Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Dynamo má prvé víťazstvo, Štiavnička dostala poriadnu facku

Belá nevyhral ani druhé derby po sebe, tentoraz doma nestačila na Diviaky. Futbalisti Štiavničky si vyrobili poriadnu hanbu, keď v Bánovej dostali jedenásť gólov.

Diviaky aj Belá bodovali naplno.Diviaky aj Belá bodovali naplno. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Belá-Dulice – Diviaky 1:3 (0:2)

BELÁ-DULICE. Derby pod Lyscom začali aktívnejšie domáci, no dve dobré možnosti nepremenili a hosťom sa postupne podarilo hru vyrovnať. V 14. min v dobrej pozícii nezaváhal Zboja a strelou k tyči poslal Dynamo do vedenia. Hneď z ďalšej akcie našiel Saniga ideálnym centrom O. Gábora, no ten z piatich metrov prekopol bránu. Za zahodenú tutovku Beľania zaplatili v 20. min, keď Moškvan unikol po krídle a jeho dobrú robotu dotiahol do gólového konca T. Ižip.
Tesne pred prestávkou sa po rohu pekne zavesil do vzduchu skúsený Horváth a hlavičkou opečiatkoval brvno.
Po zmene strán sa domáci snažili s výsledkom niečo urobiť. Dobrú možnosť mal Ľ. Brzák a po ňom sa prezentoval kvalitnou strelou spoza šestnástky  Magoč. V 71. min pekne potiahol loptu po krídle Debnár, ideálne našiel O. Gábora a ten z bezprostrednej blízkosti znížil. Potom už Belá vrhla všetky sily do útoku. Situáciu jej však v 86. min skomplikoval J. Kováčik, ktorý musel ísť po druhej žltej karte predčasne pod sprchy. O dve minúty neskôr sa v šestnástke domácich individuálne presadil T. Koleno a definitívne podčiarkol prvé víťazstvo Diviak v sezóne.
Góly: 71. O. Gábor, resp. 14. Zboja, 20. T. Ižip a 88. T. Koleno. BELÁ-DULICE: Plešo – Saniga, J. Kováčik, Magoč, J. Gábor – Kucej, Rohoň – Debnár, Bernát, Ľ. Brzák – O. Gábor. DIVIAKY: A. Hrivnák – J. Koleno, Horváth, Zboja, Ursíny – Moškvan (84. Turčány), Ch. Chovanec, T. Koleno, D. Ďanovský (60. Čavolský) – M. Bačík (89. D. Hrivňák), T. Ižip.

Bánová – Turčianska Štiavnička 11:3 (4:3)

BÁNOVÁ. Hostia hrajúci vo výrazne oklieštenej zostave vstúpili do stretnutia dobre a vypracovali si aj prvú možnosť na otvorenie skóre, keď po centri Ladňáka chýbalo Kačákovi v koncovke viac šťastia. Potom ale predviedli domáci štvrťhodinový strelecký uragán, po ktorom svietil na ukazovateli skóre stav 4:0. Následne opäť prebrali taktovku Turčania. V 36. min Kačák vybojoval loptu a znížil. O päť minút neskôr Kostra vysunul kanoniera Štiavničky do brejku a ten presný lobom upravil na 4:2. Tesne pred prestávkou zahrával Kačák priamy kop a strelou k tyči skompletizoval hetrik a zároveň dosiahol i kontaktný gól.
Tri presné zásahy Kačáka v rozpätí ôsmich minút však tím z Turca nenakopli. Naopak, hostia druhé dejstvo nezvládli, robili veľké chyby v defenzíve a v 68. min strelou z priameho kopu upravoval Štalmach už na 10:3. Do konca stretnutia ešte domáci pridali jeden presný zásah, ktorým Holák spečatil vysoké víťazstvo Bánovej.
Góly: 17., 47. a 51. Halama, 21. a 60. Ševčík, 26. a 68. Štalmach, 32. Kostolný, 59. Dzirbík, 66. Sulovský a 82. Holák, resp. 36., 41. a 43. Kačák. TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA: Trnovský – Kališ, Štefaničiak, Chmúrny, Fleško (22. J. Staňo) – Bodorík, Kostra, R. Špirko, Ladňák – Cicko, Kačák.

Ostatné výsledky 7. kola: Kysucké Nové Mesto Dolný Kubín 0:0, Stráňavy – Oravské Veselé 2:1, Bytča – Rosina 2:2, Trstená – Staškov 3:2, Tvrdošín – Závažná Poruba 3:4.

1. Stráňavy    6    5    0    1    13:5    15
2. Staškov    7    4    1    2    18:11    13
3. Or. veselé    6    4    1    1    11:4    13
4. Bánová    7    3    3    1    23:14    12
5. Trstená    6    3    3    0    17:10    12
6. Záv. Poruba    7    4    0    3    16:14    12
7. Tvrdošín    7    3    1    3    19:9    10
8. Belá-Dulice    7    3    1    3    18:11    10