Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky
FUTBAL

Návraty k zápasom piatej ligy i s hlasmi trénerov

Prvé derby skončilo jasnou výhrou martinskej rezervy, hoci to na ňu dlho nevyzeralo. Famózny obrat sa podaril Kláštoru, Jeťkové góly otočili výsledok z 0:2 na 3:2. Manko dobiehala aj Blatnica, v súboji nováčikov získala vonku cenný bod.¶

Jozef Kollár (Martin B) našiel recept na prekonanie brankára Veselovského (Vrútky) v druhom polčase. Jozef Kollár (Martin B) našiel recept na prekonanie brankára Veselovského (Vrútky) v druhom polčase.

Turč. Kľačany/MT B – Vrútky 5:1 (1:1)

TURČIANSKE KĽAČANY. V prvom derby v novej sezóne sa hralo útočne. Prvú šancu mali domáci, no Kollár ju nevyužil. Na druhej strane po rohovom kope mieril do brvna Mandík. V 12. min už ale hostia viedli, keď po chybnej rozohrávke sa lopty zmocnil Stojkovič, posunul ju ešte na Janáka, ktorý tak nemal problém trafiť odkrytú bránu. Domáci sa rýchlo otriasli a v 15. min zrovnali krok, keď si na prihrávku medzi stopérov nabehol Paulovič, následne rutinérsky obišiel aj brankára Veselovského a bolo 1:1. Po góle mohla martinská rezerva do prestávky viackrát strhnúť vedenie na svoju stranu, no Paulovič a najmä často hlavičkujúci Kollár nemierili presne.

Útočník domácich si všetko vynahradil v druhom polčase. Najprv v 60. min z otočky prekabátil Veselovského, potom v 79. min po prihrávke od Pauloviča ho aj šikovne obstrelil. Keď v 80. min S. Gregor z penalty zvýšil na 4:1, bolo o všetkom rozhodnuté. Navyše, kapitán domácich ešte v 88. min prikrášlil výsledok.

Góly: 15. Paulovič, 60. a 79. Kollár, 80. a 88 S. Gregor (prvý z pok. kopu), resp. 12. Janík. TURČ. KĽAČANY/MT B: Hažer – Palenčár, S. Gregor, Dianovský, Rúrik (46. Šupej) – Bukovčan, Turčina (72. D. Kováčik) – Repáň, Paulovič, Sapieta (58. M. Boďa) – Kollár. VRÚTKY: Veselovský – Prjevara (67. Sabovčík), M. Mráz, Krkoša, Korbel – Mandík, Šulík (78. Murgoš) – Doboš, Janák, Pítka – Stojkovič.

Lipt. Sliače – Blatnica 2:2 (1:0)

LIPTOVSKÉ SLIAČE. V súboji nováčikov to bolo spočiatku opatrné, no keď sa hostia osmelili, prišli aj šance. V 15. min po Kempného prihrávke z dobrej pozície trafil V. Letrik len brankára. Aj ďalší Kempného výpad po čiare priniesol sľubnú príležitosť pre P. Gorgosza, ten však z päťky bránu netrafil.
Po týchto nevyužitých možnostiach prišiel trest. Prvú možnosť Liptákov síce hostia ešte dokázali eliminovať, no nasledoval roh smerujúci na zadnú tyč, kde stačilo Gejdošovi len nastaviť nohu a skórovať.

Začiatok druhého polčasu hosťom nevyšiel a hneď po rozohraní druhý raz inkasovali, keď si nedal pozor na prihrávku za obranu. Lopty sa zmocnil Sršeň a šikovne obstrelil brankára Tomku. Blatničania sa ale nedali vykoľajiť, prebrali iniciatívu a v 73. min znížili. V. Letrik sa dravým prienikom dostal do pokutového územia, spätnou prihrávkou našiel Mazúra, ktorý upratal loptu tam, kde bolo treba. V 81. min Turčania zaslúžene vyrovnali. Po obliehaní brány a prenesení hry z rohu šestnástky vypálil Kempný a jeho krížna strela skončila v sieti.

Góly: 29. Gejdoš a 46. Sršeň, resp. 73. Mazúr a 81. Kempný. BLATNICA: Tomka – M. Škuta (62. Mazúr), M. Botoš, Kutman, A. Letrik – Kempný, Zajasenský (62. A. Ďanovský), Kucian, Koleník, P. Gorgosz – V. Letrik (90. T. Botoš).

Kláštor – Bobrov 3:2 (0:1)

KLÁŠTOR. Prvý polčas bol bojovný a veľa futbalovej krásy nepriniesol. Viac sa hralo medzi šestnástkami, navyše plynulosť hry brzdili časté fauly. Z domácej strany zaujala v 12. min strela P. Černáka spoza šestnástky, ktorú však brankár hostí vyrazil. V 42. min nádejne vyzeral aj ďalší projektil Kláštorčanov, avšak obranca Boborova loptu smerujúcu do brány stihol odhlavičkovať do bezpečia.
Oravčania nečakane udreli v posledných sekundách úvodného dejstva, keď po centri do šestnástky sa hlavou presne trafil Marián Kasan.
Keď po zmene strán v 54. min strelou k tyči zvýšil na 2:0 Michal Kasan, tak to s Turčanmi nevyzeralo vôbec dobre.

Zverenci trénera Miroslava Jeťka však dokázali zdvihnúť hlavy, nepoddali sa osudu a výsledok napokon hetrikom Jána Jeťka otočili vo svoj prospech. V 60. min po centri L. Mravca to kanonier Tatrana napálil rovno pod brvno, zakrátko sa v skrumáži presadil hlavičkou a napokon po samostatnom nájazde, keď si prevzal prihrávku od Maroša, strelou k žrdi zabezpečil svojmu tímu tri body. Čo dodať, jednoducho paráda.

Góly: 60., 62. a 76. Jeťko, resp. 44. Marián Kasan a 54. Michal Kasan. KLÁŠTOR: Pekárik – Slivka (46. Krupčík), P. Černák, Ján Chmúrny, Cabada – Maroš, L. Mravec, T. Mravec, Korda (86. Krška) – Jeťko, Móric.

Or. Jasenica – Žabokreky 2:0 (2:0)

ORAVSKÁ JASENICA. Začalo sa vo svižnom tempe, ale akcie oboch tímov spočiatku končili pred jednou či druhou šestnástkou.
V 19. min však domácim vyšla pekná krídelná akcia, na jej konci si na loptu nabehol Polák a ľahkým tečom nedal Štefánikovi šancu zasiahnuť.
 V 24. min si defenzíva Slovana nedala pozor na prihrávku stredom obrany, za jej chrbát sa dostal Hollý a popri brankárovi zvýšil na 2:0.
Otrasení hostia sa postupne postavili na nohy a do polčasu mohli Valáškom znížiť, no zostalo len pri želaní.

Skóre zápasu sa potom nezmenilo ani po prestávke. Slovan síce prevzal iniciatívu, mal loptu častejšie pod kontrolou, no vo finálnej fáze už nič nevymyslel. Snaha hostí bola viditeľná, chalani dreli i bojovali, no tentoraz to na lepší výsledok nestačilo.

Góly: 19. Polák a 24. ŽABOKREKY: Štefánik – Volna, P. Kalnický, Jesenský, Roháčik – Fučela, Gállik – Grusmann, Maruniak (71. Horník), Valášek – S. Kalnický.

Ostatné výsledky 1. kola: Bešeňová – Černová 4:2, Oravská Poruba – Nižná 1:0, Chlebnice – Palúdzka 2:1.

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?