Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
FUTBAL, V. LIGA - SK. B

Mokré derby viac prialo skúsenejším Žabokrekom

Žabokreky sa chytili v derby, ich gól tesne pred prestávkou sa ukázal ako rozhodujúci. Doma na celej čiare zlyhal Kláštor a od Nižnej schytal poltucet. Vrútočania v Chlebniciach srdnato bojovali, no po hodine hry ich na zem zrazila jedenástka.

Blatničania prvý raz v sezóne prehrali, keď nestačili na Žabokreky. Tie naopak zaznamenali prvú výhru  v ročníku. Blatničania prvý raz v sezóne prehrali, keď nestačili na Žabokreky. Tie naopak zaznamenali prvú výhru v ročníku. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Blatnica – Žabokreky 0:1 (0:1)

BLATNICA. Derby poznačilo počasie, hralo sa za stáleho dažďa, a tak hlavný boj sa odohrával najmä medzi šestnástkami. Napriek tomu prišli aj šance. Už v 4. min sa do brejku dostali až dvaja hráči hostí, no po Valáškovej prihrávke I. Hulej pohrdol tutovkou.
V 19. min sa nebezpečným priamym kopom predviedol domáci Kucian. Jeho strela mala gólové parametre, no Štefánik ju vytlačil do žrde. V 36. min skúšal šťastie po samostatnom úniku V. Letrik, ale ani on nedotiahol svoju akciu do úspešného konca.
Tesne pred prestávkou sa však už skóre menilo. V 42. min unikol Blatničanom mladý Jesenský a jeho prihrávku do šestnástky v skrumáži kĺzačkou zúžitkoval I. Hulej.
V druhom dejstve to bolo spočiatku vyrovnané, domáci sa k náporu dostali až vo finiši stretnutia. Blízko k vyrovnaniu bol v 86. min Kucian, ktorého strela už mierila do siete, no na bránkovej čiare svojho gólmana perfektne zastúpil Roháčik

Gól: 42. I. Hulej. BLATNICA: P. Ďanovský – M. Škuta (81. T. Botoš), Kutman, M. Botoš, A. Letrik – Kempný (24. A. Ďanovský), Kucian, Koleník, Zajasenský – V. Letrik (61. Mazúr), P. Gorgosz. ŽABOKREKY: Štefánik – Gállik, P. Kalnický, Volna, Roháčik – Fučela, S. Jesenský (87. Javornický) – Maruniak (66. Polonec), Grusmann, Valášek – I. Hulej (90. Delton).

Kláštor – Nižná 0:6 (0:2)

KLÁŠTOR POD ZNIEVOM. Domáci začali dobre, aktívne, avšak v rozhodujúcich chvíľach zlyhávali v koncovke. Najprv odkrytú bránu prekopol Móric, potom pekné sólo pokazil nepresnou prihrávkou v šestnástke L. Mravec a napokon sa neujala ani Jeťkova hlavička, ktorá mierila vedľa brány.
Oravčania boli oveľa efektívnejší a prakticky z dvoch možností strelili dva góly. V 18. min Turčania nezareagovali na center do pokutového územia a nikým nekrytý Šeling aj so šťastím skóroval. Škoda tohto momentu, lebo brankár Krkoša si pri jeho koncovke siahol na loptu.
V 39. min udreli hostia znovu, na konci rýchleho a jednoduchého brejku sa z presného zásahu tešil Reguli.
Druhý polčas bol zo strany domácich katastrofálny. Je síce pravda, že od 53. min hrali bez vylúčeného Černáka, ale aj tak doma inkasovať v priebehu pár minút štyri góly nie je veľmi dobrým vysvedčením. Hostia v presilovke ovládli hru, boli lepší po všetkých stránkach a s odovzdaným súperom si prakticky robili, čo chceli.
Góly: 18. a 61. Šeling, 41. Reguly, 66. a 78. Zboroň a 68. Pikna. KLÁŠTOR: Krkoša – Slivka (46. Maroš), P. Černák, Chmúrny, Cabada (66. Krupčík) – T. Mravec, L. Mravec, Korda, Krutek (85. Krška) – Jeťko, Móric.

Chlebnice – Vrútky 2:0 (0:0)

CHLEBNICE. Aj na Orave lialo ako z krhly, trávnik bol podmočený, počasie futbalu neprialo. Lopta zastávala v kalužiach vody, o žiadnych kombináciách sa nedalo hovoriť. Domáci sa snažili nakopávať lopty do šestnástky, kde hľadali L. Bakoša, no hostia hrali organizovane a dokázali si s takýmito situáciami viac-menej poradiť.
Favorit však nebol úplne bezzubí, dostal sa aj do dvoch možností, ale ani jednu nepremenil, pričom raz Veselovskému pomohla žrď.
Oravčania si stratu bodov nepripúšťali a po prestávke urobili maximum pre víťazstvo. Po hodine hry ich spasila penalta, zrejme za ruku, ktorú s istotou premenil L. Bakoš. Prakticky hneď po rozohraní prišiel druhý úder.
Hostia prišli v kaluži o loptu, nasledovala prihrávka za obranu a po nej M. Bakoš strelou popri brankárovi zabezpečil svojmu mužstvu definitívu.
Góly: 61. L. Bakoš a 62. M. Bakoš. VRÚTKY: Veselovský – Korbel, Milan, M. Mráz, Šulík – Mandík, Stefanovic, Zelienka, Krkoša, Sabovčík – Musonda.

Ostatné výsledky 3. kola: Bešeňová – Palúdzka 4:2, Lipt. Sliače – Bobrov 0:0, Or. Jasenica – Černová 7:1. Zápas Or. Poruba – Martin B bol odložený na 1. septembra.

1. Bešeňová    3    3    0    0    10:4    9
2. Or. Jasenica    3    2    0    1    9:3    6
3. Martin B    2    2    0    0    7:2    6
4. Chlebnice    3    2    0    1    5:3    6
5. Blatnica    3    1    1    1    6:3    4
6. Bobrov    3    1    1    1    4:3    4
7. Žabokreky    3    1    1    1    2:3    4
8. Nižná    3    1    0    2    6:3    3