Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra
IV. LIGA, SKUPINA SEVER

Všetky tri turčianske mužstvá na záver prehrali

Tohtosezónny sumár Turčanov v štvrtej lige nie je najhorší. Belá skončila tretia a Diviaky obsadili ako vlani 9. priečku. Nováčik z Turčianskej Štiavničky nezvládol najmä jar, a tak vypadol.

Skúsený Michal Hanek sa v Trstenej zapísal do listiny strelcov.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Trstenej po skončení ročníka odpočítajú tri body, a tak nebol oravský celok pred stretnutím proti Belej definitívne zachránený. Preto bolo jeho jednoznačným cieľom v zápase bodovať naplno.
Ako prví mohli udrieť hostia, keď predviedol peknú individuálnu akciu cez polovicu ihriska L. Mravec, no brankár súpera ho vychytal. V 21. min kopali domáci penaltu, ktorú premenil Gelčinský. Vzápätí sa predviedol výborným zákrokom Plešo. V 24. min sa opäť L. Mravec predral až pred brankára, ten však zas súboj jeden proti jednému vyhral. Následne zahrával M. Kováčik priamy kop, jeho pokus lišiacky tečoval Hanek a bolo vyrovnané. V 34. min predviedol oravský tím rýchlu krídelnú akciu a Mahút poslal svoj celok do vedenia.

Do druhého dejstva vstúpili naši náporom a vytvorili si aj niekoľko šancí. V 63. min ich však poriadne schladil rozhodca, ktorý odpískal prísny pokutový kop a Gelčinský sa z bieleho bodu rovnako ako v prvej časti nemýlil. Potom do šestnástky kvalitne zacentroval Vojvoda a hlavou znížil Magoč. Tri minúty pred koncom sa do samostatného nájazdu dostal Mahút a zvýšil na 4:2. Následne dobre mierenú strelu Ľ. Brzáka bravúrne zneškodnil gólman hostí. V 90. min trafil presne k tyči Debnár a nadstavený čas bol ešte poriadne horúci. V jeho priebehu domáci zastavili súpera v šestnástke zákrokom na hranici pravidiel, ale tentoraz zostala píšťalka rozhodcu nemá. Napriek prehre sa však Belá udržala na tretej priečke tabuľky, v poslednom kole totiž zakopla aj Bánová.

"Veci, ktoré sa niekedy diali na ihrisku, nemá veľký význam komentovať. Napriek tomu sme tu mohli uspieť, pretože kvalita nášho mužstva je v porovnaní so súperom výrazne vyššia. Chalanom ale slúži ku cti, že o dobrý výsledok bojovali až do konca. Za celý ročník sa im spolu s kolegami Máriom Madom a Igorom Libom chceme poďakovať,“ povedal po poslednom hvizde sezóny Ladislav Fazika, kormidelník tímu spod Lysca.
Diviaky síce prehrali v Oravskom Veselom 0:5, ale bol to pre nich až veľmi krutý výsledok. Na začiatku sa dokonca mohli ujať vedenia, ale nastrelili brvno. Domáci potom v obojstranne ofenzívne ladenom súboji ukázali prečo súťaž vyhrali a dokráčali za trojbodovým ziskom.
„Divácky atraktívny zápas, v ktorom sa hralo hore-dolu, mohol podľa priebehu skončiť tak 5:3 možno 6:4. My sme však na rozdiel od domácich svoje šance nepremenili. Oravské Veselé potvrdilo svoju kvalitu a aj dnes ukázalo, že je zaslúženým víťazom štvrtej ligy. Všetci im k tomuto úspechu gratulujeme,“ vyzdvihol silu protivníka Richard Lukášik, lodivod Dynama.
Počas prvého polčasu stretnutia v Rosine vyzerala rozlúčka Turčianskej Štiavničky so štvrtou ligou dobre. V 17. min otvoril skóre Ťaptík, a aj keď o tri minúty neskôr domáci Gottwald vyrovnal, Turčania boli po štyridsiatichpiatich minútach herne i výsledkovo v zápase. Úvod do druhého dejstva im však nevyšiel, inkasovali góly v krátkom časovom slede, čo sa negatívne podpísalo pod ich výkon v ďalšom priebehu súboja. Nakoniec z toho bola vysoká prehra 1:7.
„V prvom polčase hralo mužstvo dobrý futbal a pri troške šťastia sme mohli aj viesť. Dva rýchle góly po prestávke nás však zlomili. Potom sme už nedokázali nájsť v sebe sily na väčší odpor, a tak domáci jednoznačne ovládli dianie na ihrisku,“ zhodnotil zápas Tibor Rataj, tréner Turčianskej Štiavničky.