Majster stráca na čelo tabuľky už len dva body

Turčianske mužstvá mali počas víkendu bohatý program. Z piatich duelov vydolovali deväť bodov.

Diaková bodovala aj proti Ružinovu.Diaková bodovala aj proti Ružinovu. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Petržalka – Martin 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

PETRŽALKA. V sobotu cestovali Martinčania na ihrisko Jokeritu, ktorý v tejto sezóne doma ešte neprehral. Petržalčania dobre vstúpili i do stretnutia proti Turčanom, keď v 12. min využil presilovku Répasi. V prostrednej časti ale hostia vývoj otočili, a aj keď Sodoma v poslednej minúte druhej tretiny vyrovnal, mali herne navrch. Prevahu pretavili do gólov v záverečnom dejstve, keď najskôr dvomi presnými zásahmi potrestali päťminútové vylúčenie protivníka a potom ich zaslúžené víťazstvo podčiarkol gólom na 5:2 Fodrek.
„Od začiatku zápasu sme boli lepším tímom a v záverečnej časti sa nám podarilo prevahu korunovať i gólmi. Potešilo nás i to, že ako prvým sa nám v tejto sezóne podarilo vyhrať na ihrisku Jokeritu,“ povedal Peter Jurošek, tréner Martina.
Góly: 12. Répasi a 30. Sodoma, resp. 19. Lang, 26. M. Ruttkay, 34. a 43. Fodrek a 35. Hrivnák. MARTIN: Jurošek – Lang, Říman, Zluky, Fodrek, Sušienka, Turoň – Kollár, Wagner, Bielený – Drábik, Tomka, Hrivnák – Tomečko, M. Ruttkay, Zezula.

Pruské – Martin 2:3 SN (0:0, 0:2, 2:0 – 0:0, 0:1)

PRUSKÉ. Majster zvládol i súboj na horúcej pôde Pruského. Po dvoch tretinách viedol 2:0 a na ihrisku jasne dominoval, no potom prišli zbytočné vylúčenia a súper dotiahol duel do predĺženia. V ňom ustál Martin takmer štvorminútové oslabenie a v desiatej sérii nájazdov rozhodol o víťazstve našich Tomka, ktorý dokázal premeniť penaltu ako jediný.
„Počas víkendu sme získali päť bodov, a tak môžeme byť spokojní. Dnes nás trochu mrzí strata vedenia 2:0, ale nakoniec všetko dopadlo dobre,“ zhrnul vystúpenie svojich Peter Jurošek, ktorý kvalitnými výkonmi v bráne prispel k úspechom mužstva.
Góly: 36. Kučera a 38. Maděra, resp. 27. Lang, 28. Drábik a rozh. sam nájazd Tomka. MARTIN: Jurošek – Lang, Říman, Zluky, Fodrek, Sušienka, Turoň – Wagner, M. Ruttkay, Bielený – Drábik, Tomka, Hrivnák – Tomečko, Žulko, Hazucha – Zezula.

Diaková – Ružinov 1:2 PP (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

MARTIN. Dobrú tohtosezónnu fazónu potvrdila Diaková aj v stretnutí proti silnému Ružinovu. V 23. min ju dostal do vedenia Kohút, no potom už napriek viacerým príležitostiam svoj náskok nepoistila. V tretej tretine hostia vystupňovali tlak, dokázali vyrovnať a dotiahnuť zápas do predĺženia. V ňom dostali výhodu presilovky, ktorú Rímsky premenil na víťazný gól.
„Sme radi, že pravidelne bodujeme a dokážeme konkurovať aj v tabuľke vyššie postaveným mužstvám. Škoda, že sa nám nepodarilo pridať druhý gól, mohli sme byť po zápase ešte spokojnejší. Hostia nás najmä v tretej tretine pritlačili a ukázali kvalitu. Napriek tomu sme dnes skôr dva body stratili, ako jeden získali,“ zamyslel sa Milan Murček, brankár Diakovej.
Góly: 23. Kohút, resp. 41. Střecha a 49. Rímsky. DIAKOVÁ: M. Murček – Tupý, Drozdík, Ľupták, Zemen, Michal – Vojt, Žáčik, Cerjan – Kohút, Ličko, Púček – Jariabka, Kráľ, V. Murček.

Bratislava – Vrútky 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

BRATISLAVA. Kometa vo výrazne oklieštenej zostave odohrala na pôde lídra tabuľky dobrý zápas a favoritovi bola vyrovnaným súperom. Jej hráči však nepremenili viacero čistých gólových príležitostí, čo efektívne hrajúci Bratislavčania dokonale využili a nakoniec vyhrali vysoko 5:1.
„Dnes sme potrebovali len kúsok šťastia, no to nám, žiaľ, neprialo. S predvedenou hrou sme ale spokojní i keď výsledok tomu nenasvedčuje, duel mohol skončiť aj úplne inak,“ nechal sa počuť Martin Kolčák, strelec jediného gólu Kométy.
Góly: 7. Fumač, 21. Čapka, 34. Ondrušek, 35. Bilík a 37. Weber, resp. 8. Kolčák. VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, T. Ruttkay, Fillo, Matúška – Okuliar, Čavajda, Farbák – Kolčák, Parobok, Hlaváč – Dadaj.

Nitra – Vrútky 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

NITRA. Pred nedeľným zápasom doplnili zostavu Vrútok traja hráči a Kometa od začiatku jednoznačne kráčala za víťazstvom. Už v 10. min viedla 2:0 a v ďalšom priebehu duelu toho už Nitranom veľa nedovolila. Nakoniec Turčania zdolali Nitru 4:1 a pripísali si prvé víťazstvo v sezóne na súperovom ihrisku.
„Rovnako ako včera i dnes sme nastupovali do zápasu s cieľom uspieť. Teší nás, že tentoraz to vyšlo a domov si vezieme všetky body,“ netajil spokojnosť Martin Kolčák.
Góly: 25. Hrivňák, resp. 4. T. Ruttkay, 10. Hlaváč, 20. a 44. Pastorek. VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, T. Ruttkay, Pastorek, Matuška, Rohoň – Okuliar, Fillo, Rechtorík – Kolčák, Čavajda, Hlaváč – Dadaj, Parobok, Farbák.

Ostatné výsledky: Pruské – Svidník 3:2 PP, Pov. Bystrica – Skalica 5:3.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Histórii martinského futbalu už nehrozí, že zapadne prachom

Ikona nášho futbalu Jozef Huťka sa výrazným spôsobom podieľal na vzniku knihy, ktorá mapuje sto rokov martinského futbalu. Pri jej zostavovaní sa dočkal pomoci, no stretol sa aj s odmietaním.

Kniha mapuje dianie v martinskom futbale medzi rokmi 1912 a 2012.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Napriek svojej nízkej nadmorskej výške (534m) je považovaný za dominantu Turca s najkrajšími kruhovými výhľadmi.

Na vrchu Stráža - výhľady sú nádherné. A na všetky strany.