Majster stráca na čelo tabuľky už len dva body

Turčianske mužstvá mali počas víkendu bohatý program. Z piatich duelov vydolovali deväť bodov.

Diaková bodovala aj proti Ružinovu.Diaková bodovala aj proti Ružinovu. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Petržalka – Martin 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

PETRŽALKA. V sobotu cestovali Martinčania na ihrisko Jokeritu, ktorý v tejto sezóne doma ešte neprehral. Petržalčania dobre vstúpili i do stretnutia proti Turčanom, keď v 12. min využil presilovku Répasi. V prostrednej časti ale hostia vývoj otočili, a aj keď Sodoma v poslednej minúte druhej tretiny vyrovnal, mali herne navrch. Prevahu pretavili do gólov v záverečnom dejstve, keď najskôr dvomi presnými zásahmi potrestali päťminútové vylúčenie protivníka a potom ich zaslúžené víťazstvo podčiarkol gólom na 5:2 Fodrek.
„Od začiatku zápasu sme boli lepším tímom a v záverečnej časti sa nám podarilo prevahu korunovať i gólmi. Potešilo nás i to, že ako prvým sa nám v tejto sezóne podarilo vyhrať na ihrisku Jokeritu,“ povedal Peter Jurošek, tréner Martina.
Góly: 12. Répasi a 30. Sodoma, resp. 19. Lang, 26. M. Ruttkay, 34. a 43. Fodrek a 35. Hrivnák. MARTIN: Jurošek – Lang, Říman, Zluky, Fodrek, Sušienka, Turoň – Kollár, Wagner, Bielený – Drábik, Tomka, Hrivnák – Tomečko, M. Ruttkay, Zezula.

Pruské – Martin 2:3 SN (0:0, 0:2, 2:0 – 0:0, 0:1)

PRUSKÉ. Majster zvládol i súboj na horúcej pôde Pruského. Po dvoch tretinách viedol 2:0 a na ihrisku jasne dominoval, no potom prišli zbytočné vylúčenia a súper dotiahol duel do predĺženia. V ňom ustál Martin takmer štvorminútové oslabenie a v desiatej sérii nájazdov rozhodol o víťazstve našich Tomka, ktorý dokázal premeniť penaltu ako jediný.
„Počas víkendu sme získali päť bodov, a tak môžeme byť spokojní. Dnes nás trochu mrzí strata vedenia 2:0, ale nakoniec všetko dopadlo dobre,“ zhrnul vystúpenie svojich Peter Jurošek, ktorý kvalitnými výkonmi v bráne prispel k úspechom mužstva.
Góly: 36. Kučera a 38. Maděra, resp. 27. Lang, 28. Drábik a rozh. sam nájazd Tomka. MARTIN: Jurošek – Lang, Říman, Zluky, Fodrek, Sušienka, Turoň – Wagner, M. Ruttkay, Bielený – Drábik, Tomka, Hrivnák – Tomečko, Žulko, Hazucha – Zezula.

Diaková – Ružinov 1:2 PP (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

MARTIN. Dobrú tohtosezónnu fazónu potvrdila Diaková aj v stretnutí proti silnému Ružinovu. V 23. min ju dostal do vedenia Kohút, no potom už napriek viacerým príležitostiam svoj náskok nepoistila. V tretej tretine hostia vystupňovali tlak, dokázali vyrovnať a dotiahnuť zápas do predĺženia. V ňom dostali výhodu presilovky, ktorú Rímsky premenil na víťazný gól.
„Sme radi, že pravidelne bodujeme a dokážeme konkurovať aj v tabuľke vyššie postaveným mužstvám. Škoda, že sa nám nepodarilo pridať druhý gól, mohli sme byť po zápase ešte spokojnejší. Hostia nás najmä v tretej tretine pritlačili a ukázali kvalitu. Napriek tomu sme dnes skôr dva body stratili, ako jeden získali,“ zamyslel sa Milan Murček, brankár Diakovej.
Góly: 23. Kohút, resp. 41. Střecha a 49. Rímsky. DIAKOVÁ: M. Murček – Tupý, Drozdík, Ľupták, Zemen, Michal – Vojt, Žáčik, Cerjan – Kohút, Ličko, Púček – Jariabka, Kráľ, V. Murček.

Bratislava – Vrútky 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

BRATISLAVA. Kometa vo výrazne oklieštenej zostave odohrala na pôde lídra tabuľky dobrý zápas a favoritovi bola vyrovnaným súperom. Jej hráči však nepremenili viacero čistých gólových príležitostí, čo efektívne hrajúci Bratislavčania dokonale využili a nakoniec vyhrali vysoko 5:1.
„Dnes sme potrebovali len kúsok šťastia, no to nám, žiaľ, neprialo. S predvedenou hrou sme ale spokojní i keď výsledok tomu nenasvedčuje, duel mohol skončiť aj úplne inak,“ nechal sa počuť Martin Kolčák, strelec jediného gólu Kométy.
Góly: 7. Fumač, 21. Čapka, 34. Ondrušek, 35. Bilík a 37. Weber, resp. 8. Kolčák. VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, T. Ruttkay, Fillo, Matúška – Okuliar, Čavajda, Farbák – Kolčák, Parobok, Hlaváč – Dadaj.

Nitra – Vrútky 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

NITRA. Pred nedeľným zápasom doplnili zostavu Vrútok traja hráči a Kometa od začiatku jednoznačne kráčala za víťazstvom. Už v 10. min viedla 2:0 a v ďalšom priebehu duelu toho už Nitranom veľa nedovolila. Nakoniec Turčania zdolali Nitru 4:1 a pripísali si prvé víťazstvo v sezóne na súperovom ihrisku.
„Rovnako ako včera i dnes sme nastupovali do zápasu s cieľom uspieť. Teší nás, že tentoraz to vyšlo a domov si vezieme všetky body,“ netajil spokojnosť Martin Kolčák.
Góly: 25. Hrivňák, resp. 4. T. Ruttkay, 10. Hlaváč, 20. a 44. Pastorek. VRÚTKY: Bolibruch – Vidlár, T. Ruttkay, Pastorek, Matuška, Rohoň – Okuliar, Fillo, Rechtorík – Kolčák, Čavajda, Hlaváč – Dadaj, Parobok, Farbák.

Ostatné výsledky: Pruské – Svidník 3:2 PP, Pov. Bystrica – Skalica 5:3.

12. Svidník 13 1 1 3 8 26:55 8

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?