Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Dražkovský výbuch a mošovská smola

Predposledné kolo prinieslo jedno turčianske derby a prezentáciu nováčikov. Súboj v Diviakoch mal byť úplne jasnou záležitosťou, lebo na pôdu suverénne posledného Dynama prišla v tabuľke prvá Belá. Favorit napokon vyhral, ale také jednoznačné to zase nebo

lo. Domáci sa sťažovali na rozhodcu, hostia zase na tvrdú hru domácich, celkový rezultát - predposledné turčianske derby neprinieslo pekný futbal, ani kvalitný futbal. Ale tak to už v Turci beží, že vzájomné súboje susedov sú skôr prehliadkou zlých než dobrých stránok futbalu. Uvidíme, či sa to potvrdí aj v poslednom jesennom derby. V nedeľu na seba narazia dve najlepšie turčianske tímy v tejto súťaži – Beľania hostia Dražkovčanov.
Dražkovce prežili nepríjemných 90 minút na domácej tráve. Nováčik z Oravy ich totiž jednoznačne herne predčil a zaslúžene zvíťazil. Skôr tento fakt než samotný výsledok je najväčším prekvapením kola. Zaujímavé, že Oravci hrali lepšie aj keď stratili vylúčeného hráča a domáci sa dostali do tlaku až keď bolo na ihrisku už iba deväť súperových hráčov. Svoj deň nemali ani dražkovské opory a celková hra mužstva pripomínala situáciu, ako keby sa hráči v domácich dresoch stretli na ihrisku prvý raz...
Blízko z prvému bodovému zisku na pôde súpera mali Mošovčania. V stretnutí nováčikov Liptova a Turca sa schyľovalo k prekvapeniu, lebo Drienok po hodine hry viedol už 2:0. Ani to nestačilo na zisk čo i len jediného bodu. Domácim daroval rozhodca penaltu, tá ich postavila na nohy a nešťastný „polovlastný gól„ zavŕšil mošovskú smolu. Za výkon sa však Turčania hanbiť nemusia...
Ostatné výsledky: Liptovský Hrádok - Závažná Poruba 2:1 (0:1), Svätý Kríž - Palúdzka 2:2 (0:1), Bešeňová - Dúbrava 2:1 (1:0), Podbiel - Oravská Jasenica 2:2 (0:2).
Diviaky – Belá 0:1 (0:1)
Góly: Páleš. Zostava Diviak: Matiašovský – Štrba, Poništ, Čižmárik (Jurášek), P. Koleno, Ďanovský, Klein, Vríčan, Turčány, Hones, Vereš. Zostava Belej: Turčina – Mazurák, V. Ondrla, Siekel, Mil. Lučanský, Chalúpka (Brzák), Fazika, Horník, Matejčík (Šimko), Delton, Páleš.
Stretnutie posledného celku s prvým mužstvom tabuľky nebolo jednostrannou záležitosťou. Domáci sa vypli k bojovnému výkonu a držali s favorizovanými hosťami väčšinu zápasu krok. V 5. min sa mladý Páleš zastreľoval a po prihrávke do Faziku ešte nebol úspešný, no v 10. min po centri Chalúpku sa dostal k odrazenej lopte a krížnou strelou z 8 m prekonal Matiašovského. Až do konca I. polčasu boli potom hostia lepším celkom, ale do šancí sa príliš nedostávali. V brejkových únikoch vynikal nebezpečný Delton, ale ten svoju jedinú šancu v 22. min, keď už bol pred Matiašovským, nevyužil. Rovnako dopadli dvakrát aj domáci, navyše Vríčanov prienik až na päťku zastavil rozhodca pre údajnú ruku. V II. polčase úroveň zápasu upadla, bolo čoraz menej vydarených akcií, zato čoraz viac tvrdých osobných súbojov. Za zmienku stoja pokusy Šimka v 50. min, ktorého strelu k žrdi Matiašovský kryl, a Páleša v 68. min, jeho prienik odvracala domáca obrana spred brankovej čiary. V 75. min sa ocitol vo vyloženej šanci aj domáci Vereš, ale z 9 m mieril vysoko nad. Napokon šťastnejšie mužstvo hostí si odnieslo tri body za najtesnejšie víťazstvo.
Dražkovce – Veličná 1:3 (0:0)
Góly: Joz. Záborský, resp. P. Sučák 2 (1 z pok. kopu) a Puškáš. Zostava Dražkoviec: M. Marčičiak – Hanko, Ďurkovič, J. Ondrla, Klaudis (J. Marčičiak), Pleško, Rapan (Matuľa), Ilgo, Hornák, T. Záborský, J. Záborský.
Zápas začal sériou nepresností na oboch stranách, prvú šancu mali hostia v 10. min, ale z dobrej pozície netrafili bránku. V 12. min zostal faul na Pleška v pokutovom území bez povšimnutia a od tejto chvíle hostia ovládli celé ihrisko. V 14. min mali opäť výbornú šancu otvoriť skóre, ale ich útočník z 5 m minul bránku. Domáci vyslali na bránku hostí prvú priamu strelu až v 23. min, ale ani tá moc nepreverila kvality brankára Veličnej. Lepšia bola Ilgova bomba v 25. min, ale tá tesne minula bránku. V 29. min hostia faulovali Pleška a po červenej karte hrali desiati, no na ich hre a prevahe sa nič nezmenilo. V 41. min sa dostal do šance domáci Hanko, ale zblízka hlavou netrafil bránku. Hostia svoju hernú prevahu vyjadrili hneď po prestávke. V 50. min P. Sučák strelou z priameho kopu vymietol šibenicu a v 60. min po chybe Ilga Puškáš zvýšil už vedenie hostí na 2:0. V 61. min domáca obrana opäť chybovala, ale útočník Veličnej v súboji s brankárom Marčičiakom neuspel. V 67. min Pleško fauloval v pokutovom území a nariadenú jedenástku P. Sučák premenil na tretí gól hostí. V 76. min bol vylúčení ďalší hráč hostí za faul na T. Záborského v pokutovom území. Jedenástku však Ilgo nepremenil. Domáci sa dočkali gólu až v 80. min, keď center Pleška usmernil hlavou do siete J. Záborský. Domáci potom pritlačili súpera, ale výsledkom bola v 89. min hlavička J. Záborského do brvna.

L. Štiavnica – Mošovce 3:2 (0:1)

Góly: Hlinka (pok. kop), Juráš a vlastný (Lúdik), resp. Lisoň a Ličko. Zostava Mošoviec: Plešo – Petrovič (Majerčík), Thomka, Morgoš, Sobkuliak, S. Záborský, Čano (Lukáč), Ličko, Lúdik, Lisoň, J. Janík.
Hostia sa v 10. min po akcii na jeden dotyk ujali vedia, keď Lisoň strelou z hranice 16-tky prekonal domáceho brankára. Domácich to zaskočilo a celý I. polčas si nevypracovali ani výraznejšiu prevahu, ale ani jedinú vážnejšiu gólovú príležitosť. Hralo síce viac na polovici Mošoviec, ale v úctivej vzdialenosti od Pleša. Očakávaný nápor domácich v II. polčase neprišiel, ich hra bola naďalej chaotická a hostia disciplinovanou hrou odolávali. Dokonca dali aj druhý gól v 60. min, keď Ličko dorazil do siete rýchlu akciu Drienku. Hra domácich bola naďalej rozháraná a zdalo sa, že na zvrat už nemajú síl. V 71. min však rozhodca nariadil pokutový kop proti hosťom za faul, ktorý videl jedine on a kontaktným gólom začínal silnieť aj domáci tlak. V 79. min domáci zo skrumáže vyrovnali a kalich horkosti vypili hostia do dna v 84. min, keď jeden z najlepších hráčov na ihrisku Lúdik nešťastne tečoval domácu strelu, ktorá skončila za Plešovým chrbátom. Dobrý výkon Mošoviec neslávil úspech a domáci získali mimoriadne šťastné víťazstvo.

2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY