Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky
FUTBAL, V. LIGA

Turčania z vrchu tabuľky už atakujú lídra

Martinské béčko a aj Žabokreky sa po očakávaných víťazstvách priblížili k Bešeňovej na dva body, líder totiž prehral s nováčikom z Or. Poruby. Ostatné tímy z Turca vyšli naprázdno.

Martinské béčko zvládlo súboj s Oravskou Jasenicou a priblížilo sa na dva body k lídrovi z Bešeňovej. Martinské béčko zvládlo súboj s Oravskou Jasenicou a priblížilo sa na dva body k lídrovi z Bešeňovej. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH )

Turč. Kľačany/Martin B – Or. Jasenica 4:1 (2:1)

TURČIANSKE KĽAČANY. Domáci mali výborný vstup do zápasu a keby po piatich minútach viedli trojgólovým rozdielom, tak by nikto nemohol nič povedať. Z viacerých šancí sa ujala len Lankova strela, ktorý to po štandardnej situácii napálil loptu po zemi presne k pravej tyči. Predtým a potom to skúšal najmä Frkáň, no prvý raz tesne minul a druhýkrát nedotlačil loptu do siete z viacerých sľubných pokusov.
Oravčania úvodný nápor Turčanov aj napriek jednej ujme ako tak ustali a postupne dávali o sebe častejšie vedieť. Najprv martinskú rezervu viackrát vystrašili strelami spoza šestnástky, no v 21. min po priamom kope udreli, keď sa nádhernou hlavičkou presadil za statickou obranou nabiehajúci Binek.
S domácimi inkasovaný gól na chvíľu zatriasol, no pomohlo im prerušenie hry v polovici polčasu, keď sa hráči vo veľkom teple občerstvovali. Opäť prebrali iniciatívu a v 27. min Boďa po skrumáži, v ktorej si vytvoril pozíciu na zakončenie, vrátil svojmu tímu vedenie. To ešte potom mohol odchovanec M. Čepčína prikrášliť, no v 39. min bránu zblízka netrafil.
Hneď po prestávke domáci rýchlo skórovali. V 47. min sa v súboji jeden na jedného presadil Bobok a aj s prispením brániaceho hráča prehodil brankára. Turčania tak dostali zápas pod kontrolu a naďalej mali viac z hry. Hostia chvíľami už vyzerali neškodní, Kľačanci sa však až príliš uspokojili a v 71. min mohol Hollý z ojedinelej akcie znížiť, no Hažer bol proti. Potom po rohu nebezpečne hlavičkoval Polák, ale ponad brvno. Záver si už béčko postrážilo, dokonca v 90. min Bukovčan ešte s istotou prenikol penaltu.

Góly: 4. Lanko, 27. M. Boďa, 47. Bobok a 90. Bukovčan (pok. kop), resp. 21. Binek. TURČ. KĽAČANY/MT B: Hažer – Menich, Bukovčan, M. Dianovský, Lanko – Kováčik, Turčina – Bobok (75. D. Rohoň), M. Boďa (86. Lilge), Repáň – Frkáň (68. Rúrik).

Černová – Žabokreky 0:1 (0:1)

ČERNOVÁ. Slovan mal od úvodu viac z hry a už v 8. min naznačil, že si prišiel po víťazstvo. Gallik perfektne zahral rohový kop a Valáškovej hlavičke chýbali doslova milimetre.
V 17. min narobil vietor v obrane Liptákov Jesenský, avšak po dravom prieniku poslal loptu len ponad brvno. Nádejne v 34. min vyzerala aj Valášekova koncovka, no jeho strela sa od tyče odrazila mimo bránu.
Hostia sa konečne dočkali v 35. min. Gállik poslal do šestnástky ďalší pekný center a S. Kalnický už hlavičkou rozvlnil sieť.
V závere polčasu mal na kopačke gólovú poistku Valášek, ktorý sa ocitol sám pred brankárom, no ten ho vychytal.
Aj druhý polčas sa niesol v znamení územnej prevahy hostí. Tí však zahadzovali jednu šancu za druhou. Dokonca nevyužili ani penaltu, ktorú nepremenil v 60. min Gallik. Tutovku mal ešte po akcii Maruniaka aj Jesenský, no sám pred brankárom nepochodil. Našťastie, domáci boli v ofenzíve neškodní, Slovan sa tak o výsledok strachovať nemusel.
Gól: 35. S. Kalnický. ŽABOKREKY: Štefánik – Gallik, P. Kalnický (66. Maruniak), Volna, Roháčik – Fučela, Grusmann (89. Delton) – Valášek, Jesenský ((79. Polonec), Hulej – S. Kalnický

Nižná – Blatnica 4:1 (1:1)

NIŽNÁ. Oravčania začali aktívne a už v 5. min po centri za obranu sa presadil Reguly, keď po „zasekávačke“ poslal loptu povedľa bezmocného brankára.
Turčanov rýchly gól nevykoľajil, mali viac z hry a v 19. min zaslúžene vyrovnali. Kucian spoza šestnástky tvrdo vystrelil, a hoci brankár domácich si na loptu siahol, tak smer lopty nezmenil.
Nováčik potom mohol ísť aj viackrát do vedenia, no pri príležitostiach P. Gorgosza a V. Letrika stáli pri domácich všetci svätí, veď v priebehu pár sekúnd im trikrát pomohlo brvno i tyč.
V 35. min sa „vykartičkoval“ Zajasenský a Turčania museli zápas dohrať v oslabení.
Po prestávke dávali góly už len domáci. V 57. min vrátil Nižnej vedenie z penalty T. Zboroň, v 61. min po vyšachovaní hosťujúcej obrany nemal problém trafiť odkrytú bránu Mores a napokon sa po rohu v skrumáži presadil po druhý raz v zápase i Reguly.
Turčania aj v oslabení mali dostatok šancí, aby so súperom držali krok, no ten ich vyškolil z efektivity. Smolu mal opäť P. Gorgosz, ktorý aj v druhom polčase dvakrát trafil brvno.
Góly: 5. a 78. Reguly, 57. T. Zboroň (pok. kop) a 61. Mores, resp. 19. Kucian. BLATNICA: P. Ďanovský – M. Botoš, Zajasenský, A. Ďanovský, Kutman (70. T. Botoš) – A. Letrik, Kucian, Koleník (76. Mazúr), Kempný – P. Gorgosz, V. Letrik.

Chlebnice – Kláštor 5:0 (2:0)

CHLEBNICE. Hostia v krátkom čase prišli o troch hráčov základnej zostavy. Korda si to namieril do Švošova, Ladňák do Turčianskej Štiavničky a strelec Jeťko do Rajca.
Omladinu Tatrana dostal favorit hneď v úvode pod tlak, paradoxne bližšie ku gólu mal v 5. min Válek, ktorého strelu domáci gólman s námahou vyrazil.
Oravčania však boli lepší, mali viac z hry a svoju prevahu prvý raz korunovali v 24. min. Za obranu Turčanov si nabehol Marek Bakoš a strelou povedľa brankára rozvlnil sieť.
 Chlebnice svoj náskok tesne pred prestávkou poistili, keď sa po rýchlom brejku zblízka presne trafil Bugan.
V druhom polčase domáci tromi gólmi ešte výsledok prikrášlili.
Hneď po zmene strán sa krížnou strelou blysol Peter Bakoš, v 56. min po rohu prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste Bugan a napokon v 69. min Štrbavý zvýšil na konečných 5:0. Najprv sa šikovne zbavil obrancu a potom nechytateľnou strelou rozveselil spokojných divákov.
Góly: 24. Marek Bakoš, 44. a 56. Bugan, 47. Michal Bakoš a 69. Štrbavý. KLÁŠTOR: Krkoša – Cabada, Ján Chmúrny, Krupčík, Kováč – Jančo, P. Černák, Maroš, Válek – Krška, Práter (78. Jančo).

Vrútky – Bobrov 1:3 (0:2)

VRÚTKY. Domáci sa cez týždeň odhodlali k výmene trénera, keď hrajúceho kormidelníka Veselovského nahradil Dragan Drljača, ktorý naposledy, ešte na jar, viedol Kláštor.
Zápas bol dlho opatrný i vyrovnaný, no v závere polčasu si skúsenejší hostia vypracovali dvojgólový náskok. V 37. min to skúsil z 23 m Švába a jeho strela k žrdi zapadla do siete. Tesne pred prestávkou sa z krídla natlačil pred Veselovského Korman a jeho bomba z ostrého uhla mierená pod brvno bola nechytateľná.
V druhom polčase sa obraz hry zásadne nezmenil, Turčania však bojovali a chceli ešte zápas zdramatizovať. Veľa šancí si však nevypracovali, jednu z mála nepremenil Musonda. Oravčania v 69. min mohli definitívne zlomiť odpor Vrútok, no D. Kurtulík nepremenil jedenástku.
V 80.min sa im to vypomstilo, keď sa peknou individuálnou akciou blysol Musonda a zblízka znížil.
Tri body však brali hostia, v 88. min sa proti domácim kopala aj druha penalta, ktorú už gólman Machulka s istotou premenil
Góly: 78. Musonda, resp. 37. Švába, 44. Korman a 89. Machunka (pok. kop). VRÚTKY: Veselovský – Prjevara, M. Mráz, Milan, Šulík (80. Krkoša) – O. Mráz, Mandík, Janák, Hlinčík (64. Doboš) – Musonda, Korbel (77. Pítka).

Ostatné výsledky 6. kola: Palúdzka – Lipt. Sliače 4:1, Or. Poruba – Bešeňová 3:2.

1. Bešeňová      6    5    0    1    16:9    15
2. Martin B        6    4    1    1    15:7    13
3. Žabokreky     6    4    1    1    7:4    13
4. Palúdzka      6    4    0    2    19:13    12
5. Or. Poruba    6    3    2    1    20:14    11
6. Chlebnice     6    3    1    2    13:7    10
7. Bobrov         6    3    1    2    11:8    10
8. Lipt. Sliače   6    2    3    1    12:8    9