Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky
HOKEJ, EXTRALIGA ŽIEN

Boj o finále skončil veľmi nečakanou bodkou

V druhom zápase boja o finále už Popradčanky potvrdili úlohu favoritiek a sériu vyrovnali. Rozhodujúci súboj sa však už nehral.

Séria s Popradom sa na ľade nedohrala.Séria s Popradom sa na ľade nedohrala. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

POPRAD. Po senzačnom víťazstve v prvom semifinálovom zápase cestovali Martinčanky do Popradu bez strojkyne spomínanej výhry – brankárky Andrei Rišianovej. Tú povolal do svojich radov celok ŠKP Bratislava, ktorý hrá nadnárodnú súťaž a funguje formou centrálnej prípravy. V nej združuje najlepšie slovenské hráčky.

Druhý zápas babám nevyšiel

Pod Tatrami však martinské dievčatá nedokázali nadviazať na výkon z prvého zápasu. Odolávať tlaku súpera, ktorý svoju súpisku ešte posilnil, dokázali približne desať minút. Potom favorit strelil v priebehu dvoch minút dva góly a dokázal sa upokojiť.
„Svojou laxnosťou sme Po-pradčanky posadili na koňa. Dievčatá vozili puky našim obranným pásmom, kde ich často strácali a domáci celok sa zadarmo dostával do šancí,“ hneval sa martinský kormidelník Tibor Bašťovanský.
Obhajkyniam titulu nebolo viac treba. Zaváhania hosťujúcich hokejistiek dokázali tvrdo trestať, a tak sa nikto nemohol čudovať, že po dvoch tretinách viedli vysoko 6:0. V záverečnej časti pridali ešte tri presné zásahy, dokonale sa rehabilitovali za týždeň starú prehru a stav série vyrovnali na 1:1.
„Dnes viaceré hráčky do zápasu nedali všetko, čo ma veľmi mrzí. Najviac na to doplatili tie baby, ktoré sa snažili a nebolo im to nič platné. Prehrať môžeme, no nie takto,“ nešetril kritikou šéf lavičky turčianskeho celku.

Dohrávalo by sa v noci

Na rozhodujúce stretnutie o postup do finále však martinčanky nevycestovali, nedokázali poskladať tím na predpísaný počet hráčok. Úvodné buly nedeľného duelu sa totiž z plánovaných 13.30 h nepochopiteľne presunulo až na 20.15 h, s čím klub z Turca nesúhlasil. Veď v prípade predĺženia a samostatných nájazdov by súboj skončil tesne pred jedenástou. Do Martina by tak dorazili o pol druhej v noci a mnohé dievčatá by ďalej pokračovali v ceste do Bratislavy, Žiliny, T. Teplíc či Topoľčian.
„Týždeň a pol sme riešili zmenu začiatku stretnutia, či jeho preloženie na iný deň v budúcom týždni, kedy by dokonca oba tímy nastúpili v plnej sile, aj s hráčkami pôsobiacimi v ŠKP Bratislava. To by bolo spravodlivé, postúpil by naozaj lepší tím. Máme v kádri viacero detí do 15 rokov a mladé dievčatá do 18 rokov. Nútiť ich hrať v takýchto časoch je nezmysel. Ráno idú do školy, staršie hráčky do práce. Aj keď ide „len“ o hokej, po desiatej sa to môže brať ako práca v noci a my nechceme mať problémy,“ hneval sa Vladimír Polakovič, prezident MHK Martin.
„Ak má takto vyzerať vrchol sezóny a snaženia jednotlivých celkov, tak nech sa páči. Potom by sa ale kompetentní mali zamyslieť nad tým, akú má takto fungujúca súťaž vôbec hodnotu. Nedá sa hovoriť o regulárnej súťaži a problém riešime aj cez hlavného kontrolóra športu,“ doplnil šéf klubu.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Polícia obvinila muža z Turca z krádeže bicykla, hrozí mu väzba

Podozrivého policajti vypátrali za jeden deň.

Ilustračná fotografia.

Polopodzemné kontajnery sú už na ďalšom sídlisku

V nových kontajneroch vidí mesto potenciál aj v budúcnosti.

Polopodzemné kontajnery sú estetickejšie a zaberajú menej miesta.

Futbalová jeseň má zatiaľ otvorený koniec

Teoreticky je možné, že niekoľko futbalových zápasov prvej a druhej triedy by sa ešte tento rok mohlo odohrať. Či to situácia dovolí, je veľmi ťažké odhadovať.

Futbalové súťaže sú v našom regióne prerušené.