Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Ani jeden z našich tímov v premiére neinkasoval

Všetky tri turčianske celky v úvodnom kole sezóny bodovali a môžu byť so vstupom do sezóny spokojné.

Peter Koleno (vľavo) strelil víťazný gól Dynama.Peter Koleno (vľavo) strelil víťazný gól Dynama. (Zdroj: FOTO: ĽUDO LETTRICH)

Už v 2. min súboja Diviak so Závažnou Porubou sa lopta po osi M. Bačík, P. Koleno, Matej Facuna dostala až k D. Hrivňákovi, no toho vo výbornej šanci vychytal brankár súpera. Následne kvalitne zakombinovali i hostia, ale v defenzíve výborne zapracoval Mráz a prekazil ich snahu. V 17. min ustál šprintérsky súboj s útočníkom protivníka Ursíny a vďaka tomu ho vytlačil z ideálnej streleckej pozície. V ďalšom priebehu prvého polčasu sa dvomi nebezpečnými zakončeniami prezentoval Matej Facuna, ani jedno však priestor troch žrdí netrafilo. Dynamo bolo v prvej polovici súboja kombinačnejšie, Liptáci sa spoliehali predovšetkým na rýchle kontry a čakali na chybu domácich. Diviačanov nepotešilo ani to, že ešte pred prestávkou museli nútene striedať O. Mráz a J. Koleno.

Prečítajte si tiež: Fomat narazil v úvode na vysokú prekážku Čítajte

Hneď po zmene strán sa pekným volejom prezentoval M. Bačík a vzápätí sa po rohovom kope vyznamenal brankár hostí. Potom P. Koleno pekne vysunul M. Ižipa, ktorého defenzíva súpera zastavila len za cenu faulu. Následný priamy kop zahrával P. Koleno, ten ideálne obstrelil múr a otvoril skóre. V 69. min prudký center M. Bačíka v poslednej chvíli odvrátila pred nabiehajúcim D. Hrivňákom obrana Liptákov. O sedem minút neskôr založilo Dynamo rýchlu akciu už na svojej polovici. V jej závere sa do samostatného úniku dostal Kašuba, no jeho prízemnej strele chýbalo pár centimetrov. Tri minúty pred koncom opäť chýbal kvalitnému zakončeniu M. Bačíka len kúsok šťastia. Napriek tomu už Diviaky bez problémov svoje vedenie ustrážili a do súťaže vstúpili zaslúženým víťazstvom.

„Súper ukázal kvalitu, no my sme dokázali eliminovať jeho silné ofenzívne stránky. Chalani dobre dodržali systém, ktorým sme chceli prezentovať, k tomu pridali aj potrebnú bojovnosť. Bolo vidieť, ako veľmi chcú vyhrať. Mužstvo zvládlo i to, že cez týždeň ho opustili dvaja hráči základnej zostavy a v prvom polčase museli odstúpiť ďalší dvaja pre zranenie. Po tomto zápase si môžeme povedať, že spomínané veci nás ešte viac zomkli,“ zhodnotil Zdenko Veselovský svoju premiéru na lavičke Dynama.
Belá vstúpila do ročníka výborným výkonom, keď porazila Kysucké Nové Mesto 9:0. Hostia pritom nepodali odovzdaný výkon, hrali organizovane, len domáci ich svojou nátlakovou hrou dostali do úzkych.

„Najviac ma teší, že takmer všetky góly padli po vypracovaných akciách a kto dnes prišiel na futbal, musel domov odchádzať spokojný. Hrali sme presne to, čo chceme a chalanom sa musím za výkon poďakovať. Tento výsledok i predvedená hra môže byť pre nás povzbudením do ďalšej roboty. Veľmi dobre si však uvedomujeme, že to je len prvé kolo,“ pripomenul Ladislav Fazika, kouč Belej.
Nováčik zo Žabokriek po sympatickom výkone uhral proti silnému Tvrdošínu cenný bod. V prvom polčase dobrým pohybom a aktívnou hrou favoritovi takmer nič nedovolil a mal aj bližšie ku gólu. Po zmene strán už Oravčania od 65. min začali byť aktívnejší a boli častejšie na polovici domácich, ale z tlaku čistú šancu nevyťažili.

„V našej situácii musíme byť s bodom spokojní. Chalani si siahli až na dno síl a oveľa skúsenejšiemu protivníkovi boli po väčšinu duelu viac ako vyrovnaným súperom a za výkon si bod zaslúžili,“ pochválil svoj tím kormidelník Peter Žabka.

Belá-Dulice – Kysucké Nové Mesto 9:0 (6:0)
Góly: 12. a 74. Debnár, 23., 41., 43. a 58. Ľ. Brzák, 36. L. Mravec, 38. Kucej a 70. Saniga. BELÁ-DULICE: Plešo – A. Kováčik (61. Bernát), J. Kováčik, Hanek, Saniga – Vojvoda (46. T. Mravec), M. Kováčik (82. Šugar), L. Mravec – Debnár, Kucej (77. Taraba) – Ľ. Brzák.

Diviaky – Závažná Poruba 1:0 (0:0)
Gól: 53. P. Koleno. DIVIAKY: Bágel – J. Koleno (38. Kašuba), Ursíny, R. Boďa, Matej Facuna – Ch. Chovanec, M. Ižip – M. Bačík, P. Koleno, O. Mráz (21. Rakyta) – D. Hrivňák.

Žabokreky – Tvrdošín 0:0
ŽABOKREKY: Štefánik – Gállik, Brna, Roháčik, Valášek – Fúčela (88. Javornický), Šulan – Grusmann (74. Kútnik), Hulej, Pastyrnák (90. Mertiňák) – Musonda (66. Majerčík).

Ostatné výsledky predohrávaného 15. kola: Bytča – Dolný Kubín 1:0, Staškov – Makov 1:1, Bánová – Ružomberok B 0:0, Trstená – Stráňavy 0:2, Rosina – Terchová 2:0.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  3. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  4. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  5. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  9. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V martinskej nemocnici očkujú 300 zdravotníkov denne

Kapacitu očkovaných plánujú v najbližších dňoch rozšíriť na 500 očkovaných za deň.

V martinskej nemocnici plánujú v najbližších dňoch očkovať 500 zdravotníkov denne.

Dali by ste dieťaťu cigaretu? Mnohí áno

Dali by ste dieťaťu cigaretu, ak by si ju vypýtalo? Väčšina z nás áno. Dokumentuje to sociálny experiment a mystery shopping, ktoré zastrešila vzdelávacia iniciatíva NA VEKU ZÁLEŽÍ.

V Dubnici sme dostali tenisového kanára

Zápasy proti Dubnici nám nevychádzajú. Druhýkrát po sebe sme od tohto tímu inkasovali šesť gólov.