Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - SKUPINA SEVER

Belá druhá, Vrútky zrejme utiekli hrobárovi z lopaty

Belá zakončila famóznu sezónu víťazstvom na pôde víťaza súťaže. Diviaky „nasekali“ Oravskému Veselému štvorku a výhra Vrútok 3:2 nad Staškovom s najväčšou pravdepodobnosť znamená ich záchranu.

Ján Rohoň (vľavo) strelil do siete Staškova dva góly.Ján Rohoň (vľavo) strelil do siete Staškova dva góly. (Zdroj: MIRIAM HECHELMANN)

Stráža – Belá-Dulice 0:3 (0:1)
STRÁŽA. Súboj dvoch prvých celkov tabuľky bol od začiatku vyrovnaný, no postupne sa začali stále viac presadzovať hostia. Ich kombinačná hra na protivníka platila a postupne sa začali dostávať aj do šancí. V 16. min obrana domácich nestačila zareagovať na ich rýchlu a presnú kombináciu a M. Kováčik otvoril skóre. Potom ešte niekoľko výborne rozbehnutých akcií naši nedotiahli do gólového konca.
Beľania pokračovali v aktívnej hre aj po zmene strán. Najkrušnejšiu chvíľu zažili v 59. min, keď Stráža dostala výhodu pokutového kopu. Plešo však Hodoňovu penaltu zneškodnil a následná dorážka skončila na konštrukcii brány. Potom Ľ. Brzák uvoľnil kanoniera Vajagiča a srbský bombardér strelil 29. gól v sezóne, ktorý mu zaručil víťazstvo v súťaži o najlepšieho strelca. Počas záverečného vabanku vedúceho celku tabuľky sa ešte do  úniku dostal Debnár a upravil na konečných 3:0 .
Góly: 16. M. Kováčik, 67. Vajagič a 82. Debnár. BELÁ-DULICE: Plešo – Magoč, J. Kováčik, Hanek, M. Brzák (86. Vlas) – M. Kováčik, Kucej – Debnár (88. Homola), Boďa, Ľ. Brzák (79. A. Kováčik) – Vajagič.

Oravské Veselé – Diviaky 1:4 (0:3)
ORAVSKÉ VESELÉ. Už v 5. min sa na ľavej strane pekne uvoľnil Finta, pekne našiel Mórica a ten otvoril skóre. Potom Trabalík len s námahou vyrazil na roh zakončenie Fintu.
Domácich tieto momenty akoby zaskočil a v ofenzíve boli takmer neškodní. Navyše, v 26. min Ch. Chovanec vysunul T. Ižipa a jeho pohotový lob skončil v sieti. Po pár sekundách zakončil kolmú akciu hostí Móric a bolo už 3:0.
Oravčania prvýkrát vystrelili až v 35. min, ale Žilák prestrelil Bágelovu bránu.
Hneď po prestávke si pekne prebral prihrávku T. Ižipa aktívny Móric, pohral sa s obranou súpera a skompletizoval svoj hetrik.
Hráčom Oravského Veselého sa podarilo zaznamenať aspoň čestný úspech, keď sa v 68. min v skrumáži pred bránou najlepšie zorientoval Ociepka a prekonal Bágela.
V ďalšom priebehu už Dynamo kontrolovalo priebeh hry a súťaž ukončilo jasným víťazstvom.
Góly: 68. Ociepka, resp. 5., 27. a 47. Móric a 26. T. Ižip. DIVIAKY: Bágel – M. Chovanec, Zboja, M. Ižip, Ursíny – T. Koleno , Horváth, Ch. Chovanec (58. D. Ďanovský), Finta – T. Ižip (67. Hrivňák), Móric.

Vrútky – Staškov 3:2 (2:0)
VRÚTKY. Hostia začali o niečo lepšie, ale svoje príležitosti nepremenili. Trest prišiel v 12. min, keď P. Gorgosz potvrdil svoje kanonierske schopnosti a otvoril skóre. Gól viditeľne nervóznych domácich upokojil. V 32. min sa na krídle pekne uvoľnil Rohoň a rutinérskym zakončením zvýšil na 2:0.
Prestávka ale Vrútočanom nepomohla. Desať minút po návrate z kabíny nezvládli defenzívnu robotu a Gavlák znížil. V zapätí Furdan potrestal individuálnu chybu domáceho hráča a začínalo sa odznova. Našťastie, v 68. min sa druhýkrát v stretnutí presadil skúsený Rohoň a opäť dostal svoj tím do vedenia. V závere už Turčania tesný náskok ubránili a po remíze Černovej v Trstenej poskočili na 12. miesto tabuľky, ktoré by im malo zaručiť záchranu v súťaži.
Góly: 12. P. Gorgosz, 32. a 68. Rohoň, resp. 55. Gavlák a 62. Furdan. VRÚTKY: Veselovský – Šulík, Dianovský, Sabovčík (83. Doboš), Sopóci – Mandík – M. Bačík, Janák, Rohoň, Musonda – P. Gorgosz.

Ostatné výsledky 26. kola: Závažná Poruba – Rosina 6:0, Trstená – Černová 3:3, Tvrdošín – Bytčica 6:0, Kysucké Nové Mesto – Stráňavy 2:3.
1. Stráža    26    19    5    2    68:23    62
2. Belá-Dulice    26    17    6    3    64:24    57
3. Stráňavy    26    17    5    4    57:31    56
4. Or. Veselé    26    15    5    6    55:23    50
5. Tvrdošín    26    11    6    9    48:32    39
6. K. N. Mesto    26    11    5    10    40:29    38
7. Staškov    26    12    1    13    64:51    37
8. Rosina    26    8    5    13    34:60    29