Jaroslav Markovič po výhre s Nitrou: Ešte sme nepovedali posledné slovo

Paráda, je to tam. Chalani na jednotku zvládli ťažký súboj s Nitrou a po výhre v nájazdoch definitívne získali miestenku do play off.

Dvojica Galamboš - Korostin sa postarala o prvé dva góly Martina. Prvý nahrával, druhý napínal sieť. Dvojica Galamboš - Korostin sa postarala o prvé dva góly Martina. Prvý nahrával, druhý napínal sieť. (Zdroj: SITA)

MHC Martin - Nitra 4:3 SN (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

MARTIN. Obrovská dráma až do konca, ktorá naberala na obrátkach aj po oznámení výsledkov z Trenčína a Nových Zámkov. Naši chlapci boli pod veľkým tlakom, ale napriek všetkým okolnostiam išli za potrebnými dvomi bodmi a tie napokon aj vďaka nesmiernej bojovnosti v samostatných nájazdoch získali. Penaltu ako jediný premenil Jaro Markovič.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

"V prvom momente som chcel skúsiť úplne niečo iné, ale potom som si všimol pohyb brankára, a tak som svoje rozhodnutie v poslednej chvíli zmenil a vyšlo to. "

SkryťVypnúť reklamu

Jaro to napálil perfektne, na jeho strelu pod hornú tyčku nemal gólman Nitry žiadny nárok.

Zápas začali naši sympaticky, dobre korčuľovali, ale pribrzdil ich gól Macíka. Potom mali Nitrania chvíĺu navrch a našich držal nad vodou skvele chytajúci Corbeil.

To sa ukázalo ako mimoriadne dôležité, lebo súper nielenže nepoistil svoj náskok, ale naopak, dvakrát po úspešných zásahoch Korostina, ktorému perfektne zakaždým prihral Galamboš, prehrával.

V druhej časti mali najprv Martinčania výraznú prevahu, vypracovali si množstvo šancí a nečudo, že Markovič perfektne zvýšil na 3:1. A mohlo byť aj viac, no i brankár Nitry Hartzell vedel vytiahnúť skvelé zákroky.

Úradujúci majster prežil najhoršie bez výraznejšej ujmy a potom sa do zápasu vrátil v početných výhodách. Najprv ešte v druhej časti znížil a potom v tretej tretine opäť pri početnej výhode aj vyrovnal.

SkryťVypnúť reklamu

V predĺžení hrali naši presilovku štyroch na troch, ale gól nedali. Zápas tak išiel do nájazdov a v nich zahviezdil už spomínaný Markovič.

"Takéto to boli nervy, že si to neviem ani poriadne vychutnať. Avšak som nesmierne rád, že som mohol pomôcť mužstvu. Táto sezóna je možno na knihu. Prežili sme v nej strašne veľa. Od žltačky až po neodohrané zápasy. Tlak na nás sa stupňoval, ale zvládli sme to. Dokonca si myslím, že všetko to zlé. čo sa okolo nás dialo, kolektív ešte viac zomklo, išli sme pevne za postupom do play off a máme ho. Sezóna nekončí, verím, že aj vo vyraďovacej časti ešte čo to dokážeme. Nech už budeme hrať s kýmkoľvek, tak to bude päťdesiat na päťdesiat," myslí si útočník MHC Martin Jaro Markovič.

Góly: 15:20 Korostin (Galamboš), 18:31 Korostin (Galamboš), 23:17 Markovič (Heizer), resp. 5:18 Macík, 33:44 Rais (Blackwater, Cope) a 45:12 Blackwater (Slovák, Milam). Rozhodujúci nájazd premenil Markovič

SkryťVypnúť reklamu

Vylúčení: 5:7 na 2 min. Presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Lokšík, Majling – Rojík, Šefčík.

MARTIN: Corbeil – Bačík, Kozák, Tabaček, Brňák, Pacalaj, Pulli, Rusina, Salija – Korostin, Galamboš, R. Varga – Markovič, Heizer, Koyš – Rapáč, Dlouhý, Surovka – Jurášek, Pokrivčák, Rzavský.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Turiec

Komerčné články

  1. Nová hala v Istropolise zaplní chýbajúce miesto na mape kultúry
  2. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  3. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  4. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  5. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad
  1. Najkrajšie letné túry, cyklotrasy, jazerá a pamiatky v Rakúsku
  2. Starý? Tučný? Exot? Pod červenou strechou sa nálepky nedávajú
  3. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie
  4. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum
  5. Crème de la Crème štartuje už čoskoro
  6. Prémiové bankovníctvo je dnes o osobnom prístupe a inováciách
  7. Kam smerujú peniaze bohatých?
  8. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je
  1. „Dracula“ z Banskej Bystrice. K športu sa dostal z recesie 7 627
  2. Krmivá pre psov inak: naozaj záleží na tom, čo pes je 7 128
  3. V Japonsku vlaky meškajú len vo filmoch. Aj jedlo má pravidlá 6 131
  4. Zachránili posledný ostrov pre čajky na Dunaji 4 246
  5. Viete správne založiť oheň? Podľa kachliara to robíte zle 4 214
  6. Upokoj svoju poškodenú pleť: Takto jej vrátiš prirodzený vzhľad 2 899
  7. V Košiciach vzniká nové digitálne epicentrum 2 725
  8. Čerstvé hlavičky sú v plnom prúde, komu dáte svoj hlas? 2 562
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Čerstvo upečené – presne také pečivo si môžete vychutnať vo vašich domovoch vďaka spolupráci Lidla so slovenskými dodávateľmi.


V čase, keď záujem mladých ľudí o odborné školstvo na Slovensku klesá, sme sa v Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Martine rozhodli ísť inou cestou.


Vychádzajúca atletická hviezda Laura Frličková niesla počas otvorenia hier pochodeň.

Turčianske hry mládeže sú už v plnom prúde.


Pred obchodným centrom v Martine vystavujú sanitku zničenú ruským dronom.

Rusi ju zničili na ukrajinskom fronte.


16

Už ste čítali?