Sumár 23. kola V. ligy: Zaujal aj Kempného hetrik

Blatnica získala bod s Oravskou Porubou, strelecky sa zaskvel Michal Kempný.

Blatnica začína sezónu v Bobrove. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Bobrov – Turčianske Kľačany/Martin B 0:2 (0:0)
Góly: 51. Feriančik a 90. Paulovič.

TURČ. KĽAČANY/MARTIN B: Hažer – Rúrik, S. Gregor, Lilge, Lanko – Sapieta, J. Gríger – Boďa (85. M. Gríger), Kollár, Repáň (77. Bobok) – Feriančik (65. Paulovič).

Stanislav Ruman, tréner Martina B: – Prvý polčas bol obojstranne opatrný, viac-menej sa hralo iba medzi šestnástkami. Ani streleckých pokusov nebolo veľa, a keď aj niečo prešlo, tak to nebolo nebezpečné. Na začiatku druhého polčasu sme využili striedanie súperových brankárov a hneď po následnom rohu otvoril skóre strelou spoza šestnástky Feriančik. Domáci potom viditeľne pridali, tempo hry sa zvýšilo, čelili sme po dlhých nakopávaných loptách značnému množstvu osobných súbojov. Oravčania mali aj viacero dobrých šancí, ale pri nich nás podržal skvelý Hažer. Až do konca bol zápas otvorený, druhý gól sme po brejku pridali až v nadstavenom čase. Som rád, že sme týmto víťazstvom vykompenzovali minulotýždňovú domácu prehru, zostávame tak v hre o tretie miesto, na ktoré si určite ešte robíme zálusk.

Blatnica – Oravská Poruba 3:3 (2:2)
Góly:
22., 35. a 66. Kempný, resp. 29., 38. a 48. Dudáš (tretí z pok. kopu).
BLATNICA: Kosák – Škuta, M. Botoš, A. Letrik, A. Ďanovský – Kempný, Rohoň, V. Letrik, Koleník – P. Gorgosz, V. Mazúr (72. Zajasenský).

Jozef Letrik, tréner Blatnice: – V zaujímavom zápase s kvalitným súperom videli diváci dobrý futbal. Hralo sa útočne, padlo šesť gólov, bolo sa na čo pozerať. Trošku ma mrzí, že po našich vedúcich góloch hostia rýchlo vyrovnali, určite sme naše vedenie mali dlhšie podržať. Na druhej strane sme však aj napokon prehrávali, no chalani sa nezlomili a zabojovali o remízu, ktorá je zrejme spravodlivá.

Nižná – Vrútky 4:0 (0:0)
Góly:
55. Lajčin, 59. Bútora, 69. Zboroň a 79. Pikna.
VRÚTKY: Kollár – Sabovčík, O. Mráz, Romančík, Kraľovanec – Pítka (65. Krkoša) – Mandík, Scherer, Babčaník, Musunda – Hlinčík.

Zdeno Veselovský, tréner Vrútok: – Pre nás je tento výsledok až príliš krutý, nie celkom zodpovedá dianiu na ihrisku. Dovolím si tvrdiť, že viac ako tretinu zápasu sme boli lepším mužstvo, škoda, že sme to v prvom polčase aj gólovo nevyužili. Žiaľ, do druhého dejstva sme nastúpili nekoncentrovane a súper nás za to tvrdo potrestal. Po úvodnom góle zas na nás padla psychická deka a postupne sme sa z trávnika vytrácali. Možno to pre niekoho bude znieť ako klišé, ale aj takéto zápasy sú pre naše mladé mužstvo poučné. Chalani sa na vlastnej koži presvedčili, že zápas sa môže zvrtnúť na maličkosti.

Oravská Jasenica – Kláštor 10:0 (8:0) – nedohrané
Góly:
6. a 37. T. Holý, 9., 17. a 36. S. Polák, 23. Binek a 28. Farský, 48. Prielomek a 49. Grańák.
KLÁŠTOR: Sobol – Jančo st., Ramadan Gomaa, E. Mertiňák, R. Straka – Válek, L. Halahija, Fráter, Horváth – Krška, Jančo ml.

Dragan Drljača, tréner Kláštora: – Proti tak silnému súperovi nemal náš mladý kolektív žiadnu šancu. Väčšina mojich hráčov v sobotu nastúpila za dorast, dnes im viditeľne chýbali nielen sily, ale aj vôľa vzdorovať. Domáci išli naplno do každého súboja, hrali sa s nami ako mačka s myšou. Krátko po prestávke sa nám navyše pár hráčov zranilo, a tak sa stretnutie ani nedohralo.

Ostatné výsledky 23. kola: Liptovské Sliače – Bešeňová 0:2, Černová – Palúdzka 2:2.

1. Bešeňová 23 17 2 4 64:27 53
2. Žabokreky 23 17 1 5 48:17 52
3. Or. Poruba 23 13 4 6 63:36 43
4. Or. Jasenica 23 12 6 5 59:34 42
5. Martin B 23 13 3 7 55:34 42
6. Blatnica 23 12 3 8 45:31 39
7. Bobrov 23 12 2 9 43:29 38
8. Palúdzka 23 10 2 11 45:35 32