Na Gemeri ukázal rozhodca štyrikrát na biely bod

​​​​​​​Fomat síce inkasoval v Rimavskej Sobote ako prvý, no potom tromi gólmi priebeh otočil. Napriek tomu, že v druhom polčase hral presilovku, sľubný náskok neudržal a remizoval.

Milan Vajagič strelil prvé dva góly Fomatu.
Milan Vajagič strelil prvé dva góly Fomatu. (Zdroj: ĽUDO LETTRICH)

RIMAVSKÁ SOBOTA. Aj druhý zápas sezóny odohral Fomat na ihrisku súpera. Po trojgólovej prehre s Banskou Bystricou cestoval na štadión Rimavskej Soboty ďalšieho klubu, ktorý v minulosti hrával najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž. Zaujímavosťou súboja bolo, že pred niekoľkými rokmi Martin pôsobil práve pod značkou Rimavskej Soboty, keď bol jej rezervným tímom.

Vydarený prvý polčas

V lepšej nálade vstupovali do stretnutia domáci, ktorí v predchádzajúcom kole vyhrali na pôde Čadce 3:1 a ešte si ju vylepšili v 17. min, keď premenil penaltu Vujoševič. Zostávajúce fázy prvého dejstva však už jednoznačne patrili Martinčanom. V priebehu trinástich minút dostali dvakrát možnosť kopať jedenástku. V obidvoch prípadoch zachoval Vajagič pevné nervy a otočil priebeh duelu. Navyše, v 41. min predviedli naši rýchlu akciu, celé ihrisko prešli na štyri prihrávky a po dobrom priťuknutí od spoluhráča Kračmer poistil náskok svojho tímu.

„V prvom polčase hrali chalani veľmi dobre. Súpera prevýšili vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene viedli,“ zhodnotil prvú polovicu súboja martinský kormidelník Vladimír Kuťka.

O dvojgólové vedenie však Turčania prišli pomerne rýchlo. V 51. min hlavný arbiter po štvrtýkrát v zápase ukázal na biely bod a Vujoševič znížil.

„Málokedy vidia diváci v jednom stretnutí štyri penalty. Všetky boli síce odpískané prísne, ale rozhodca to rozdelil na obidve strany rovnako, takže nikoho nepoškodil,“ zhodnotil jedenástkové manévre šéf našej lavičky.

Zmiešané pocity

O štyri minúty neskôr úspešný domáci penaltový exekútor Vujoševič uvidel druhú žltú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy. Hostia ale presilovku nezahrali vôbec dobre. Ustúpili od vecí, ktoré im zabezpečili vedenie, uchýlili sa k pasívnej hre a nádej Rimavskej Soboty stále žila. Šanca Gemerčanov prišla desať minút pred koncom, keď Martinčania zbytočne faulovali tesne za hranicou šestnástky. K lopte sa postavil Morháč a vydarenou strelou z priameho kopu nedal Hažerovi žiadnu šancu. Domáci sa tak bez väčšej námahy dopracovali k vyrovnaniu a zo zle rozbehnutého súboja nakoniec víťazili aspoň bod.

Zmiešané pocity mal po zápase i kormidelník Fomatu. Pred súbojom by zrejme bod bral, no po ňom nebol s remízou úplne spokojný.

„Získali sme plusový bod do tabuľky pravdy, no vzhľadom na priebeh stretnutia môžeme povedať, že ďalšie dva sme stratili. Mňa najviac mrzí, že chalani po zmene strán prestali hrať náš futbal. Trest za to prišiel rýchlo,“ povedal.

Domáci naozaj nemuseli podať extra výkon, aby sa dopracovali k remíze. V priebehu duelu, aj keď hrali 35 minút v oslabení, nemali žiadnu silnejšiu pasáž, počas ktorej by jednoznačne dominovali a všetky tri góly dali po štandardkách.

„Pomohli sme im k tomu zbytočnými faulami. Tie situácie sa dali riešiť inak. Na to si tiež musíme dať v ďalších kolách pozor,“ uzavrel Vladimír Kuťka.