Štvrtok, 15. apríl, 2021 | Meniny má FedorKrížovkyKrížovky

Naši sú dobrí v kopcoch i na rovine

Cyklistom R.C.T. Martin vychádza sezóna na výbornú. Ladislav Šidlo získal titul majstra Slovenska v kategórii masters. Jeho kolega Tomáš Kojtál zas vedie priebežné poradie Slovenského pohára.

Tomáš Kojtal to v stúpaniach vie.Tomáš Kojtal to v stúpaniach vie. (Zdroj: FOTO: ARCHÍV R.C.T.)

MARTIN. Majstrovstvá Slovenská v cyklistike kategórie masters ovládol na deväťkilometrovom dlhom okruhu, ktorý pretekári v súťaž jednotlivcov absolvovali 10-krát, v Kráľovej pri Senci člen R.C.T. Martin Ladislav Šidlo.

Vo finiši nemal Šidlo konkurenciu

Keďže Ladislavovi Šidlovi vyhovujú rovinaté trate, tímová taktika bola podriadená jeho úspechu. To sa v konečnom účtovaní ukázalo ako dobrý ťah. Preteky sa začali rozhodovať v poslednom okruhu, približne 1,5 km pred páskou, keď Martinčania zlikvidovali snahu jedného zo súperov o únik. V cieľovej rovinke sa tak po pravotočivej zákrute dostal do čela Ladislav Šidlo a jeho zdrvujúci špurt mu zabezpečil majstrovský titul.
„Som veľmi rád, že sa mi podarilo vyhrať. Tieto preteky boli mojou prioritou od prvého sústredenia na Malorke. Veľký podiel na tomto triumfe však majú moji oddieloví kolegovia,“ nezabudol sa poďakovať čerstvý slovenský šampión v kategórii masters A.
Tomáš Kojtal nakoniec obsadil šiestu priečku a Rastislav Belák skončil deviaty. V masters D mal Daniel Švolík smolu, keďže nepredvídateľný manéver súpera ho odsunul na 11. pozíciu. Milan Šugár preteky dokončil na 12. mieste.
Muži B mali preteky hodnotené ako 11. kolo Slovenského pohára. Ján Palúch, tretí pretekár priebežného poradia pohára, nastúpil v ôsmom z desiatich okruhov, no 500 metrov pred cieľom ho hlavný balík pohltil a pásku preťal na 8. priečke. Jeho tímového kolegu Patrika Ziga, pre ktorého to boli druhé preteky v živote, dobehla hlavná skupina o jeden okruh.

Kojtal potvrdil vrchárske kvality

Martinčanom sa darilo aj na 12. kole Slovenského pohára. Na kopcovitej trati v okolí Sokoloviec dlhej 120 kilometrov bol veľkým favoritom kategórie masters A Tomáš Kojtal.
Najskôr sa z pelotónu odpútal Ladislav Šidlo, ktorého neskôr v úniku doplnil Tomáš Kojtal. Turčianske duo si vďaka príkladnej spolupráci vybudovalo náskok 1:20 min.
V poslednom stúpaní nastúpil Tomáš Kojtal a s prehľadom dotiahol preteky do víťazného konca.
„Potešilo ma, že som poctivú prípravu a vrchárske kvality dokázal zúročiť na trati. Veľmi mi pomohol Laco Šidlo, ktorý sa postaral o to, aby sme náš náskok nestratili v rovinatých pasážach,“ povedal v cieli spokojný víťaz.
Ladislav Šidlo nakoniec skončil na 8. priečke. Ľubomír Bugan došiel do cieľa jedenásty a Rastislav Belák preteky nedokončil.
V kategórii Muži B podal výborný výkon Ján Palúch a vybojoval bronz a Michala Mišíka klasifikovali len o dve pozície za ním. V kategórii masters E skončil Milan Šugár na 9. mieste a Daniel Švolík obsadil 11. priečku.

1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  2. Po celý rok ako na dovolenke. Tak sa žije v Čerešniach
  3. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  4. Kedysi rádio, dnes mozog auta. Poznáte históriu infotainmentu?
  5. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  6. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  7. Vyskúšajte pravidelné spravodajské emaily SME
  8. Festival pre dušu prináša návod, ako si zachovať duševnú pohodu
  9. Slováci sú rekordéri, majú aj 20 vernostných programov súčasne
  10. Bolesti kĺbov po Corone? Zbystrite pozornosť!
  1. Reverzné inžinierstvo na FVT
  2. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?

Prečítajte si aj ďalšie články k téme

 Veronika a Peter Šinalovci si svoj veľký svadobný deň užili netradične a dobrodružne. Svoje áno si povedali na Lomnickom štíte.

Svadbu mladomanželov z Turca sprevádzali aj lavíny.

5m
Martin Barto.

Po prehratom šiestom semifinále nebolo v martinskej šatni nikomu do reči. „Každý vedel, že náš cieľ sme nesplnili,“ priblížil myšlienky hráčov útočník Martin Barto.