Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Šinov tím na ihrisku Pohronia siahal po víťazstve

Po tvrdej príučke od Skalice čakalo na Fomat nevyspytateľné Pohronie. Naši nevydarený zápas z minulého kola zahodili za hlavu a na ihrisku súpera dokázali bodovať.

Futbalisti Fomatu si po prehre proti Skalici napravili chuť na ihrisku Pohronia.Futbalisti Fomatu si po prehre proti Skalici napravili chuť na ihrisku Pohronia. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

DOLNÁ ŽDAŇA. Pohronie v minulom kole porazilo v Bratislave rezervu Slovana 1:2, keď o svojom víťazstve rozhodlo dvomi presnými zásahmi v záverečnej štvrťhodine duelu. Našich naopak v Žabokrekoch vyškolila Skalica, a tak boli pred duelom v o niečo väčšej psychickej pohode domáci.

Už prvé dejstvo bolo dobré

Do stretnutia však lepšie vstúpili Martinčania a v úvodných dvadsiatich minútach boli na ihrisku lepším tímom. Už v 5. min rozbehol akciu na pravej strane Ondrek, loptu posunul Žilákovi a po jeho kvalitnom centri z dobrej pozície minul R. Ďanovský. Vzápätí si táto dvojica spoluprácu zopakovala, no R. Ďanovskému chýbalo v koncovke viac pokoja. V 16. min po aute agilný Žilák našiel v šestnástke P. Ďungela, ten si jeho pas pekne spracoval, ale namieril tesne vedľa pravej tyče. Potom domáci pridali a Feriančik vyškriabal spod brvna Pittnerov pokus. Vzápätí mal Fomat šťastie, keď hlavička Noska preletela tesne okolo ľavej tyče.
„Čakali sme, že súper bude po víťazstve nad rezervou Slovana nabudený. Navyše, nastúpil posilnený o dvoch kvalitných futbalistov. V ofenzíve však boli naši chalani nebezpečnejší a mali oveľa bližšie k streleniu úvodného gólu. Už v prvom polčase mužstvo pôsobilo veľmi dobre a kolektívnym výkonom smerovalo za dobrým výsledkom,“ povedal tréner Jozef Šino.

Viac šancí sme mali my

Aj začiatok druhého dejstva patril Turčanom. V 50. min pripravili Gríger so Žilákom výbornú možnosť na skórovanie R. Ďanovskému, ktorý prekopol bránu. O dvanásť minút neskôr sa naši dostali do prečíslenia troch proti dvom. Do zakončenia sa opäť dostal R. Ďanovský, ale hlavičku z ôsmich metrov nasmeroval presne do náručia gólmana Urminského. Vzápätí sa Feriančik blysol výborným zákrokom pri tvrdej strele Paraja. Potom chýbalo viac šťastia v koncovke P. Kolenovi. Desať minút pred koncom po akcii Žiláka ideálne posadil P. Ďungel loptu na hlavu R. Ďanovského, no ten z bezprostrednej blízkosti netrafil priestor medzi tromi žrďami. Za nepremenené príležitosti mohli Martinčania pykať v 87. min, keď projektil z nohy Sekereša smeroval pod brvno, Feriančik však bravúrnym spôsobom zabránil najhoršiemu.
„Každý bod z ihriska súpera je pre nás veľmi cenný. Možno to bude znieť neskromne, ale dnes sme mali na všetky tri. Moje mužstvo hralo organizovane a našej hre nechýbalo ani futbalové srdce. Celý kolektív podal kvalitný výkon, za ktorý sa mu musím poďakovať,“ uzavrel kormidelník Fomatu.

1. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  10. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 598

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.