Štiavnička – Stráňavy 5:0 (1:0)
Góly: Gregor 3, Chalúpka (pok. kop) a Martiník. Zostava Štiavničky: Chalúpka – Rataj (Vaňko), Struhár, Kaličák, Romančík, Petrák (Martiník), Macko (Maslík), Paško, Kucian, Tomka, Gregor.
Na ťažkom teréne mali od začiatku hru pod kontrolou domáci. Už v 3. min hosťom pohrozil Gregor, ale tesne minul bránku. O dve minúty neskôr už bol úspešnejší, keď zblízka skóroval. V 15. min po Kucianovom centri Macko hlavičkoval tesne vedľa. Hostia pohrozili až po polhodine, ale Čuraj nemal presnú mušku. Po zmene strán už v 47. min ušiel po krídle Tomka, jeho center premenil Gregor na druhý domáci gól. Domáci strelec sa v 65. min rútil do šance, obrancovia hostí ho faulovali a Chalúpka premenil pokutový kop. V rozpätí jednej minúty mal dve šance domáci Tomka, ale nič z nich nevyťažil. V 81. min ušiel Martiník a s prehľadom prihral Gregorovi, ktorý pridal svoj tretí gól. Hostia, ktorí bránu domácich ohrozili až v 88. min propagačnou strelou Bukovčana, v závere ešte raz pykali. Martiník minútu pred koncom zakončil svoj únik strelou k tyči a zavŕšil skóre zápasu.
Bánová – Valča 2:2 (2:1)
Góly: Frátrik 2 (oba z pok. kopov), resp. Horváth 2. Zostava Valče: Veselovský – Žilla, Bobček, Kalnický, Líška, Barčin, Tomahogh (Ráheľ), Majerík, Móric, Horváth.
Valčania, keďže nastúpili bez Šeriho, Pravňana a Garaja, nemali veľké oči. V 12. min prenikli domáci obranou hostí, cez Líšku, po centri do šestnástky si hostia pomohli faulom a Bánovčania výhodu pokutového kopu využili. Potom sa hralo zväčša medzi šestnástkami a keďže hosťom chýbal tvorca hry Šeri, mali domáci navrch. V 24. min domáci faulovali Barčina a po trestném kope Víteka dal Horváth hlavou vyrovnávajúci gól. V 30. min rozhodca odpustil domácim pokutový kop po faule na Majeríka, ale na druhej strane sa nerozpakoval pomôcť domácim a odpískať ďalší pokutový kop proti hosťom, ktorý Bánovčania využili na svoj druhý gól. Druhý polčas nemohli Valčania začať lepšie. V 50. min Vítek našiel Horvátha, a ten vyrovnal. Domáci sa usilovali odpovedať, ale v 65. min sa vyznamenal Veselovský. Lenže aj kontry Valčanov boli nebezpečné. Po jednej z nich sa rútil do šance Móric, ale brankár domácich na hranici šestnástky zachránil. V závere zbytočne videl červenú kartu hosťujúci Vítek.
Martin – Nižná 0:1 (0:0)
Gól dal Koleják. Zostava Martina: Šarlina – Markovič, Stano, Šupej, Rakyta, Čulok, Koleno, Ladňák (Šlichtík), Šípka, Kozák (Ižip), Martinský.
Domáci úvodný záblesk z 3. min, keď Šípka z rohu šestnástky vystrašil brankára hostí, bol nadlho jediným pekným momentom zakončeným strelou. Po ňom už liace zápasu prevzali do svojich rúk hostia. V 8. min Marton napriahol k strele, ale Stano mu ju v poslednom momente zablokoval. Vzápätí ten istý hráč vnikol do šestnástky, ale v stopercentnej šanci, našťastie, zaváhal. Martinčania hrali chaoticky a brankár hostí sa väčšiu časť zápasu mohol nudiť. Na loptu si nemusel siahnuť ani v 28. min, keď po Šlichtíkovej prihrávke sa Koleno v šestnástke pri kľučkách zamotal. Po prestávke sa obraz hry podstatne zmenil. Iniciatívu síce prevzali domáci, lenže dokázali hrať len po šestnástku súpera. V 59. min mali šancu hostia, našťastie Šupej zobral Brčákovi loptu pred nosom. V 80. min si brankár hostí Gažovič azda po tretí krát siahol na loptu po strele domáceho Šlichtíka z 25m. Martin mal prevahu, ale čo z nej, keď si vlastne ani nevypracoval šancu. Nakoniec sa radovali hostia. Koleno hodil loptu z autu rovno na nohu súpera, a ten z rýchleho protiútoku, po Kolejákovej strele z uhla šestnástky, sedem minút pred koncom ukázal, ako sa dá z ničoho-nič dať gól.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  10. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 309

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.

MY PLUS: Pokojne zostaňte doma, náš týždenník MY si teraz prelistujete už aj online

23 regionálnych titulov MY a niekoľkoročný archív online plus odomknutý exkluzívny obsah na 27 weboch MY - to je MY PLUS.