Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Turčianske trio riadne zabralo a bodovalo naplno

Belá prerušila trojzápasovú sériu prehier a Turčianska Štiavnička naplno zabodovala po dvoch debakloch. Dobrý víkend Turčanov potvrdili výhrou v Bytči i Diviaky.

Diviaky aj Belá bodovali naplno.Diviaky aj Belá bodovali naplno. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Belá-Dulice – Staškov 3:1 (2:1)

BELÁ-DULICE. Po oťukávacom úvode prevzali iniciatívu domáci a začali diktovať tempo hry. Ich aktivita priniesla ovocie v 24. min, keď Rohoň z priameho kopu trafil presne k tyči a poslal svoj tím do vedenia. Vzápätí ale hostia dobre zakombinovali, zodpovednosť zobral na svoje plecia Martiník a presným zakončením vyrovnal. V 31. min kopala Belá roh, loptu dobre zatočil Kucej a O. Gábor ju jemným tečom nasmeroval do siete. Potom ešte oba tímy predviedli niekoľko sľubných ofenzívnych akcií, no pred prestávkou sa už stav nezmenil.
Aj do druhého dejstva vstúpila lepšie Belá a v 47. min hlavička Vajagiča preletela tesne nad brvnom. Potom Hanekov aut predĺžil Vajagič na Rohoňa, ktorému chýbalo k skórovaniu pár centimetrov. Následne volala po góle aj spolupráca Vajagiča s O. Gáborom. Staré známe nedáš – dostaneš sa mohlo potvrdiť hneď vzápätí, no Plešo reflexívnym zákrokom zlikvidoval stopercentnú možnosť hostí. V ďalšom priebehu už pevná defenzíva domácich kontrolovala priebeh. Navyše, v nadstavenom čase po malej domov šikovne súperovmu brankárovi zobral loptu Debnár, neservíroval ju O. Gáborovi, ktorý ju doťukol do prázdnej brány a upravil na konečných 3:1.
Góly: 24. Rohoň, 31. a 90.+ O. Gábor, resp. 29. Martiník. BELÁ-DULICE: Plešo – Bernát (58. A. Kováčik), J. Kováčik, Hanek, Magoč – Ľ. Brzák (70. M. Kováčik), Kucej, Rohoň, Debnár – Vajagič, O. Gábor.

Bytča – Diviaky 0:1 (0:0)

BYTČA. V 9. min sa dvomi kvalitným zákrokmi predviedol Hrivnák, keď zlikvidoval strelu domácich z vnútra šestnástky i následnú dorážku. Potom ale mohlo udrieť aj Dynamo. Lopta sa po osi T. Koleno – Moškvan dostala k J. Kolenovi, no jeho pokus zlikvidoval brankár súpera. Neskôr po centri Moškvana tesne minul M. Bačík. V závere prvého polčasu ešte po rýchlom brejku protivníka podržal svoj tím Hrivnák.
Hneď po zmene strán mohla Bytča skórovať, ale dvojica Horváth – Ursíny nebezpečenstvo zažehnala. Hneď vzápätí vysunul M. Bačík aktívneho T. Ižipa, ktorého nájazd so šťastím zlikvidoval gólman. V 69. min domáci po priamom kope poriadne vystrašili Hrivnáka. O osem minút neskôr brankár hostí len s veľkou námahou zneškodnil lob T. Ižipa. V 85. min Ch. Chovanec vysunul po krídle Moškvana, na jeho prudký center si do šestnástky nabehol T. Ižip a otvoril skóre. Dve minúty pred koncom ešte po rohu hlavičkoval tesne mimo domáci útočník. V závere si už Dynamo tesný náskok postrážilo a do tabuľky si pripísalo ďalšie tri cenné body.
Gól: 85. T. Ižip. DIVIAKY: Hrivnák – J. Koleno (69. Turčány), Zboja, Horváth, Ursíny – Moškvan, M. Ižip, T. Koleno (66. A. Lukášik), Ch. Chovanec – M. Bačík (57. D. Ďanovský), T. Ižip.

Rosina – Turčianska Štiavnička 2:3 (0:2)

ROSINA. Turčiansky tím má síce stále problémy so zostavou, ale v Rosine hral od začiatku veľmi koncentrovane. V 14. min M. Vojt vysunul Kačáka a ten trafil brvno. Ďalšiu možnosť už zverenci Tibora Rataja využili. R. Špirko našiel peknou kolmicou rozbehnutého M. Vojta, ktorý hokejovým blafákom oklamal brankára a otvoril skóre. V 35. min zas Kostra poslal do samostatného nájazdu Kačáka a kanonier hostí svoju príležitosť rutinérsky premenil.
Po zmene strán mohli Turčania svoj náskok ešte poistiť, ale vyložené šance Peržeľa a Kačáka zostali nevyužité. Za spálené možnosti prišiel krutý trest. V priebehu troch minút domáci vyrovnali, keď po dvoch skrumážach strelili dva góly. Hosťom slúžilo ku cti, že naďalej bojovali, za čo sa dočkali odmeny v 81. min. Kačák sa svojou typickou kľučkou zbavil protihráča, pred bránou našiel voľného Peržeľa, ktorý nechytateľnou ranou pod brvno zabezpečil zverencom Tibora Rataja všetky body.
Góly: 56. Slatinský a 58. Bistiak, resp. 23. M. Vojt, 35. Kačák a 81. Peržeľ. TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA: Trnovský – Fleško, Krištofík, Bella, Ladňák – Peržeľ, R. Špirko, Kostra, Lutišan – Kačák, M. Vojt (90. Bodorík).

IV. liga, sever - ostatné výsledky 9. kola : Stráňavy – Závažná Poruba 3:1, Trstená – Kysucké Nové Mesto 3:0, Tvrdošín – Dolný Kubín 2:1, Bánová – Oravské Veselé 0:0.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  4. Hygge ako životný štýl
  5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 570

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Martine a okolí.

14 h
Miroslav Chudý.

Novým hlavným trénerom Martina sa stal Miroslav Chudý. Asistentmi budú Ladislav Spišiak a Marek Žila.

V Turčianskych Tepliciach otvorila samospráva odberové miesto už vo štvrtok.

Odberové miesta na skríningové testovanie občanov na ochorenie covid-19 otvorili vo štvrtok v Turci samosprávy Turčianskych Teplíc a Turčeka, v Kláštore sa testuje od stredy.