Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Naháňačka vedúcej dvojice pokračuje

V predposlednom kole futbalovej jesene malo turčianskeho favorita azda len stretnutie na Dielci. Domáci si mali šancu víťazstvom posilniť nádej na prezimovanie v popredí tabuľky. Nádej na to im síce nezhasla, ale rozhodne sa od nich čakalo viac, ako len z

isk bodu. V ťažšej situácii boli Štiavničania na horúcej tvrdošínskej pôde. Domáci totiž v minulom kole nechali body susedom z Námestova, a ak si chceli udržať kontakt s čelom tabuľky, museli zvíťaziť. Rovnaké chute ale mali aj Štiavničania, ktorí naháňajú lídra z Rudinskej. No, a nahaňačka pokračuje. Turčania navzdory nepriazni rozhodcov, aj vďaka brankárovui Chalúpkovi, ktorý kryl pokutový kop, predsa viezli z Oravy tri body. Práve ich súper v boji o líderskú pozíciu – Rudinská, bola veľkým favoritom v domácom zápase so strelecky neškodným Martinom, ktorého hráči mali žalostnú streleckú bilanciu, keď za 990 minút dali iba štyri góly. Ani tentoraz o ich hre neprišiel síce zlý chýr, ale čo z „umeleckého„ dojmu. Korením futbalu sú góly a tie Martinčania nie a nie dať. Veľkou neznámou boli v tomto kole Trebostovčania, ktorí dva týždne nemali futbalovú prax. Herne to síce nebolo z ich strany najhoršie, ale góly dávali len domáci. A čo je zlé, veľmi zlé, predčasne sa museli ísť pod sprchy najprv Smutný s domácim brankárom a potom aj Marguš. A tak popri viacerých zranených budú, pravdepodobne, v poslednom kole a možno aj v dohrávkach absentovať trénerovi Janigovi aj títo hráči...

Ostatné výsledky: Dolný Hričov – Nižná 1:1 (1:0), Lietavská Lúčka – Bánová 2:1 (0:1), Krásno – Námestovo 2:1 (1:0).

Valča – Lisková 1:1 (1:0)
Góly: Bobček, resp. Mrva. Zostava Valče: Krupa – Líška, Bobček, Kalnický, Žilla, Tomahogh (Ráheľ), Majerík, Šeri (Václavík), Barčin, Móric, Horváth.
Domáci sa od úvodu pustili do súpera a už v 4. min po Móricovej akcii strelu Majeríka brankár hostí kryl. O štyri minúty neskôr Bobček technickou strelou ponad brankára dal prvý gól domáceho celku. Potom hostia v strede poľa dirigovaní Hýravým trochu vyrovnali hru, ale šance boli prakticky len na kopačkách domácich hráčov. V 20. min po úniku Horvátha dal síce Móric druhý gól domácich, ale rozhodca ho pre údajný ofsajd neuznal. V 35. min pri otvorenej obrane domáceho celku sa naskytla jediná šanca hosťom, ale Krupa ju s prehľadom zneškodnil. Vzápätí sa do šance dostal Šeri, ale v koncovke sa nepresadil. Po zmene strán zlepšili hostia pohyb a domáci mali v 61. min šťastie, keď lopta po priamom kope Hýravého skončila na bránkovej čiare. V 65. min už ale domácich opustila šťastena a hostia vyťažili z nepozornosti domácej obrany vyrovnávajúci gól. Všetko sa mohlo na dobré obrátiť, ale v 75. min Horváthova strela skončila iba na žrdi bránky hostí.

Stráňavy – Trebostovo 2:0 (1:0)
Góly: R. Vacek a Čuraj. Zostava Trebostova: Kollár – Thomka, Bízik, Ruttkay, Žila (Meliš), Smutný, J. Lukášik, Ľ. Lukášik, Mackura, Marguš, R. Lukášik.
Hostia začali dosť nešťastne. Už v 1. min domáci prenikli k ich šestnástke a centrovanú loptu poslal domáci hráč za chrbát brankára Kollára. Domáci mali potom azda už len jedinú šancu, práve po chybnom odkope trebostovského brankára, ale tentoraz sa to pre hostí skončilo šťastne. Trebostovčania postupne hru nielen vyrovnali, ale prevzali aj iniciatívu a vypracovali si aj gólové šance. Najprv Richard Lukášik vypálil z uhla, ale stráňavský brankár bol na mieste. Tomu šťastena priala opäť pri strele agilného útočníka hostí, najprv loptu vyrazil a pri dorážke mu pomohli obrancovia. Škoda, že Richard Lukášik už neprihrával lepšie stojacím spoluhráčom. Trebostovský tlak vyvrcholil strelou Ruttkaya nad bránu. Aj začiatok druhého polčasu patril domácim, ale potom sa hra vyrovnala. V 60. min boli po vzájomnej potyčke vylúčení domáci brankár Tatranský s Trebostovčanom Smutným a v 75. min išiel pod sprchy za zbytočné rečnenie aj Marguš. Presilovku domáci využili v 85. min na vsietenie druhého gólu.

Tvrdošín – Štiavnička 0:1 (0:1)
Gól dal Struhár. Zostava Štiavničky: Chalúpka – Rataj, Struhár, Romančík, Paško, Kaličák (Vaňko), Kucian, Macko, Petrák, Martiník (Ociepka), Gregor (Maslík).
Hostia hrali od začiatku ofenzívne a už v 8. min Kucian pálil nad bránku. O dve minúty ho napodobnil Martiník. V 18. min sa naopak vyznamenal brankár Chalúpka, ktorý vyrazil strelu z trestného kopu. Po polhodine hry udreli hostia. V 32. min Kucian „posadil„ rohový kop na hlavu Struhára a Štiavničania viedli. Minútu pred koncom ešte mohli zvýšiť, ale Mackova hlavička mierila iba do žrde. Po zmene strán začali rozhodcovia tlačiť domácich v 50. min prišiel sporný moment. Paško za údajný faul v šestnástke videl najprv žltú kartu a potom za rečnenie aj červenú a domáci dostali výhodu pokutového kopu. Skvelý Chalúpka však strelu domáceho hráča chytil. Hostia potom hrali takticky veľmi disciplinovane a v 75. min sa po strele Kuciana z 25 metrov zatriaslo brvno domácej bránky. V mužstve hostí si za svoj výkon zaslúži pochvalu kapitán mužstva – brankár Chalúpka, ktorý veľmi dobre dirigoval obranu a mužstvo svojím výkonom podržal.

Rudinská – Martin 2:0 (0:0)
Góly: Súkeník a Ryboň. Zostava Martina: Šarlina – Markovič, Stano, Šupej, Rakyta, Ladňák (Ďurkovič), Koleno, Šípka (Lettrich), Janák, Martinský, Schérer.
Hostia prekvapili v prvom polčas domáceho favorita nielen dobrým pohybom, ale predovšetkým kombinačnou hrou. Lenže opäť sa prejavila stará bolesť martinských mládencov. V 3. min po úniku Markoviča sa črtala šanca Schérerovi, lenže domáci stihli loptu odkopnúť do bezpečia. O sedem minút neskôr sa v trme-vrme pred domácou bránkou nedokázal presadiť najmladší hráč hostí Šípka. Domáci, keďže cítili, že zaostávajú, poriadne pritvrdili a odniesol si to práve Šípka, ktorý sa v strede poľa usiloval tvoriť hru a tréner Šino musel chtiac-nechtiac striedať. Domáci sa dlho nedokázali presadiť a šancu si vytvorili až v 45. min po rohovom kope, ale Šarlina aj s dávkou šťastia plecom vytlačil loptu do brvna. Po zmene strán hostia dlho odolávali domácej snahe o víťazstvo. Ale nakoniec sa pritrafili chyby v obrane, ktoré domáci v 70. a 81. min využili na víťazstvo. Hostia nevyužili dve šance – najprv Schérer pálil vedľa a potom Martinský z diaľky netrafil prázdnu domácu bránku.

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?