Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky
FUTBAL

Sumár 19. kola V. ligy: Žabokreky splnili úlohu favorita

Slovan s Černovou rýchlo viedol, ale poistku pridal až v 71. min po góle Huleja.

Ivan Hulej strelil druhý gól v zápase s Černovou, v dohrávke sa strelecky presadil aj v Bobrove. Ivan Hulej strelil druhý gól v zápase s Černovou, v dohrávke sa strelecky presadil aj v Bobrove. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Žabokreky – Černová 3:0 (1:0)
Góly:
2. Fúčela, 71. I. Hulej a 90. Roháčik. ŽABOKREKY: Štefánik – Gállik, P. Kalnický (80. Brna), Volna, Roháčik – Šulan – I. Hulej (75. S. Jesenský), Fučela, Grusmann (83. Javornický), Valášek – Vajagič.

Peter Žabka, tréner Žabokriek: – Po vynútenej pauze sme boli hladní po futbale, čo sa prejavilo hneď v úvode, keď sa nám podarilo bleskovo skórovať. Paradoxne, rýchly gól nás trochu uspokojil a najmä v koncovke sme niektoré situácie neriešili dostatočne dôrazne. V druhom polčase chalani zrýchlili hru, presnejšie kombinovali a dostávali sa častejšie do šancí. Bolo len otázkou času, kedy sa presadíme. Na môj vkus to trvalo trochu dlhšie, ale napokon góly predsa len prišli. Určite ich mohlo byť aj viac, no efektivita nám trochu pokrivkávala. Súper ale podal sympatický výkon, prišiel k nám s tým, že tu nemá čo stratiť, hral uvoľnene. Museli sme byť stále v strehu a dávať si naňho pozor. Túto úlohu ale mužstvo s prehľadom zvládlo.

Blatnica – Nižná 3:1 (1:0)

Góly: 34. P. Gorgosz, 49. V. Letrik a 75. V. Mazúr, resp. 87. Pňaček (pok. kop). BLATNICA: P. Ďanovský – M. Botoš, Kutman, A. Letrik, A. Ďanovský (88. Baranček) – Kempný, Kucian, Rohoň, Koleník – V. Letrik (74. Mazúr), P. Gorgosz.

Jozef Letrik, tréner Blatnice: – Chalani sa dnes futbalom bavili, po dlhšom čase im opäť chutil a odzrkadlilo sa to na dobrom výkone a aj peknom výsledku. Súper ale nebol len do počtu, aj on ukázal svoju kvalitu a najmä v prvom polčase i parkrát pohrozil. Celkovo ale moje mužstvo malo viac z hry a vyhralo úplne zaslúžene.

Bobrov – Vrútky 3:2 (1:0)
Góly:
38. Kramarčík (pok. kop), 70. Mravec a 85. G. Kurtulík, resp. 62. a 64. Korbeľ. VRÚTKY: Veselovský – Murgoš, Šulík (69. Pítka), Prjevara, O. Mráz – Mandík, M. Mráz, Korbeľ – Hlinčík, Musonda – Krkoša.

Zdenko Veselovský, tréner Vrútok: – Prvý polčas nám vôbec nevyšiel, bol to jeden z najhorších výkonov, aký sme vôbec v tejto sezóne podali. Domáci ne-hrali nič, no my sme sa im až príliš prispôsobili. Navyše vzadu sme si akousi nekoncentrovanosťou koledovali o facku. Tá napokon aj v podobe penalty prišla. Cez prestávku bolo treba nutne zvýšiť hlas v kabíne a vysvetliť si niektoré veci. Neviem, či to pomohlo, ale náš výkon išiel hore. Vyšli nám dve štandardky a zaslúžene sme otočili výsledok. Žiaľ, potom nás z konceptu trochu vyhodilo vynútené striedanie, ale aj akýsi strach o to, že by sme mohli vyhrať. Súper to vycítil, viac do nás búšil a my sme to neustáli. Skúsenejšie mužstvo by zrejme takýto úsek zápasu zrejme lepšie zvládlo. Za stavu 2:2 sme sa s remízou neuspokojili, chceli vyhrať a možno sa nám to stalo osudné. Lebo po brejku domácich sme päť minút pred koncom inkasovali.

Kláštor – Chlebnice 0:8 (0:2)
Góly:
36., 38., 50., 55. a 73. P. Zrnčík, 66. Borek, 87. J. Gerát a 88. Kupčulák. KLÁŠTOR: Sobol – Mário Marián Jančo, Križánek, Mrázek, L. Halahija – Malmberg – Válek, Sveinsson, Hrafn, Fráter (17. R. Straka) – Krška.

Dragan Drljača, tréner Kláštora: – Napriek výrazne oslabenej zostave mužstvo dlho držalo so súperom krok, až bol z toho aj trochu nervózny. Avšak po prvom góle sa naša hra zosype, prestaneme si veriť a kopíme chybu za chybou. Hostia majú skúsenejšie mužstvo, kvalitatívne na inej úrovni, čo po prvom presnom zásahu, keď sa upokojili, aj dokonale využili.

Ostatné výsledky: Bešeňová – Or. Poruba 1:0, Liptovské Sliače – Palúdzka 3:0. Zápas Oravská Jasenica – Turčianske Kľačany/Martin B bol pre nespôsobilý terén odložený na 17. mája.

Dohrávky 18. kola: Bobrov - Žabokreky 0:2 (0:1) - 5. I. Hulej a 76. Vajagič. Nižná - Lipt. Sliače 1:1, Chlebnice - Bešeňová 1:1.

1. Bešeňová 19 14 1 4 43:25 43

2. Žabokreky 19 13 1 5 38:14 40

3. Martin B 18 11 3 4 45:24 36

4. Or. Poruba 19 11 3 5 50:31 36

5. Blatnica 19 10 2 7 39:26 32

6. Palúdzka 18 10 0 8 42:28 30

7. Or. Jasenica 17 9 3 5 42:29 30

8. Bobrov 19 9 2 8 38:26 29