Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky
HOKEJ, TIPSPORT EXTRALIGA

Zápas s Mikulášom: Na Coirbeilovi si Liptáci vylámali zuby

Na tri body nám dnes stačil jeden gól. Postaral sa oň Matej Dírer. Víťazstvom sme sa dostali v tabuľke pred nováčika.

Matej Dírer strelil jediný a zároveň víťazný gól Martina. Matej Dírer strelil jediný a zároveň víťazný gól Martina. (Zdroj: TASR)

MHC Martin – Lipt. Mikuláš 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

MARTIN. Po nádejnom začiatku, kedy musel Križan v krátkom čase dvakrát zasahovať, pribrzdili Turčanov oslabenia. V nich síce Liptáci veľmi nebezpeční neboli, no podarilo sa im aspoň otupiť domáce ostrie. Hra sa tak vyrovnala, no na ľade pred pohľadnými kombináciami prevládol boj.

Prvú väčšiu šancu v zápase mal Stehlík až v 17. min, no jeho bekhend mierený pod ľavú hornú tyčku Coirbeil prečítal. Vzápätí mohol na druhej strane otvoriť skóre Surovka, ktorý sa sám ocitol pred Križanom, ale z prvej pálil iba do neho. Mimochodom, brankár hostí tretinu po zrážke s Koyšom nedochytal, 29 sekúnd pred prvou prestávkou ho vystriedal Nagy.

Na začiatku druhého dejstva sa vlaňajší juniorský reprezentant poriadne zapotil. Počas martinských presiloviek čelil strelám Saliju, Bílka i dorážke Heizera, no už pri hre piatich na piatich po skrumáži nestačil na ideálne zakončenie Dírera.

Naši sa dostali zaslúžene do vedenia, ktoré mohli dokonca i viackrát poistiť, ale už neskórovali.

Nováčik tak prežil najhoršie a postupne sa opäť osmeľoval. Záver tretiny mu dokonca patril a my sme mohli ďakovať výbornému Coirbeilovi, že naše mužstvo neinkasovalo.

Tretiu tretinu aj zásluhou počernej výhody začali náporom hostia, avšak kanadský gólman v martinských službách s pokojom vyriešil viacero ošemetných situácií. Najmä jeho rýchle reakcie pri tečovaných pukoch boli famózne.

Turčania sa potom nadýchli v presilovke, tiež to viackrát pred Nagyom zahučalo, no i ten držal nádeje svojho mužstva na lepší výsledok. Na hokejke ho mal v 56. min Laco, avšak jeho teč spred bránkoviska iba o vlások minul bránu. Veru, hľadisko si poriadne vydýchlo.

Záver bol hektický, súper to na chvíľu skúsil aj hrou bez brankára, ale Martinčania umnou hrou v strednom pásme mu už nič nedovolili.

Gól: 24:33 Dírer (Surovka). Vylúčení: 5:5 na 2 min. Presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Novák, Husár – Bednár, Gavalier. Diváci: 2 000.

MARTIN: Corbeil – Tabaček, Fabian, Pacalaj, Rantanen, Salija, Puli, Rusina, Leško – Bílek, Heizer, Koyš – Pokrivčák, Galamboš, Rzavský – Dokshin, Surovka, Dírer – Ambroz, Jurášek, Poliaček.

LIPT. MIKULÁŠ: Križan (20. Nagy) – Bobček, Mezovský, Nadášdi, Stehlík, Moravčík, Šiška, Kadlubiak, Kadura – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kriška, Sukeľ, Fajth – An. Lištiak, Piatka, Laco – Števuliak, Kabáč, Brezniak.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 944

Ján Danko, primátor Martina počas testovania na Kolónii Hviezda.

Primátor Martina Ján Danko ocenil spolupatričnosť a ľudskosť všetkých, ktorí sa na testovaní podieľali. Aj preto bolo úspešné.

1 h
Autá boli zaparkované pod kalváriou. Sú zo stretnutia ľudí, ktorí si boli uctiť pamiatku Milana Lučanského.

Starostka Kláštora pod Znievom bude situáciu riešiť osadením zákazových značiek.