Pondelok, 25. jún, 2018 | Meniny má Tadeáš

Brankár Pronaj je ako víno, čím starší, tým lepší

Fomat uhral, vzhľadom na situáciu v akej sa v súčasnosti nachádza, ďalší prijateľný výsledok. Najväčšiu zásluhu na tom mal brankár Pavol Pronaj.

Fomat uhral v Novom Meste solídny výsledok, no výkon nebol ideálny. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Nové Mesto nad Váhom – Fomat Martin 2:0 (1:0)
NOVÉ MESTO NAD VÁHOM. Martinčania prehrali s Novým Mestom obidva tohtosezónne súboje. Najskôr doma vysoko 1:5, ale v októbri ich súper zdolal na vlastnom štadióne len najtesnejším rozdielom 1:0. Práve na druhý spomínaný duel chceli hráči Fomatu v sobotu nadviazať.
Domáci však od úvodu hrali veľmi agresívne, dohrávali súboje a naši si s tým nevedeli poradiť. Problémy mala najmä pravá strana, cez ktorú protivník ťahal väčšinu ofenzívnych akcií. Tréner Jozef Šino na to musel zareagovať. Preskupil rady, čo aspoň trochu aktivitu súpera pribrzdilo. Napriek tomu bol najzamestnanejším mužom na ploche Pavol Pronaj a len vďaka jeho famóznemu výkonu boli Turčania stále v zápase. V 45. min ale naši zle zareagovali na dlhý aut, kvalitný center našiel úplne voľného Šebeka a ten pohodlne otvoril skóre. „Tento moment ma veľmi mrzí, pretože po góle sa len rozohralo zo stredu a rozhodca odpískal koniec prvého polčasu. Objektívne ale treba priznať, že v úvodnom dejstve sme hrali veľmi zle a priebežný výsledok bol pre nás lichotivý,“ priznal Jozef Šino.
V úvode druhého polčasu Martinčania včas nezachytili pohyb Rapavého, ten sa dostal do vyloženej šance a zvýšil na 2:0. Hostia však svoj výkon zlepšili a už pôsobili istejším dojmom. Veľkú možnosť na skorigovanie výsledku mal Repáň, no jeho nájazd z mierneho uhla brankár Belic dokázal dobrým zákrokom zneškodniť. Potom už domáci kontrolovali priebeh a výsledok sa až do konca nezmenil.
„Po prestávke sme síce podali lepší výkon, ale keby sa to dalo zjednodušiť, tak dnes to bol súboj Pronaj versus Nové Mesto. Paľo podal famózny výkon. Naši starší hráči ukázali, ako sa má bojovať, žiaľ, tí mladí sa k nim nepridali. Bez toho na lepší konečný rezultát či nejaký bod pomýšľať nemôžeme,“ podčiarkol kormidelník.
Potom spomenul ešte jedno negatívum stretnutia. Do druhého polčasu totiž už nemohol pre zranenie nastúpiť útočník Ľubomír Gorelčík.
„Ešte nevieme, ako na tom je. Bola by to pre nás ďalšia veľká strata,“ povzdychol si šéf realizačného tímu.
Góly: 45. Šebek a 53. Rapavý. NOVÉ MESTO NAD VÁHOM: Belic – Rolinec, Šupka, Mikuš, Živčic (81. Cisár), Vlado (69. Jurica), Lopušan, Beňo, Rapavý (75. Bošanský), Richtárek, Šebek. Tréner: Dušan Kramlík. FOMAT MARTIN: Pronaj – Burger, Stašík, Romančík, Palenčár – Repáň, Gríger (65. Turčina) – T. Ďungel, M. Boďa, Lanko (80. Jesenský) – Gorelčík (46. Jadroň). Tréner: Jozef Šino. Rozhodcovia: Kmec – Ličko, Mihálik. ŽK: 0:2. Diváci: 223.

Ostatné výsledky: Banská Bystrica – Trnava 0:4 (0:4) – 2. Koštál, 5. Türk Yilmaz, 32. Cherednychenko a 40. Bangai, Slovan B – Svätý Jur 3:0 (0:0) – 58. Morócz, 80. Ďuriš a 87. Mašulovič.

2. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  3. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  2. Tepelné hospodárstvo Moldava plánuje preinvestovať 600 tisíc eur
  3. Do you need to unwind after a stressful week at work?
  10. Od výplaty k výplate? Ale kdeže, sporíme s 2% úrokom 3 882

Aj keď počasie bolo chladné, miestami upršané, tak v mnohých obciach Turca sa Jánske vatry zapaľovali. Tradícia je tradícia.