Dievčatá sa vytiahli na papierové favoritky

Martinské hokejistky zaskočili favorizovanú Spišskú Novú Ves a po dobrom kolektívnom výkone vybojovali na východe Slovenska všetky body.

Hokejistky zaskočili favorita. Hokejistky zaskočili favorita. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Spišská Nová Ves – Martin 4:5 (1:2, 2:2, 1:1)

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Domáce hokejistky sa síce hneď v úvode stretnutia dostali do vedenia, ale rýchly gól turčiansky celok nevyviedol z rytmu. Ešte v prvej tretine dokázali výsledok otočiť a potom už ich súperky len doťahovali náskok.
„Hrali sme priamočiaro, rýchlo prechádzali stredným pásmom a z každej pozície sa snažili zakončovať. Domáce síce takisto často strieľali, no zväčša len z väčších vzdialeností. Ak sa už dostali do šance, tak vyhoreli na výborne chytajúcej Daniele Zuziakovej,“ pochválil kolektív tréner Tibor Bašťovanský.
Šesť minút pred koncom za nerozhodného stavu 4:4 zobrala počas presilovky zodpovednosť na svoje plecia Martina Fedorová a po peknej individuálnej akcii strelila víťazný gól. Hokejistkám Spišskej Novej Vsi už nepomohla ani záverečná power play, a tak všetky body prekvapujúco putovali do Turca.
„Mám pocit, že našou aktívnou hrou sme favoritky súboja zaskočili. Dievčatá dokázali nadviazať na výkon, ktorý predviedli na ľade majstrovského Popradu. Všetky do jednej si zaslúžia pochvalu a ich víťazstvo bolo absolútne zaslúžené,“ doplnil hodnotenie zápasu martinský lodivod Tibor Bašťovanský.
Góly: 2:32 Pravlíková, 32:03 Pravlíková, 35:18 Lešňáková (Fafráková, Pravlíková) a 51:05 Kežmarská (Pravlíková, Veliká), resp. 11:57 B. Gauríková (Lodňanová), 16:02 Hrnčiarová (Petrášová), 32:26 Hrnčiarová (Lodňanová), 36:33 Fedorová (B. Gauríková) a 54:34 Fedorová. MARTIN: Zuziaková – Petrášová, Kolenčíková, Broskvová, Mendrejová – Stupáková, B. Gauríková, Fedorová – Ďurďáková, Hrnčiarová, Lodňanová.

Ostatné výsledky 12. kola: Nowy Targ – Prešov 0:29, Poprad – Zvolen 5:2, Košice – Krynica 6:7.

8. Nowy Targ 12 0 0 0 12 7:287 0

Tímom sa po skončení nadstavby pripočítajú do tabuľky bonifikačné body, ktoré si vybojovali v základných skupinách

8. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  1. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  2. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
  10. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania 2 446

 Martin v Kalinove nadal gól, ale najmä po zmene strán predviedli jeho hráči solídny výkon.

Omladenej zostave Fomatu nevyšiel v Kalinove prvý polčas, no po zmene strán Martinčania svoj výkon zlepšili. Žiaľ, prekonať defenzívu domácich sa im nepodarilo ani raz.