Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
FUTBAL, IV. LIGA - SEVER

Belá šliape ako hodinky, Vrútky sú nad priepasťou

Futbalisti Belej okorenili výbornú sezónu postupom na druhú priečku tabuľky. Diviaky sa výhrou nad Vrútkami zachránili a regionálneho rivala poslali nad dno priepasti.

Diviaky v dôležitom súboji zdolali rivala z Vrútok.Diviaky v dôležitom súboji zdolali rivala z Vrútok. (Zdroj: MIRIAM HECHELMANN)

Belá-Dulice – Kysucké Nové Mesto 3:2 (1:1)

BELÁ-DULICE. Futbalisti spod Lysca sa snažili od začiatku držať taktovku vo svojich rukách, no v 16. min ukázal rozhodca na biely bod a hosťujúci Beliančín poslal svoj tím do vedenia. Gól domácich nevyviedol z miery a postupne sa dostali do správnej prevádzkovej teploty. Svoju snahu korunovali v poslednej minúte prvého polčasu, keď po centri Debnára našiel M. Brzák kanoniera Vajagiča a ten hlavou vyrovnal.
Kvalitný futbal, o ktorý sa svojim výkonom pričinili aj Kysučania, pokračoval i po zmene strán. V 57. min predviedol Kohút nádhernú individuálnu akciu a vrátil hosťom vedenie. O šesť minút neskôr si aktivitou vypýtal pokutový kop Boďa. Vajagič psychicky náročnú situáciu ustál a vyrovnal. Beľania od tejto chvíle jednoznačne ovládli hru a jednoznačne smerovali za tromi bodmi. V 72. min zahral jeden z hráčov Kysuckého Nového Mesta v šestnástke rukou. Penaltu chladnokrvne premenil Vajagič a skompletizoval tak hetrik. Tím spod Lysca v závere súboja už súpera k ničomu nepustil, naopak, tesné vedenie mohol viackrát poistiť. Aj keď zverenci Ladislava Faziku už žiadny gól nepridali, zaslúžene zvíťazili a po zaváhaní Stráňav poskočili na druhú priečku tabuľky.
Góly: 45., 63. a 72 Vajagič (druhý a tretí z pok. kopov), resp. 16. Beliančín (pok. kop) a 57. Kohút. BELÁ-DULICE: Plešo – A. Kováčik (76. Homola), J. Kováčik, Hanek, M. Brzák (85. Vlas) – M. Kováčik, Magoč, Boďa, Debnár – Ľ. Brzák, Vajagič.

Diviaky – Vrútky 3:0 (2:0)

DIVIAKY. Prvý polčas turčianskeho derby, v ktorom išlo obidvom celkom o veľa, sa hral v réžii Dynama. V 6. min využil dobrú prihrávku M. Ižipa jeho spoluhráč T. Ižip a otvoril skóre. O dve minúty neskôr sa po rohu pred bránou najlepšie zorientoval Horváth a bolo 2:0. Vzápätí defenzíva Vrútok v poslednej chvíli odvrátila nebezpečenstvo pri šanci T. Ižipa. Následne Veselovský vyrazil kvalitné zakončenie Letrika a v 22. min zlikvidoval aj samostatný únik T. Ižipa. Potom vystrčili rožky aj hostia, no pokus P. Gorgosza spoza šestnástky Slabý kryl. V závere prvého dejstva najskôr Veselovský na dvakrát zmaril možnosť Horvátha a tesne pred prestávkou v súboji dvoch skúsených hráčov opäť ťahal za dlhší koniec gólman Vrútok.
V 51. min Finta z bezprostrednej blízkosti prekopol odkrytú bránu. Následne tesne minul bránu i T. Koleno. V 64. min nebezpečne vystrelil hosťujúci Rohoň, ale Slabý bol na mieste. Dvanásť minút pred koncom pekne unikol Letrik, centrom našiel voľného Fintu a ten zakončením do odkrytej brány upravil na 3:0. Diviaky už stretnutie bez problémov doviedli do trojbodového konca a definitívne si tak zabezpečili štvrtoligovú miestenku i pre nasledujúcu sezónu.
Góly: 7. T. Ižip, 8. Horváth a 78. Finta. DIVIAKY: Slabý – Volna, Zboja, M. Ižip, Ursíny – Ch. Chovanec, T. Koleno, Horváth (88. M. Chovanec), Finta (83. Móric) – Letrik, T. Ižip (80. Hrivňák). VRÚTKY: Veselovský – Korbeľ, M. Mráz, Rohoň, Šulík (71. Prjevara) – Mandík (66. Sopóci) – M. Bačík, Janák, Musonda – P. Gorgosz, Dianovský.

Ostatné výsledky 25. kola: Rosina – Trstená 0:0, Černová – Oravské Veselé 0:3, Stráňavy – Tvrdošín 1:2, Bytčica – Závažná Poruba 0:1, Staškov – Stráža 1:3.

2. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  3. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Rozpočet mesta Martin: Šetrenie i investície

Martinskí mestskí poslanci schválili „zákon roka“, v mestskej kase bude menej peňazí.

V budúcom roku by sa malo zrenovovať Námestie SNP

Sezónu malého futbalu museli ukončiť, chýbali voľné termíny

Už tak dosť oklieštená sezóna malého futbalu je definitívne zrušená. Prvýkrát v histórii sa stalo, že sme nespoznali víťazov.

Skrátená sezóna malého futbalu víťazov nespoznala.