Dražkovčania sa potili v Sklabini, rozhodcovia na Lipovci

Čiernou škvrnou 21. kola bola inzultácia rozhodcu hráčom Malého Čepčína.

K výhre Dubového tradične prispel aj Rastislav Karas. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Sklabiňa – Dražkovce 3:4 (3:2)
Hostia začali v susedskom derby presne tak, ako sa na favorita patrí a už v 11. min viedli 2:0 po góloch Murčeka a Čiljaka. Zdalo sa, že to bude pre lídra prechádzka, no opak bol pravdou. Sklabinčania neskutočne zabojovali a do 33. min zápas po troch úderoch otočili vo svoj prospech. Cez prestávku sa vedúci tím súťaže spamätal a hneď sa to prejavilo nielen na jeho hre, ale i výsledku. Najprv v 50. min vyrovnával Simonsen a v 57. min už strhol vedenie na stranu Dražkoviec Rapan. Ďalší obrat v zápase už neprišiel, zverenci trénera Karasyho si tri body postrážili, hoci Sklabinčania húževnato bojovali.
Góly: 15. Černák (PK), 30. Móric a 33. Chmúrny, resp. 8. Murček, 11. Čiljak, 50. Simonsen a 57. Rapan. SKLABIŇA: Ďubašák – Slivka, Černák, Chmúrny, Hvizd, Žilák, Móric, Janák, Finta, Lacek, Fleško. DRAŽKOVCE: M. Marčičiak – Jesenský, Simonsen, Murček, Wagane, Hornák, Záborský, Čiljak, Rapan, Štefanides, Langaker.

T. Teplice – Turany 4:3 (2:1)
Od začiatku až do konca obe mužstvá hrali útočný futbal. Tepličan sa ujal vedenia už v 3. min, keď sa v pokutovom území presadil Koleno. V 11. min za Turany vyrovnával Ďugel, no vzápätí vrátil domácim vedenie opäť pohotový Koleno. V druhom polčase naháňačka pokračovala. Najskôr hostia vyrovnali druhým gólom Ďugela, no dlho sa netešili, lebo zakrátko dvakrát inkasovali po zásahoch Kolena a Pastyrnáka. Hráči Turian potom ešte zdvihli hlavy, v 77. min znížil Golier, avšak tu sa už gólové preteky zastavili.
Góly: 3., 11. a 60. Koleno a 63. Pastyrnák, resp. 7. a 56. Ďugel a 77. Golier. TURČIANSKE TEPLICE: Topor – Koleno, Krutek (35. Šolc), Garaj, Mrváň, Lukášik, Gaurík, Frno, Klein, Húšťa, Pastyrnák. TURANY: Poništ – Noga, M. Majerík, Bella, Suchý, Truchlík, Ďugel, L. Majerík (79. Bujna), Bochnička, Majerčík, Golier.

Dubové – Príbovce 1:1 (0:0)
V kvalitnom súboji mali domáci o niečo viac z hry, ale narážali na dobre organizovanú obranu súpera, ktorého oporou bol navyše brankár P. Ziman. Ten sa už v prvom polčase vyznamenal pri šanciach J. Šmičeka a Karasa. Najväčšiu tutovku ale spálil J. Ertel, ktorý minul odkrytú bránu. Ani po prestávke sa obraz hry zásadne nezmenil, hosťom však hneď v úvode vyšiel rýchly brejk a po dravom prieniku rutinérsky skóroval Kmeť. Domáci napokon odpovedali v 56. min, keď nariadenú jedenástku premenil s istotou Karas. Potom síce Dubčovania mali ešte pár závarov pred Zimanom, ale už sa gólovo nepresadili.
Góly: 56. Karas (pok. kop), resp. 49. Kmeť. DUBOVÉ: P. Lettrich – J. Vaclavík, Kútnik, Jelenčík, Hús (75. M. Vereš), R- Erteľ. M. Kubík, P. Vereš, J. Šmiček, Karas, J. Hrivnák (65. Rakyta). PRÍBOVCE: P. Ziman – Koželuha, Bízik, Svitač (46. Š. Lach), Kmeť, Garlík, M. Šolc, Janík, Styk, M. Ziman, Čierny (73. Veterník).

Sučany – Ďanová 10:1 (3:0)
Domáci od úvodu dominovali, ich prevahu už v 11. min potvrdzoval skúsený Kačák. Tatran sa s tesným vedením neuspokojil a ešte do prestávky zveľadil svoj náskok. Aj po zmene strán to bolo jednoznačné, Sučanci si so súperom robili, čo chceli a skóre v ich prospech utešene narastalo. Gólostroj sa napokon zastavil až na čísle desať. Postaral sa o to strelec zápasu Kačák, ktorý až štyrikrát rozvlnil sieť hostí.
Góly: 11., 54. 60. a 80. Kačák, 23. Vajdel, 42. Majerčík, 47. Nosek, 50. a 79. Lacko (prvý z PK) a v 90. J. Zelienka, resp. 56. Švábik (pok. kop). SUČANY: M. Margetín – J. Majerčík, Jelluš, Huličiar (52. Vaňo), Schvartz, L. Zelienka (66. Čiljak), Vajdel, P. Lukáč (46. Nosek), J. Zelienka, Lacko, Kačák. ĎANOVÁ: Feriančík – M. Lukáč, Žúbor, Lehotzký, B. Kubo, Šavol, Doboš, Švábik, P. Weis (46. T. Kubo), Matej, J. Weis.

Trebostovo – Mošovce 1:0 (0:0)
V prvom polčase sa hra odvíjala v strede ihriska. Obe mužstvá sa do šancí dostávali ťažko, obrany stáli na pevných nohách. Po zmene strán domáci pridali, zatlačili súpera a snažili sa o strhnutie víťazstva na svoju stranu. V 65. min po akcii z pravej strany vystrelil Buocik, k odrazenej lopte sa dostal Štrba a rozhodol.
Gól: 65. Štrba. TREBOSTOVO: Záborský – Štrba (86. Kačica), Kučírek, Výbošťok, Mertiňák, Ondrla (90. Sobkuliak), Čepčány, Porubčanský, Illés (37. Kapusta), Šťastniak, Buocik. MOŠOVCE: Kubis – Lúdik, Thomka, Ličko (68. Kopecký), Miškóci, Straka, Zubáň, M. Ertel, Windisch (76. M. Šavol), M. Petrovič, Gábor.

Bystrička – H. Štubňa 3:0 (0:0)
Od úvodu zaskočili hostia domácich útočnom hrou, no vo finálnej fáze už takí nebezpeční neboli. Slovan sa ťažšie rozbiehal, mal však väčšie šance, no T. Krnáč svoje nájazdy nevyužil. V druhom polčase už réžiu hry zobral do svojich rúk favorit. V 56. min Košút poslal do brejku T. Krnáča a ten sa do tretice už nemýlil. V 63. min zvyšoval náskok Bystričky Janiga a skóre zápasu po úspešnej penalte uzavrel T. Krnáč.
Góly: 56. a 79. T. Krnáč (druhý z PK) a 63. Janiga. BYSTRIČKA: Švadlenka – Blažek, Košút, Vilček, Janiga, Lietavec (80. Štefánek), Kubinec, Šimko (46. Súkeník), Jesenský, T. Krnáč, M. Krnáč. HORNÁ ŠTUBŇA: Z. Kubatka – Boďa, P. Tomahogh, M. Kubatka, Chamko, Bača, R. Ďurdík (71. Wahlandt), Masaryk, Schmidt, Blahušiak (46. T. Ďurdík), Garlík.

Lipovec – M.Čepčín 1:0 – nedohrané
Zápas skončil predčasne, už v 22. min. Predtým došlo ku kontroverzii hostí s hlavným rozhodcom, ktorá vyvrcholila jeho inzultáciou hráčom Šmatlákom. Bolo to za stavu 1:0 pre domácich, v 17. min otváral skóre Martiník. „Naši hráči cítili krivdu, dožadovali sa jedenástky, ale rozhodca ju nezapískal. Emócie síce patria k futbalu, ale toto sa nemalo stať, všetkých nás to veľmi mrzí,“ povedala Elena Štanclová, predsedníčka Družby Malý Čepčín. Rozhodca Vincek sa k incidentu pred prerokovaním prípadu príslušnými organmi TFZ nechcel vyjadriť.
Gól: 17. Martiník. LIPOVEC: Híll – Bútora, Raček, Kúdelka, Havran, Varádi, Rybárik, Rác, Martiník, Vydra. Mičúnek. MALÝ ČEPČÍN: Košút – Vladár, Matej Lettrich, Koníček, Ľ. Lettrich, Líner, Čano, Šmatlák, Pittner, Dianovský, Klain.

1. Dražkovce 21 17 4 0 72:16 55
2. Turany 21 13 3 5 53:28 42
3. Dubové 21 12 4 5 46:25 40
4. Sučany 21 11 6 4 56:31 39
5. T. Teplice 21 9 5 7 46:36 32
6. Trebostovo 21 9 5 7 30:28 32
7. Bystrička 21 8 6 7 38:32 30
8. Príbovce 21 8 5 8 24:29 29