Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel
IV. LIGA, SKUPINA SEVER

Všetky tri turčianske mužstvá na záver prehrali

Tohtosezónny sumár Turčanov v štvrtej lige nie je najhorší. Belá skončila tretia a Diviaky obsadili ako vlani 9. priečku. Nováčik z Turčianskej Štiavničky nezvládol najmä jar, a tak vypadol.

Skúsený Michal Hanek sa v Trstenej zapísal do listiny strelcov.Skúsený Michal Hanek sa v Trstenej zapísal do listiny strelcov.(Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

Trstenej po skončení ročníka odpočítajú tri body, a tak nebol oravský celok pred stretnutím proti Belej definitívne zachránený. Preto bolo jeho jednoznačným cieľom v zápase bodovať naplno.
Ako prví mohli udrieť hostia, keď predviedol peknú individuálnu akciu cez polovicu ihriska L. Mravec, no brankár súpera ho vychytal. V 21. min kopali domáci penaltu, ktorú premenil Gelčinský. Vzápätí sa predviedol výborným zákrokom Plešo. V 24. min sa opäť L. Mravec predral až pred brankára, ten však zas súboj jeden proti jednému vyhral. Následne zahrával M. Kováčik priamy kop, jeho pokus lišiacky tečoval Hanek a bolo vyrovnané. V 34. min predviedol oravský tím rýchlu krídelnú akciu a Mahút poslal svoj celok do vedenia.

Do druhého dejstva vstúpili naši náporom a vytvorili si aj niekoľko šancí. V 63. min ich však poriadne schladil rozhodca, ktorý odpískal prísny pokutový kop a Gelčinský sa z bieleho bodu rovnako ako v prvej časti nemýlil. Potom do šestnástky kvalitne zacentroval Vojvoda a hlavou znížil Magoč. Tri minúty pred koncom sa do samostatného nájazdu dostal Mahút a zvýšil na 4:2. Následne dobre mierenú strelu Ľ. Brzáka bravúrne zneškodnil gólman hostí. V 90. min trafil presne k tyči Debnár a nadstavený čas bol ešte poriadne horúci. V jeho priebehu domáci zastavili súpera v šestnástke zákrokom na hranici pravidiel, ale tentoraz zostala píšťalka rozhodcu nemá. Napriek prehre sa však Belá udržala na tretej priečke tabuľky, v poslednom kole totiž zakopla aj Bánová.

"Veci, ktoré sa niekedy diali na ihrisku, nemá veľký význam komentovať. Napriek tomu sme tu mohli uspieť, pretože kvalita nášho mužstva je v porovnaní so súperom výrazne vyššia. Chalanom ale slúži ku cti, že o dobrý výsledok bojovali až do konca. Za celý ročník sa im spolu s kolegami Máriom Madom a Igorom Libom chceme poďakovať,“ povedal po poslednom hvizde sezóny Ladislav Fazika, kormidelník tímu spod Lysca.
Diviaky síce prehrali v Oravskom Veselom 0:5, ale bol to pre nich až veľmi krutý výsledok. Na začiatku sa dokonca mohli ujať vedenia, ale nastrelili brvno. Domáci potom v obojstranne ofenzívne ladenom súboji ukázali prečo súťaž vyhrali a dokráčali za trojbodovým ziskom.
„Divácky atraktívny zápas, v ktorom sa hralo hore-dolu, mohol podľa priebehu skončiť tak 5:3 možno 6:4. My sme však na rozdiel od domácich svoje šance nepremenili. Oravské Veselé potvrdilo svoju kvalitu a aj dnes ukázalo, že je zaslúženým víťazom štvrtej ligy. Všetci im k tomuto úspechu gratulujeme,“ vyzdvihol silu protivníka Richard Lukášik, lodivod Dynama.
Počas prvého polčasu stretnutia v Rosine vyzerala rozlúčka Turčianskej Štiavničky so štvrtou ligou dobre. V 17. min otvoril skóre Ťaptík, a aj keď o tri minúty neskôr domáci Gottwald vyrovnal, Turčania boli po štyridsiatichpiatich minútach herne i výsledkovo v zápase. Úvod do druhého dejstva im však nevyšiel, inkasovali góly v krátkom časovom slede, čo sa negatívne podpísalo pod ich výkon v ďalšom priebehu súboja. Nakoniec z toho bola vysoká prehra 1:7.
„V prvom polčase hralo mužstvo dobrý futbal a pri troške šťastia sme mohli aj viesť. Dva rýchle góly po prestávke nás však zlomili. Potom sme už nedokázali nájsť v sebe sily na väčší odpor, a tak domáci jednoznačne ovládli dianie na ihrisku,“ zhodnotil zápas Tibor Rataj, tréner Turčianskej Štiavničky.

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?
  10. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali 3 412

Hokejbalová extraliga: Martin nedovolil súperovi skórovať a je v semifinále + FOTO

Bratislavčanom v poslednom čase piate zápasy hrané v Turci nesedia. Vlani neuspeli v zápase číslo päť na pôde Vrútok, tentoraz podľahli v rozhodujúcom súboji Martinu.

Martin postúpil do semifinále slovenskej hokejbalovej extraligy.

Primátor Danko zvolal na štvrtok zastupiteľstvo, preberie sa aj záverečný účet mesta

Zasadnutie sa uskutoční vo štvrtok 25. apríla v zasadačke Mestského úradu v Martine. Začína sa o 9. h.