Pondelok, 25. jún, 2018 | Meniny má Tadeáš
TIPSPORT LIGA

Martin siahal v Košiciach na tri body, má jeden

Turčania opäť podali dobrý výkon a favorit mal s nimi veľké problémy. Naši viedli 2:0, ale Košice šťastne napokon vyrovnali. V nájazdoch rozhodol T. Varga.

Jiří Bicek už myslí na život po kariére.(Zdroj: TASR)

Košice – MHC Martin 3:2 SN (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 1:0)

KOŠICE. Domáci mali v prvej desaťminútovke dvakrát možnosť presilovej hry, ale brániaci hostia vyriešili aj zložitejšie situácie. V 11. minúte mohli Martinčania využiť prepadnutie košického obrancu Deyla v útočnom pásme, ale brejk dvoch proti jednému Markovič nezakončil ideálne. Hostia sa prezentovali aktívnou obrannou hrou, ktorá robila domácim problémy. Navyše hrozili najmä z protiútokov, no diváci v prvej tretine gól nevideli.

V 23. minúte sa Martinčan Surovka dostal k puku po chybe obrancu Košíc, jeho strela narobila Kopřivovi problémy a puk napokon skončil v bránke - 0:1.

Martinčanov strelecký úspech nabudil a pokračovali v taktickej hre. Košické útočné snahy sa im darilo brzdiť v bezpečnej vzdialenosti od Corbeila, ktorý sa prezentoval spoľahlivým výkonom. V 27. minúte mohol Surovka pridať druhý gól, ale zblízka v neprehľadnej situácii trafil len do pravej žrde.

Jednu z mála martinských dier v defenzíve mohol využiť v 36. minúte Jenčík, ktorý ušiel do brejku, no Corbeil zmaril aj jeho príležitosť.

V zápase nebola núdza o vylúčených, no využívanie presiloviek tímom príliš nešlo. Svetlú výnimku priniesla presilovka hostí v 48. minúte. Heizer posunul pred bránku puk Markovičovi, ktorý si zblízka vychutnal brankára Kopřivu - 0:2.

Domáci hráči si následne museli vypočuť piskot tribún, no nevzdávali sa. V 53. minúte sa k strele počas presilovky spomedzi kruhov dostal Bicek a odklial Corbeilovu bránku - 1:2. Uplynulo iba 44 sekúnd, keď Nagy zaviezol puk do útočného pásma, prihrávku prebral Šedivý a jeho strela prešla cez dovtedy dobre chytajúceho Corbeila do bránky - 2:2.

O víťazovi nerozhodlo ani päťminútové predĺženie. V samostatných nájazdoch sa ako jediný presadil domáci útočník Varga, ktorý rozhodol o dvoch bodoch pre Košice.

Góly: 52:21 Bicek (Suja) a 53:05 Šedivý (Nagy), resp. 22:10 Surovka a 47:33 Markovič (Heizer, Koyš). Rozhodujúci nájazd premenil T. Varga.

Vylúčení: 7:7 na 2 min. Vyššie tresty: Nagy (KE) – 10 min za nešportové správanie. Presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Snášel – Smrek, Gajan. Diváci: 3 097.

MARTIN: Corbeil – Pulli, Rusina, Pacalaj, Brňák, König, Dvořák, Vyskoč – Markovič, Heizer, Koyš – Korostin, Galamboš, R. Varga – Pokrivčák, Dlouhý, Surovka – Rapáč, Jurášek, Rzavský.

1. Jadrové vŕtanie je zárukou rýchlosti, presnosti a bezprašnosti
  2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Tepelné hospodárstvo Moldava plánuje preinvestovať 600 tisíc eur
  3. Do you need to unwind after a stressful week at work?
  10. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 3 882

Aj keď počasie bolo chladné, miestami upršané, tak v mnohých obciach Turca sa Jánske vatry zapaľovali. Tradícia je tradícia.