Utorok, 24. september, 2019 | Meniny má Ľuboš, Ľubor
ATLETIKA

Lucia Hrivnák Klocová má bronz z Európy, čakala naň dlho

Pôvodne skončila naša skvelá pretekárka na európskom šampionáte v Barcelone štvrtá, no po dodatočnej diskvalifikácii Rusky Savinovej sa poradie menilo.

Lucia Hrivnák Klocová.Lucia Hrivnák Klocová.(Zdroj: SITA)

ŠAMORÍN. Takmer po siedmich rokoch od majstrovstiev Európy v Barcelone (2010) si v sobotu v Šamoríne na legendárnom mítingu Pravda – Televízia – Slovnaft prevzala Lucia Hrivnák Klocová od predsedu SOV Antona Siekela bronzovú medailu. V behu na 800 m skončila vynikajúca martinská bežkyňa pôvodne na štvrtom mieste, no po tom, čo sa zistilo, že Ruska Maria Savinová dopovala a bola vo februári tohto roku dodatočne diskvalifikovaná, sa poradie menilo.

„Vyhŕkli mi aj slzy, pretože som dostala originálny darček. Veľmi sa teším, že som získala túto medailu, živo si pamätám, že mi vtedy cenný kov unikol veľmi tesne, doslova len o pár stotín. Mám radosť, že som medailu získala čistou cestou, napokon ako všetky, ktoré mám doma,“ povedala pre agentúru SITA Lucia Hrivnák Klocová. Slávnostný ceremoniál síce nenahradí bezprostredné emócie po pretekoch, no organizátori urobili maximum preto, aby bol na dôstojnej úrovni.

Podľa štatistík trénera Pavla Slovku jeho úspešná zverenkyňa až 86-krát reprezentovala Slovensko, z toho 34 štartov absolvovala na vrcholných podujatiach, akými sú napríklad olympijské hry, majstrovstvá sveta či Európy. V behu na 800 m Lucia 21-krát pokorila hranicu 2:00,00 min, od OH v Londýne, kde skončila na famóznom piatom mieste, je držiteľkou slovenského rekordu v behu na 1 500, ktorý má hodnotu 4:02,99 min.

Klocová okrem dodatočne priznanej bronzovej medaily z ME 2010 je aj juniorskou majsterkou Európy z roku 2001 v Taliansku, pričom v tejto kategórii na svetových šampionátoch v Čile 2000 a v Jamajke 2002 obsadila vynikajúce 3. resp. 2. miesto. Striebornou medailou pre ňu skončili aj majstrovstvá Európy atlétov do 23 rokov v Poľsku, ktoré sa konali v roku 2003.

7. Aj verejnosť si vyberá svojho Učiteľ Slovenska
  8. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
  9. Známe i menej známe tváre nechcú inú zdravotnú poisťovňu
  10. Bývate často chorý? Odmerajte si vlhkosť vzduchu
  1. EU v Bratislave podpísala novú zmluvu o dvojitom diplome
  3. Superpočítač od Atosu prekonáva rekordy vo výkone
  4. K športovým hodinkám sa dá teraz dostať výhodnejšie
  5. Ako sa zrodila pýcha tokajskej oblasti - Chateau GRAND BARI
  6. Čo potrebujete vedieť pred kúpou tepelného čerpadla?

Hľadajú dôchodkyňu, ktorú videli v Turčeku pri salaši

Polícia vyhlásila pátranie po 78-ročnej nezvestnej dôchodkyni Márii Zvalovej z Bratislavy, ktorá však prechodne býva v Turčeku.

Dopravných nehôd v Turci počas leta ubudlo, prísne kontroly zabrali

Napriek priaznivému vývoju dopravnej nehodovosti počas letnej turistickej sezóny došlo aj v Turci k tragédii. Čelnú zrážku motorkára s autom neprežila jeho spolujazdkyňa.

Ilustračná fotografia.

V. LIGA: Štiavnička ovládla derby v Sučanoch + FOTO

Derby v Sučanoch rozhodol dvomi gólmi kapitán Štiavničky Martin Kostra. Naplno zabrali aj Teplice a v tabuľke sa vytvoril od siedmeho po deviate miesto turčiansky trojblok.

Martin Kostra strelil obidva góly Turčianskej Štiavničky.

IV. LIGA: Žabokreky obrali o body ašpiranta na postup

Futbalisti Žabokriek príjemne prekvapili svojich fanúšikov, keď doma porazili silný Staškov. Cennú remízu uhrali Diviaky v Tepličke. Belá natiahla sériu prehier na päť.