Štvrtok, 29. september, 2022 | Meniny má Michal, Michaela

Kačák režíroval derby, z rukáva vytiahol hetrik

Derby opäť potvrdilo svoju nevyspytateľnosť a jeho papierový favorit z Diviak nestačil na Turčiansku Štiavničku. Belá potvrdila stúpajúcu formu vysokým víťazstvom nad Kysuckým Novým Mestom.

V derby medzi Turč. Štiavničkou a Diviakmi sa zrodil prekvapujúci výsledok.V derby medzi Turč. Štiavničkou a Diviakmi sa zrodil prekvapujúci výsledok. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Belá-Dulice – Kysucké Nové Mesto 5:1 (2:0)

BELÁ-DULICE. Tím spod Lysca od začiatku zápasu zobral iniciatívu do svojich rúk a protivníkovi počas prvého polčasu absolútne nič nedovolili. Domáci si začali rýchlo vytvárať aj šance a prvú premenil v 22. min Vajagič, keď si nabehol na center do šestnástky a nekompromisne otvoril skóre. O štyri minúty neskôr Debnár posunul loptu na O. Gábora, ten ju potiahol po krídle, kvalitným pasom našiel Vajagiča a srbský kanonier zvýšil na 2:0. V ďalším minútach si zverenci trénera Ladislava Faziku vytvorili ešte niekoľko dobrých možnosti na poistenie náskoku, no pred prestávkou sa už stav nezmenil.
Hostia vstúpili do druhého polčasu odvážnejšie, ale v 63. min vystihol O. Gábor ich rozohrávku a rutinérsky premenil samostatný nájazd. Potom síce Kysučanom vyšiel brejk a Kopas znížil, ale rozbehnutú Belú to už nezastavilo. Sedem minút pred koncom si na center do šestnástky nabehol Ľ. Brzák a bolo 4:1. V samom závere ešte vyšla ukážková spolupráca bratrancom Gáborovcom, keď Juraj nezištne našiel Ondreja a ten stanovil konečný výsledok stretnutia.
Góly: 22. a 26. Vajagič, 63. a 89. O. Gábor a 83. Ľ. Brzák. BELÁ-DULICE: Harman – Rohoň, J. Kováčik, Hanek, Magoč – M. Kováčik (75. A. Kováčik) – Ľ. Brzák, Kucej, Debnár (85. J. Gábor) – O. Gábor, Vajagič.

Turčianska Štiavnička – Diviaky 4:1 (1:0)

TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA. Turčianske derby bolo v prvom dejstve vyrovnané. Obidvaja protivníci príkladne bojovali, poctivo si plnili defenzívne úlohy, a tak bolo na ihrisku minimum priestoru na rozvíjanie ofenzívnych akcií. Jediný gólový moment úvodnej časti sa zrodil v 35. min, keď domácim vyšiel rýchly brejk, na ktorého konci Kostra preloboval Hrivnáka a poslal svoj tím do vedenia.
V úvode druhého polčasu si hostia vybojovali penaltu a Zboja vyrovnal. V 55. min Peržeľov nepriamy kop tečoval Kačák a domáci sa opäť dostali do vedenia. O štyri minúty neskôr sa kopala jedenástka i na druhej strane a Kačák z bieleho bodu nezaváhal. Dynamo sa snažilo s výsledkom niečo urobiť, no v 79. min dostalo ďalší gól. Nádhernú Peržeľovu strelu síce Hrivnák zneškodnil, no proti následnému Kačákovmu voleju už bol bezmocný. Kanonier Turčianskej Štiavničky tak skompletizoval svoj hetrik a predovšetkým vďaka jeho efektivite sa domáci tešil v derby z cenného víťazstva.
Góly: 35. Kostra, 55., 59. a 79. Kačák (druhý z pok. kopu), resp. 48. Zboja (pok. kop). TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA: Trnovský – Štefaničiak, Krištofík, Bella, Fleško – M. Vojt (83. M. Gregor), Kostra, Špirko, Peržel – M. Staňo (76. Lutišan), Kačák (89. Bodorík). DIVIAKY: Hrivnák – J. Koleno (81. R. Boďa), Zboja, Horváth, Ursíny – Turčány (46. Moškvan), M. Ižip, Ch. Chovanec, A. Lukášik – T. Ižip (75. Čavolský), M. Bačík.

Ostatné výsledky 11. kola: Stráňavy – Tvrdošín 3:0, Bytča – Staškov 2:2, Trstená – Dolný Kubín 2:0, Bánová – Závažná Poruba 1:0, Rosina – Oravské Veselé 0:2.

1. Or. Veselé    10    7    2    1    19:7    23
2. Stráňavy    10    7    1    2    21:9    22
3. Staškov    11    6    2    3    28:20    20
4. Trstená    10    5    3    2    23:15    18
5. Belá-Dulice    11    5    2    4    28:16    17
6. Tvrdošín    11    5    1    5    24:15    16
7. Bánová    11    4    4    3    27:22    16
8. Záv. Poruba    11    5    1    5    19:19    16