Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Kačák režíroval derby, z rukáva vytiahol hetrik

Derby opäť potvrdilo svoju nevyspytateľnosť a jeho papierový favorit z Diviak nestačil na Turčiansku Štiavničku. Belá potvrdila stúpajúcu formu vysokým víťazstvom nad Kysuckým Novým Mestom.

V derby medzi Turč. Štiavničkou a Diviakmi sa zrodil prekvapujúci výsledok.V derby medzi Turč. Štiavničkou a Diviakmi sa zrodil prekvapujúci výsledok. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Belá-Dulice – Kysucké Nové Mesto 5:1 (2:0)

BELÁ-DULICE. Tím spod Lysca od začiatku zápasu zobral iniciatívu do svojich rúk a protivníkovi počas prvého polčasu absolútne nič nedovolili. Domáci si začali rýchlo vytvárať aj šance a prvú premenil v 22. min Vajagič, keď si nabehol na center do šestnástky a nekompromisne otvoril skóre. O štyri minúty neskôr Debnár posunul loptu na O. Gábora, ten ju potiahol po krídle, kvalitným pasom našiel Vajagiča a srbský kanonier zvýšil na 2:0. V ďalším minútach si zverenci trénera Ladislava Faziku vytvorili ešte niekoľko dobrých možnosti na poistenie náskoku, no pred prestávkou sa už stav nezmenil.
Hostia vstúpili do druhého polčasu odvážnejšie, ale v 63. min vystihol O. Gábor ich rozohrávku a rutinérsky premenil samostatný nájazd. Potom síce Kysučanom vyšiel brejk a Kopas znížil, ale rozbehnutú Belú to už nezastavilo. Sedem minút pred koncom si na center do šestnástky nabehol Ľ. Brzák a bolo 4:1. V samom závere ešte vyšla ukážková spolupráca bratrancom Gáborovcom, keď Juraj nezištne našiel Ondreja a ten stanovil konečný výsledok stretnutia.
Góly: 22. a 26. Vajagič, 63. a 89. O. Gábor a 83. Ľ. Brzák. BELÁ-DULICE: Harman – Rohoň, J. Kováčik, Hanek, Magoč – M. Kováčik (75. A. Kováčik) – Ľ. Brzák, Kucej, Debnár (85. J. Gábor) – O. Gábor, Vajagič.

Turčianska Štiavnička – Diviaky 4:1 (1:0)

TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA. Turčianske derby bolo v prvom dejstve vyrovnané. Obidvaja protivníci príkladne bojovali, poctivo si plnili defenzívne úlohy, a tak bolo na ihrisku minimum priestoru na rozvíjanie ofenzívnych akcií. Jediný gólový moment úvodnej časti sa zrodil v 35. min, keď domácim vyšiel rýchly brejk, na ktorého konci Kostra preloboval Hrivnáka a poslal svoj tím do vedenia.
V úvode druhého polčasu si hostia vybojovali penaltu a Zboja vyrovnal. V 55. min Peržeľov nepriamy kop tečoval Kačák a domáci sa opäť dostali do vedenia. O štyri minúty neskôr sa kopala jedenástka i na druhej strane a Kačák z bieleho bodu nezaváhal. Dynamo sa snažilo s výsledkom niečo urobiť, no v 79. min dostalo ďalší gól. Nádhernú Peržeľovu strelu síce Hrivnák zneškodnil, no proti následnému Kačákovmu voleju už bol bezmocný. Kanonier Turčianskej Štiavničky tak skompletizoval svoj hetrik a predovšetkým vďaka jeho efektivite sa domáci tešil v derby z cenného víťazstva.
Góly: 35. Kostra, 55., 59. a 79. Kačák (druhý z pok. kopu), resp. 48. Zboja (pok. kop). TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA: Trnovský – Štefaničiak, Krištofík, Bella, Fleško – M. Vojt (83. M. Gregor), Kostra, Špirko, Peržel – M. Staňo (76. Lutišan), Kačák (89. Bodorík). DIVIAKY: Hrivnák – J. Koleno (81. R. Boďa), Zboja, Horváth, Ursíny – Turčány (46. Moškvan), M. Ižip, Ch. Chovanec, A. Lukášik – T. Ižip (75. Čavolský), M. Bačík.

Ostatné výsledky 11. kola: Stráňavy – Tvrdošín 3:0, Bytča – Staškov 2:2, Trstená – Dolný Kubín 2:0, Bánová – Závažná Poruba 1:0, Rosina – Oravské Veselé 0:2.

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  1. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
  2. Škola môže vyzerať aj inak!
  3. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
  4. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
  5. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
  6. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!

V Martine bude obyvateľov testovať 50 odberových tímov

Mesto Martin zverejnilo zoznam odberových miest.

Slnečnica v oblakoch

Seniorovi z Koštian nad Turcom sa podaril pestovateľský úspech.

Vysoká slnečnica teší okoloidúcich.

Fomat musel stopnúť aj tréningy

Treťoligový tím Fomatu minulý týždeň pokračoval v tréningovom procese, no musel ho prerušiť. Kormidelník Pavol Šuhaj nepredpokladá, že tento rok ešte jeho tím nastúpi na súťažný zápas.

Marko Repáň je zatiaľ najlepším strelcom tímu.

Vidieckou ženou roka je aj starostka zo Žabokriek

Ženy netreba brať ako samozrejmosť. Sú inšpiratívne a robia život na vidieku lepším. I to je hlavná myšlienka súťaže Vidiecka žena roka. Jednou zo štyroch ocenených je aj Zuzana Valocká, starostka Žabokriek.

Zuzana Valocká je Vidieckou ženou roka v kategórii politička.