V derby pod Magurou samé zvraty, vo Vrútkach jasná výhra domácich

Až dva derby zápasy ponúklo 22. kolo. V sobotňajšom sa z jasnej výhry tešili Vrútky, na druhý deň cenný skalp spod Magurou ukoristili Žabokreky.

Mužom zápasu v derby pod Magurou bol Milan Vajagič. Dva góly sám dal a na jeden prihral.Mužom zápasu v derby pod Magurou bol Milan Vajagič. Dva góly sám dal a na jeden prihral. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Turč. Kľačany/MT B – Žabokreky 2:3 (0:1)

TURČIANSKE KĽAČANY. Šláger kola priniesol kvalitný futbal a aj zaujímavú zápletku s viacerými zvratmi. Prvý polčas sa hralo útočne, šance boli na oboch stranách, diváci si určite prišli na svoje. V koncovke sa však presadil len Vajagič, keď po prihrávke za obranu sa v 22. min trafil presne k tyči.

„Pre fanúšikov to bolo atraktívne, ale my tréneri sme trošku trpeli. Hralo sa svižne, nikto nešpekuloval, bolo sa na čo pozerať. Náš gól bol zaslúžený, predsa len tých príležitostí sme mali o čosi viac,“ hodnotil prvé dejstvo tréner Žabokriek Peter Žabka.
Po prestávke domáci pridali, zvýšili aktivitu a súpera aj vyššie napádali. Výsledkom ich snahy bolo otočenie výsledku v priebehu piatich minút. A prsty v tom mal najlepší strelec Kľačancov Erik Feriančik.

V 64. min najprv výborne zareagoval na Rúrikov center k vzdialenejšej žrdi a spoza obrancu zblízka rozvlnil sieť. Potom na seba zobral zodpovednosť aj pri pokutovom kope, ktorý úspešne premenil.
„Erik mal našliapnuté aj na hetrik, škoda, že ho nedosiahol, to by už asi súpera zlomilo. V kabíne sme si povedali, že doma by sa nemalo prehrávať. Chalani si to zobrali k srdcu a na druhý polčas vybehli s veľkou chuťou,“ povedal Stanislav Ruman, tréner martinskej rezervy.

Lenže ani to napokon nestačilo, Slovan sa s nepriaznivým stavom neuspokojil a išiel si za svojim.
V 76. min sa po strele Vajagiča ideálne pri dorážke zorientoval striedajúci Majerčík a bolo 2:2. Chvíľu to vyzeralo na deľbu bodov, no hostia, ktorí bojujú o prvé miesto v tabuľke, chceli viac. A napokon to aj dosiahli. V 83. min sa po priamom kope dostal k lopte Vajagič a nekompromisne ju strelou k žrdi skóroval.

„To sú momenty, ktoré sú na futbale krásne. Skláňam sa pred svojimi zverencami. Vyzeralo to s nami zle, po viac ako diskutabilnej penalte sa ale dokázali pozviechať. Nepoddali sa nepriaznivému osudu, ešte viac zvýšili tempo, ukážkovo zabojovali a dosiahli to, čo chceli. Ceníme si túto výhru, konečne sme béčko Fomatu porazili. Avšak nielen to bola naša motivácia. Vedúca Bešeňová iba remizovala, chceli sme to využiť. Z tohto pohľadu sú tri body pre nás veľmi cenné,“ netajil spokojnosť kormidelník hostí Peter Žabka.
Jeho kolegu Stanislava Rumana prehra mrzela, zvlášť po tom, keď jeho mužstvo chvíľu držalo v rukách aj tri body. Pokazilo však záver a nezískalo nič.

„V zlomových chvíľach sme sa dopustili naivných a teda i zbytočných chýb. V defenzíve stačilo možno trošku lepšie medzi sebou komunikovať a nemuselo to takto dopadnúť. Musíme sa z takýchto situácií do budúcna poučiť.“

Góly: 64. a 69. Feriančik (druhý z pok. kopu), resp. 22. a 83. Vajagič a 76. Majerčík.

T. KĽAČANY/MT B: M. Halahija – Šupej (90. Kupčo), T. Dianovský, S. Gregor, Lilge – Sapieta, Bobok – Rúrik (84. Kováčik), Frkáň (46. A. Hideg), Paulovič – Feriančik.

ŽABOKREKY: Štefánik – Gállik, M. Brna, Volna, Roháčik – Valášek, Grusmann (90. P. Kalnický), Fúčela (90. Javornický), I. Hulej, S. Jesenský (73. F. Majerčík), Vajagič.

Vrútky – Kláštor 5:0 (2:0)

VRÚTKY. Predposledné Vrútky pred derby s posledným Kláštorom vyhrali v sezóne len raz, práve s Tatranom, a druhé víťazstvo chceli práve s týmto súperom pridať v sobotu.

Domácu úlohu favorit zvládol, základy povinného víťazstva položil už v prvom polčase, po ktorom viedol o dva góly. A nemusel k tomu vynaložiť ani veľa úsilia. Zverencov trénera Veselovského do vedenia poslal presne mierenou strelou k žrdi už v 6. min Scherer, potom náskok domácich poisťoval v 19. min Musonda, keď jeho nie príliš prudká koncovka prepadla brankárovi hostí medzi rukami.
Hŕstka divákov videla ale slabý futbal. Chýbalo mu tempo, nasadenie, akcie sa utápali v nepresnostiach.

„My sme sa asi po prvý raz v sezóne ocitli v úlohe favorita a to nám vôbec nesedelo. Mužstvo bolo trošku nervózne a paradoxne ani úvodne dva presné zásahy ho neupokojili. Hrali sme v kŕči, nebolo to ono,“ povedal Zdenko Veselovský, kormidelník Vrútok.

Ak Vrútočanom hra nešla, tak čo potom povedať o Kláštore? Prakticky sa iba bránil, pred bránou Kollára sa objavoval sporadicky. Napriek tomu krátko po prestávke mal na kopačke tutovku Krška, ale nepremenil ju.

„Cez prestávku sme si vraveli, že sa pokúsime o kontaktný gól. Príležitosť na to sme mali, škoda, že nevyšla, mohli sme duel zdramatizovať,“ povzdychol si tréner Kláštora Dragan Drljača.

V 64. min padla v derby definitíva, po Musondovej prihrávke sa z prvej presne trafil Babčaník. Tatran sa potom opäť nevyhol tradičným výpadkom, v 73. min inkasoval po strele Krkošu a o dve minúty aj po zakončení Scherera.

„V druhom polčase to už bolo z našej strany lepšie, v našej hre sa objavili aj vydarenejšie pasáže, čo sa prejavilo aj na výsledku. Avšak nemaľujme si nič naružovo. Výsledok je lepší než predvedený výkon,“ podotkol Zdenko Veselovský.

Dragan Drljača priznal, že súper bol lepší a vyhral zaslúžene. „Možno keby sme boli kompletní, tak by sme mu mohli byť vyrovnanejším partnerom. Zostavu sme lepili, nemali sme ani nikoho na striedanie. Naši mladíci iba zbierajú skúsenosti a každý zápas je pre nich veľkou školou.“

Góly: 6. a 77. Scherer, 19. Musonda, 64. Babčaník a 75. Krkoša.

VRÚTKY: Kollár – Sabovčík, Prjevara (63. Romančík), M. Mráz, Murgoš (40. Kraľovanec) – Musonda, Korbeľ, Babčaník, Pítka – Scherer, Hlinčík (69. Krkoša).

KLÁŠTOR: Sobol – Gomaa, Križánek, Jančo, Fráter – Stefánsson, L. Halahija, R. Straka – Horváth, Mrázek, Krška.